اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در شماره گیری تلفن (من DTMF را به سه روش تولید میکنم ولی نمیتونم شماره بگیر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در شماره گیری تلفن (من DTMF را به سه روش تولید میکنم ولی نمیتونم شماره بگیر

با سلام خدمت همه دوستان
    من DTMF را به سه روش تولید میکنم ولی نمیتونم شماره بگیرم .؟!!!!!!!! :angry: :wow: :applause:
    من هم باc در Codevision کد نوشتم.
    هم از دستور DTMFOUT در Bascom استفاده کردم .
    هم از MT8888 جواب گرفتم.

در هر سه مورد سیگنال رو روی اسیلوسکوپ می بینم و وقتی به بلند گو وصل می کنم صدای تن به وضوح شنیده می شه ولی وقتی به خط تلفن وصل میکنم شماره گیری نمی کنه. برای اتصال به خط از یک خازن استفاده می کنم.؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟

چرا جواب نمیده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

پاسخ : مشکل در شماره گیری تلفن (من DTMF را به سه روش تولید میکنم ولی نمیتونم شماره بگیر

سلام.
    دامنه خروجی تن میدونی چقدر باید باشه؟
    رعایت کردی؟.
    مثلا برای خوندم کد تن ارسال شده من خاطرم هست که باید دامنه سه ولت می بود تا آی سی بتونه کد تن رو بخونه ولی برای ارسالش نمیدونم، این رو در نظر داشتید؟
    موفق باشید.
    شأن انسان در ايمان و هجرت و جهاد است و هجرت، مقدمهآ‌ي جهاد فيآ‌سبيلآ‌الله.
    هجرت، هجرت از سنگينيآ‌هاست و جاذبهآ‌هايي كه تو را به خاك ميآ‌چسباند.
    چكمهآ‌هايت را بپوش، رهآ‌توشهآ‌ات را بردار و هجرت كن.

دیدگاه

پاسخ : مشکل در شماره گیری تلفن (من DTMF را به سه روش تولید میکنم ولی نمیتونم شماره بگیر

با تشکر
      دامنه در همین حدود است من با یک تلفن تست کردم دامنه خروجی مدار من از اون بیشتر بود.
      من فکر کنم اشکالم تو اتصال به خط تلفن باشه .فقط از یک خازن 1 میکرو فاراد استفاده کردم .
      ایا از مدار دیگری برای اتصال به خط باید ایستفاده کنم.؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دیدگاه

میشه مدارتون رو هم به ما بدید
        راستش من خیلی وقته میخوام این تلفن رو شروع کنم و تو کفشم

اگه تو این موضوع راهنمایی هم کنید ممنون میشم
        s-h-s.blogfa.com

دیدگاه

پاسخ : مشکل در شماره گیری تلفن (من DTMF را به سه روش تولید میکنم ولی نمیتونم شما

منم دقیقا همین مشکل مشابه رو با این سری ای سی های که کد تن رو دیکد می کنند یا برعکس دارم
          وقتی به خط تلفن وصل می کنم جریان بیش از حد می کشه mtt8870 و روی کیفیت صدای خط تاثیر نامطلوبی داره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sheikh
            با تشکر
            دامنه در همین حدود است من با یک تلفن تست کردم دامنه خروجی مدار من از اون بیشتر بود.
            من فکر کنم اشکالم تو اتصال به خط تلفن باشه .فقط از یک خازن 1 میکرو فاراد استفاده کردم .
            ایا از مدار دیگری برای اتصال به خط باید ایستفاده کنم.؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
            سلام.
            من عملی کار نکردم کمک بیشتری نمیتونم بکنم.
            دوستان دیگه که کارکردن کمک کنن.
            موفق باشید.
            شأن انسان در ايمان و هجرت و جهاد است و هجرت، مقدمهآ‌ي جهاد فيآ‌سبيلآ‌الله.
            هجرت، هجرت از سنگينيآ‌هاست و جاذبهآ‌هايي كه تو را به خاك ميآ‌چسباند.
            چكمهآ‌هايت را بپوش، رهآ‌توشهآ‌ات را بردار و هجرت كن.

دیدگاه

1 : بجای خازن 1 میکرو از یک خازن 100 نانو استفاده کن.
              2 : زمین مدارت رو به خط تلفن وصل کردی؟
              الهم عجل لولیک الفرج

دیدگاه

سلام
                منم تقریبا همین مشکل برام پیش اومده من با mt8888 مدارو بستم وقتی بلند گو رو به پایه tone آی سی وصل میکنم صدای dtmf رو خیلی واضح میشنوم ولی به خط که وصل میشه هیچ تاثیری نداره

من برای مدارش پایه 8 که همون tone هستش رو به یه سر ترانس و اون سر ترانس رو به زمین وصل کردم یه خازن 10 نانو و یه مقاومت 10 کیلو هم باهاش موازی کردم اون سر مدارم مستقیم به خط وصل کردم
                A-Hosseini

