اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چطوری میشه در صفحه pcb یک المان را اضافه کرد...؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چطوری میشه در صفحه pcb یک المان را اضافه کرد...؟

سلام
    چطوری باید در صفحه pcb یک مقاومت را اضافه کرد؟آیا میشه یکی از مقاومتهای موجود را کپی پیست نمود؟!
    ====================
    هر موفیت بزرگی نتیجه هزاران تلاش کوچک و عادی ست...که مورد توجه و ستایش افراد دیگر قرار نگرفته اند...
    =====================

پاسخ : چطوری میشه در صفحه pcb یک المان را اضافه کرد...؟

سلام.بله میشه.فقط احتمالا لازم باشه تا اسمش رو تغییر بدین تا هم نام نباشه.ولی با این روش مجبورین net مربوط به پایه ها رو خودتون تعریف کنین.بهتره تو شماتیک اون قطعه رو اضافه کنین و بعد update بزنین تا بیاد تو صفحه ی PCB
    امیدوارم واضح باشه. :nerd:

دیدگاه

متاسفانه من شماتیک رو ندارم.. چطوری net مربوط به پایه ها رو باید تعریف کنم؟
      ====================
      هر موفیت بزرگی نتیجه هزاران تلاش کوچک و عادی ست...که مورد توجه و ستایش افراد دیگر قرار نگرفته اند...
      =====================

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ELECGIRL
        متاسفانه من شماتیک رو ندارم.. چطوری net مربوط به پایه ها رو باید تعریف کنم؟
        فرض میکنیم شما میخواین این مقاومت رو با یه خازن موازی کنین. روی یکی از پدهای خازن دوبار کلیک کنین تا یه صفحه باز بشه.اون جا ببینین اسم net مربوط به اون پد چیه؟ بعد بیاین همین اسم رو واسه اون پایه ی مقاومت اختصاص بدین.مثل حالت قبل رو پایه ی مقاومت دوبار کلیک میکنین؛ قسمت net میبینین که نوشته no net یا یه همچین چیزی.بعد روی زبانه ی کشویی مربوط به net کلیک کنین تا باز بشه و اونجا دنبال اسم net مربوط به اون پایه ی خازن بگردید.وقتی پیداش کردین انتخابش کنین و بعد ok . الان دقت بکنین اون پایه با یه چیزی مثل نخ وصل شده به اون پایه از خازن؛ که باید با مسیر مسی وصلش کنین. همین مراحل رو برای اون یکی پایه ی مقاومت تکرار میکنین.

دیدگاه

ممنون از توضیحاتتون بابت net اما اصلا آیا میشه المانی رو به صورت کامل در ص pcb کپی کرد؟ من واسه کپی کردن topoverlay انتخاب کردم اما کپی نمیشه؟!!
          ====================
          =====================

دیدگاه

خواهش میکنم.
            در مورد کپی کردن قطعه:
            خیلی ساده تر از این حرفاست! قطعه رو انتخاب کنین(با کلیک کردن روی قطعه)؛ Ctrl+C بعد Ctrl+V !! همون copy & Past خودمون! :nice:

دیدگاه

:surprised:شما خودتون تا حالا این کار رو کردین؟ آخه فقط اسمش کپی میشه!!
              ====================
              =====================

دیدگاه

بله.خیلی زیاد! همین الان هم مجددا امتحان کردم تا شکّم برطرف بشه! اسمش رو خودش تغییر میده و یه دونه 1 بهش اضافه میکنه.

وقتی قطعه رو انتخاب میکنین و Ctrl+C رو میزنین؛ روی ماوس علامت + بزرگ ظاهر میشه.الان ماوس رو ببرین روی قطعه که انتخابش کردین یه بار کلیک کنین.علامت + میره.

حالا با زدن Ctrl+V قطعه ی مربوطه ظاهر میشه که به ماوس چسبیده و هرجا کلیک کنین همون جا قرار میگیره.

حتما میتونین جواب بگیرین...

دیدگاه

درست شد.. راستی اگه بعضی از مسیرها سبز بشه اشکالی نداره؟ این اتفاق بعد از هر edit می افته!!
                  ====================
                  =====================

دیدگاه

احسنت.تبریک :applause:
                    سبز شدن track ها میتونه به خاطر مسائل متفاوتی باشه.از همه مهمتر نزدیک بودن بیش از حد مسیرها به هم دیگه و اتصال کوتاهی بین مسیرها هست.بقیه ش در حالت کلی چندان مهم نیست.البته شاید مسائل دیگه ای هم باشه ولی اینها اساسی هستن.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X