اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل با مدار سنسور pir

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل با مدار سنسور pir

سلام

من مداری رو که تصویرش رو گذاشتم درست کردم ... این مدار هم توی دیتاشیت سنسور pir بود که بجای الارم خالی جهت حرکت جسم زنده رو هم نشون میده ...

http://electrosuite.com/wp-content/uploads/2011/12/Direction-Sensing-InfraRed-Motion-Detector-ElectroSuite.jpg

قطعاتی که من تو مدار استفاده کردم :

سنسورم D203S

تقویت کننده هم LM324N

منو استابل هم D4538BC

بجای 2N7000 هم BS170 گذاشتم

بجای 1N914 هم از دیود 1N4148 استفاده کردم

حالا مدارم کار نمیکنه ... نمی دونم چرا !!!

با مولتی متر که تست کردم هم چیزی متوجه نشدم ... ولتاژ پایه شماره 2 سنسور 600 میلی ولته ... بعد از تقویت اولیه ( پایه 1 LM324) هم همون مقدار رو نشون میده ... دست رو جلوش تکون بدی تغییر خیلی کمی میکنه که معلوم نیست برای سنس باشه یا نه

بعد از پایه 1 تقویت کننده که با یه مقاومت و خازن به پایه 13 تقویت کننده بعدی وصل میشه یکهو سر خازن ولتاژ حدود 2.5 میگیره ... من که نفهمیدم این ولتاژ از کجاست ... راستی اختلاف دو پایه 10 و 9 که بعنوان مقایسه کننده استفاده شده هم بعد از زمانی متناوب تغییر میکنه ... یه وقت -0.89 بعد از چند ثانیه 1.27 ولت میشه ... پایه 5 و 6 هم همینطوره ... انگار بهش پالس داده باشی ... درحالی که اصلا حرکتی جلوی سنسور انجام نمیگیره ... بعد از مقایسه کننده که ال ای دی وصل می کنم روشن میشد و خاموش نمی شد یا وقتی پتانسیومتر رو کم می کردم شروع به چشمک زدن می کرد ... ولی سنس کار میکرد ... حالا با وصل کردن منو استابل اصلا خروجی از منو استابل بیرون نمیاد ... پایه 10 منو استابل که از خروجی مقایسه کننده بایه تاثیر بگیره ولتاژ در حدود میلی ولت داره !!!

دوستان متخصص الکترونیک میتونن یه جای مدار رو نشون بدن تا با مولتی متر چک کنم و مشکل مشخص بشه ... اخه من زیاد الکترونیکم خوب نیست و نمی تونم مشکل رو پیدا کنم

پاسخ : مشکل با مدار سنسور pir

منم از این مدار جواب نگرفتم :angry: :angry: :angry:
    معلوليت محدوديت نيست

آنکس که عاجز از خلق لحظه هاست، معلول است. نه من...روح بلند آدمیت فراتر از هر معلولیتی است.

دیدگاه

پاسخ : مشکل با مدار سنسور pir

این مدار ممکنه شماتیک درسته باشه ولی pcb خیلی حساسه و نویز بالایی داره من با این مدار جواب نگرفتم ولی با بردی که مهندسی معکوس کردم جواب داد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X