اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل عجیب با LED

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل عجیب با LED

سلام
    این مدار رو که می بندم به خوبی با اعمال یک منطقی به مقاومت 120 اهم (5 ولت خروجی میکرو) led روشن می شه

اما حالا همین مدار رو که می بندم اصلا led روشن نمی شه؟

تغییر مکان این مقاومت چه مشکلی رو ایجاد می کنه؟ (با دو ترانزیستور bdx53 و BC337 چک کردم که مثل هم بود نتایج ، و حتی با تغییر led همچنان مشکل پابرجاست)
    هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

پاسخ : مشکل عجیب با LED

کلا نرم افزار های کرکی همین مشکل رو دارند مخصوصا پرتوس و بسکام کرکی که کلی باگ دارن ...
    باید باهاش ور بری تا خودش درست شه
    مثلا شماتیک رو توی یه فایل جدید کپی کن و سیو کن یا ...

دیدگاه

سلام علی آقا
      ممنونم از جوابتون
      اما من این رو تو عمل دیدم ، و نقشه رو با پروتئوس که سبکتر دیگه برنامه ها بود ترسیم کردم
      هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط baby_1
        سلام علی آقا
        ممنونم از جوابتون
        اما من این رو تو عمل دیدم ، و نقشه رو با پروتئوس که سبکتر دیگه برنامه ها بود ترسیم کردم
        یعنی تو عمل همچین اتفاقی افتاده? oo: oo: oo:

دیدگاه

سلام
          داش baby من همین چیزی رو که شما میگید رو الان با یه برنامه ساده تست کردم و هیچ مشکلی نداره و کار میکنه .پرتئوس من 7.10 هست .
          برنامه و شماتیک مربوطه
          http://s3.picofile.com/file/7483804408/TEST.rar.html
          یا به اندازه آرزوهایت تلاش میکنی یا به اندازه تلاشت ارزو میکنی

دیدگاه

سلام آقای دکتر و علی آقا
            ممنونم از پیگیریتون ، مشکل من با شبیه سازی یا چک کردن از لحاظ تئوری نیست ، من این مشکل رو به صورت عملی دارم رویت می کنم ، ترانزیستور و ولتاژ قبل و بعد از مقاومت رو چک می کنم همه چی صحیح هست اما این شاخه led عجیب شده .

دیدگاه

خروجی ها:
              ولتاژ دو سر مقاومت 120 اهم 4.1
              ولتاژ دو سر پیوند PN ترانزیستور 73.ترانزیستور (BC337 و برای bdx53 حدودا دو ولت و ولتاژ دو سر مقاومت 3 ولت تقریبا)
              ولتاژ خروجی میکرو متصل به مقاومت 120 اهم 4.9-4.8

فکر نکنم این خروجی ها به این مناسبی باید این نتایج رو به دنبال داشته باشه.

حالا دیگه مهم نیست ، همون آرایش اول رو می بندم فقط خواستم بدونم جدیدا led های خاصی وارد شده که به پیکربندیشون هم حساسیت نشون می دن(محصولات چینی هوشمند شدن :mrgreen

دیدگاه

نوشته اصلی توسط baby_1
                خروجی ها:
                ولتاژ دو سر مقاومت 120 اهم 4.1
                ولتاژ دو سر پیوند PN ترانزیستور 73.ترانزیستور (BC337 و برای bdx53 حدودا دو ولت و ولتاژ دو سر مقاومت 3 ولت تقریبا)
                ولتاژ خروجی میکرو متصل به مقاومت 120 اهم 4.9-4.8

فکر نکنم این خروجی ها به این مناسبی باید این نتایج رو به دنبال داشته باشه.

حالا دیگه مهم نیست ، همون آرایش اول رو می بندم فقط خواستم بدونم جدیدا led های خاصی وارد شده که به پیکربندیشون هم حساسیت نشون می دن(محصولات چینی هوشمند شدن :mrgreen
                بنظر میاد جریان لد 3 4 میلی امپر بیشتر نیست ولتاژ دو سر مقاومت 1 کیلو رو اندازه بگیر معلوم میشه

دیدگاه

سلام دوست عزیز :biggrin:
                  نمی دونم من اشتباه می کنم یا اشتباه ترسیمیه!!!
                  ولی به نظر من اگه تو مدار جای R1 , R2 رو عوض کنی روشن بشه :eek:
                  چون تو این حالت جریان بیس ترانزیستور حدود 35 میلی آمپره و اگه در بتا ضرب کنیم ...
                  زندگي را تو بساز ،
                  نه بدان ساز که سازند و پذيري بي حرف ،
                  زندگي يعني جنگ ، تو بجنگ ،
                  زندگي يعني عشق ، تو بدان عشق بورز.

دیدگاه

میکرو نمیتونه جریان بیشتر از 20 ma بده و مقاومت 120 اهمی خیلی براش کمه و از پایه میکروت 36 ma جریان میکشی و با اولین تست پایه میکروت آسیب میبینه ، با منبع تغذیه 5 ولت امتحان کن یا مقاومت 120 اهم را به 4 کیلو افزایش بدین

همه دوست دارند به بهشت بروند اما جالب اینجاست کسی دوست ندارد بمیرد
                    کانت

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X