اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

دیمر 220 ولت با کنترل از راه دور

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

دیمر 220 ولت با کنترل از راه دور

به امید خدا از امشب می خوام نحوه ساخت یک دیمر 220 ولت که به وسیله کنترل از راه دور کنترل میشه رو باهم به بحث بشینیم
    من این پروژه رو با موفقیت انجام دادم وجواب گرفتم و خواستم برای دوستانی که شاید نیاز به راهنمایی دارن یا علاقه مند به انجام اون هستن توضیحاتی ارائه بدم
    امیدوارم با کمک دوستان بتونیم این پروژه رو کامل تر کنیم
    از مزایای این طرح اینه که شما هر تعداد المان که بخوایید می تونید تو طراحی تون اضافه کنید و اینکه برای کنترل اون میتونید از هر کنترلی که تو خونه دارید استفاده کنید،فقط کافیه که اونو دیکد کنید و کد های هر کلید رو در بیارید که به موقعش توضیح میدم
    از مزایای دیگه اینه که می تونید موتورهای یونیورسال مثل سشوار یا ... رو از راه دور کنترل کنید
    من می خواستم برای این طرح کنترل موتور های القایی از راه دور رو هم پیاده سازی کنم اما به دلیل هزینه هاش و کمبود وقت منصرف شدم امیدوارم با کمک دوستان بتونیم این قابلیت رو هم بهش اضافه کنیم
    حتی می تونیم یه Real Time به اون اضافه کنیم و توانایی روشن و خاموش شدن چراغ ها رو در زمان های خاصی که به وسیله همون کنترل براش برنامه ریزی میکنیم رو فراهم کنیم با هر شدت نوری که مد نظر باشه،یا حتی شدت نور رو در ساعت های مختلف به صورت اتو ماتیک کنترل کنیم
    بدین ترتیب ما یه سیستم روشنایی هوشمند قابل کنترل و برنامه ریزی به وسیله کنترل از راه دور داریم یا حتی می تونیم قابلیت های دیگه مثل روشن یا خاموش کردن چراغ های خونه به وسیله تلفن رو بهش اضافه بکنیم و....
    من حتی تو فکرم بود کولر آبی رو هم باهاش کنترل کنم اما طی پرس و جوهایی که از اساتید کردم کنترل موتور القایی با راه انداز سیم پیچ کمکی بسیار مشکل هست ونیاز به تغییر موتور کولر داریم پس بیخیالش شدم
    امااز اشکالات طرح اینه که نموتونیم باهاش لامپ های مهتابی و کم مصرف رو کنترل کنیم ،البته لامپ های کم مصرف تا حدودی جواب دادن اما تو مقاطعی فیلیکر داره وجواب راضی کننده نمیده امیدوارم با کمک دوستان این قابلیت رو هم بتونیم بهش اضافه کنیم
    من از امشب این بحثو شروع میکنم و از دوستان خواهش میکنم بیایید با هم همکاری کنیم و طرح رو گسترده تر و بهترش بکنیم تا هم به دانش ومهارت خودمون اضافه کنیم هم اگر کسی نیاز داشت از این مرجع استفاده بکنه

یا علی

پاسخ : دیمر 220 ولت با کنترل از راه دور

برای شروع کار من اول یه نقشه ابتدایی میذارم(که استاد گرامی بنده جناب آقای دکتر اسکندریان در اختیارم گذاشتن) بعد قسمت به قسمت میریم جلو ویه چیزایی بهش کم و زیاد میکنیم تو هر مرحله و توضیحات کامل هر قسمت رو مرور میکنیم
    البته اول مدار آنالوگ رو بررسی میکنیم وبعدش دیجیتالش رو هم توضیح میدم

دیدگاه

سلام.مهندس بحث رو ادامه نمیدی؟ :redface:

سوال اساسی که برام مطرح هست اینه که اون پ امپ ها دقیقا چه کاری رو انجام میدن؟ این نقشه کامل هست؟ تو مدار میکرو نداریم احیاناً؟!! ساده تر از این نمیشد مدار رو بست؟

دیدگاه

سلام آقاشاهرخ عزیز حقیقتش سرم خیلی شلوغه فرصت نمیکنم
        ولی چرا قصد ادامه دارم
        بحث پ امپ ها هم مفصله ایشالا به زودی توضیح مفصل میدم درباره میکرو و نقشه هم این یه نقشه اولیه است در هر مرحله کامل تر میشه

دیدگاه

میکرو داری و انقدر شلوغ پلوغش کردی؟
          یه مدار کنترل زاویه اتش با میکرو ببند دیگه هیچی نمیخواد.

دیدگاه

سلام دوستان من می خواستم یه مدار دیمر با کنترل از راه دور درست کنم که بشه وسایل خونه رو از دور کنترل کرد .
            کسی هست کمکم کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟ oo:
            اگه کسی می تونه بیاد به وبلاگم و بگه خیلی خیلی ممنونش می شم
            باتشکر فراوان
            www.kaveh5899.blogfa.com

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X