اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سنسوری برای اندازه گیری جابجایی؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سنسوری برای اندازه گیری جابجایی؟

با سلام

خدمت دوستان عزیز،

من یک پروژه ای دارم که در اون 2 تا میله داریم که داخل هم هستن و میله ای که داخل میله بیرونی قرار داره قبلیت جابجایی داخل میله بیرونی رو داره حالا من میخوام میزان جابجایی میله داخلی از یک مکان مرجع رو اندازه بگیرم، شما چه سنسوری پیشنهاد میدین؟ دقت اندازه گیری برام مهم هست....

شکل زیر احتمالا بتونه بیشتر شرایط رو نشون بده، میله آبی داخل میله سیاه قابلیت جابجایی داره، حالا من میخوام فرضا میزان جابجایی خط قرمزی که روی روی میله آبی قرار داره رو اندازه بگیرم :

پاسخ : سنسوری برای اندازه گیری جابجایی؟

یک کولیس دیجیتال بخر باز کن ببین چطوری کار میکنه ،
    همه دوست دارند به بهشت بروند اما جالب اینجاست کسی دوست ندارد بمیرد
    کانت

دیدگاه

سلام.
      شما باید از lvdt استفاده کنی دقتش هم در حد میکرو متره. برای توضیحات بیشتر یه سرچ بکن دستت میاد
      آنکس که بداند و بداند که بداند /، اسب شرف از گنبد گردون بجهاند
      آنکس که بداند و نداند که بداند / ، بيدارش نماييد که بسي خفته نماند
      آنکس که نداند و بداند که نداند / ، لنگان خرک خويش به مقصد برساند
      آنکس که نداند و نداند که نداند / ، در جهل مرکب ابدالدهر بماند

دیدگاه

lvdt بهترین گزینه هست فقط قیمت بالایی داره وخیلی هم خطی است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rezanew
          با سلام

خدمت دوستان عزیز،

من یک پروژه ای دارم که در اون 2 تا میله داریم که داخل هم هستن و میله ای که داخل میله بیرونی قرار داره قبلیت جابجایی داخل میله بیرونی رو داره حالا من میخوام میزان جابجایی میله داخلی از یک مکان مرجع رو اندازه بگیرم، شما چه سنسوری پیشنهاد میدین؟ دقت اندازه گیری برام مهم هست....

شکل زیر احتمالا بتونه بیشتر شرایط رو نشون بده، میله آبی داخل میله سیاه قابلیت جابجایی داره، حالا من میخوام فرضا میزان جابجایی خط قرمزی که روی روی میله آبی قرار داره رو اندازه بگیرم :

با سلام
          ببینید برای کارهای اندازه گیری لیزر رو دست نداره !
          میتونید از یک روتاری انکدر استفاده کنید همراه با یک لیزر
          دقتش فوق العاده بالاست
          من توی کولیس های دیجیتال رو ندیدم ولی به احتمال زیاد از همین روش استفاده میکنن
          خروجی هم یک موج مربعی هست
          میتونید برای خریدش به فروشگاه هایی که موتور های پله ای دارن مراجعه کنید.
          اگر دقت کمتر نیاز دارید میتونید از روتاری انکودر های شفت دار استفاده کنید
          ساده ترینش همونی هست که توی بعضی ماوس های کامپیوتر برای کنترول wheel استفاده میشه :agree:

مفید بود ؟ بجای اسپم میتونید از دکمه ی تشکر استفاده کنید.
          [img width=405 height=100]http://eros8631.persiangig.com/image/pp.png[/img]

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X