دیدگاه

من با یک خازن 1 میکرو به راحتی با میکرو کنترلر شماره گیری کردم
                  ولی اینجا یک نکته وجود داره من هم خیلی با مشکل مواجه بودم ولی علتش رو فهمیدم اونهم اینکه
                  حتما حتما حتما از کریستال خارجی برای میکرو استفاده کنی چون کریستال داخلی میکرو(RC) دقیق نیست و فرکانسهای دقیقی تولید نمیکنه در این صورت یا بد شماره میگیره (بگیر نگیر داره) یا اصلا شماره نمیگیره
                  پروردگارا: به من زيستني عطا کن که در لحظه مرگ بر بي ثمري لحظه اي که براي زيستن گذشته است حسرت نخورم، و مردني عطا کن که بر بيهودگيش سوگوار نباشم. بگذار تا آن را خود انتخاب کنم، اما آنچنان که تو دوست ميداري

دیدگاه

ممنون از اینکه جوابمو دادید . حالا این خازن 1 میکرو رو چطوری به مدار ببندم اینم بگید ممنون میشم
                    A-Hosseini

دیدگاه

دوست خوبم سلام برای اینکه بتونی سیگنال تلفن رو روی خط بفرستی و شماره گیری کنی چند تا نکه رو باید رعایت کنی اول از همه اینکه بهتره به جای خازن از یک ترانس یک به یک برای ایزوله کردن خط تلفن از مدارت استفاده کنی دوم اینکه اگر از ترانس استفاده نمیکنی حتما باید یکی از سرهای خط تلفن به زمین مدار بصورت مستقیم وصل بشه و سیگنال رو به لون یکی پایه اعمال کنی اگر سیگنال رو تقویت نکردی و مستقیما قراره از تن ژنراتورت به خط بدی بهتره خازنت حتما بالای 1 میکرو باشه تا سیگنال دامنه اش ضعیف نشه اما اگر از ترانس استفاده میکنی میتونی از ترانس ht330 که توی جمهوری میتونی پیدا کنی ... اما در مورد ترانس ذکر چند نکتع ضروری به نظر میرسه اول اینکه دیگه برای اشغال خط نیازی به مقاومت نیست چون دوسر این ترانش خودش 330 اهم هست و به محض وصل شدن خطو اشغال میکنه طرف دیگر ترانس که 3 سر داره سر وسط رو به زمین مدار وصل کن دو سر کنا رو هم یکی رو برای ارسال سیگنال و شماره گیری استفاده کن سر دیگر رو هم برای دریافت سیگنال و دریافت تن ها و صوت استفاده کن اینجا فقط یادت باشه 2 تا دیود زنر 4.3 یا 4.7 بصورت معکوس روی هر دو پایه کنار نسبت به زمین وصل کن این خیلی تو عملکرد مدار تاثیر داره ضمنا من توصیه میکنم با توجه به وضعیت نابسامان شبکه تلفن ثابت و همرا و برای پائیین اوردن درصد ریسک و خطای مدار برای ارسال تن به خط بهتره که اون رو با یک طبقه ترانسیستوری تقویت کنی و روس خط بفرستی البته حواست باشه که خروجی رو کنترل کنی که برش نخوره یعنی دامنه سیگنالت بیشتر از 3 نشه بهتره البته خود من از یک تقویت کننده پ امپی استفاده کردم با lm386 که خوب جواب داد گین رو بذار روی بیست و سیگنال خروجی تن زنراتورت رو به یک ترکیب مقاومتی تا حد مورد نیاز تضعیف کن و به opamp کن البته اگه این موارد رو رعایت کنی مدارت کاملا ایزوله و بیخطره برو حالشو ببر و اصلا هم نگران نباش دو مزیت اصلی ترانس رو هم از یاد نبر اول اینکه از نظر dc دو طرف ایزوله هستند و دوم اینکه دیگه نگران ورود نویز و خصوصا سیگنال کشنده زنگ به مدارت نیستس طبعا دیگه هنگ هم نخواهی داشت موفق باشی دوست من.
                      سه کس را شنیدم که غیبت رواست وز این درگذشتی چهارم خطاست
                      یکی پادشاهی ملامت پسند کز او بر دل خلق بینی گزند
                      حلال است از او نقل کردن خبر مگر خلق باشند از او بر حذر
                      دوم پرده بر بی حیائی متن که خود میآ‌درد پرده بر خویشتن
                      ز حوضش مدار ای برادر نگاه که او میآ‌درافتد به گردن به چاه
                      سوم کژ ترازوی ناراست خوی ز فعل بدش هرچه دانی بگوی

دیدگاه

خیلی ممنون از راهنماییهاتون من هم با یه ترانس 600 اهمی مدارمو به خط وصل کردم وجواب گرفتم
                        A-Hosseini

دیدگاه

سلام
                          میشه پروژه های مربوط به خط تلفن رو در نرم افزار شبیه سازی کرد؟
                          r.pسابق

دیدگاه

سلام
                            دوست عزیز من فکر نمی کنم شما بتوانید با نرم افزار های الکترونیکی آن را شبیه سازی کنید.
                            من تا حالا ندیدم.

دیدگاه

با وجود اینکه انگار موضوع به نتیجه رسیده - ولی بد نیست یه جمع بندی ای بشه .

داستان اینه - تو این قسم مدارات حتما حتما حتما از کریستال خارجی استفاده کنید و ساده ترین مدار برای راه اندازیش هم این مداره :
                              کد:
                               TEL(+) --||--*--||-- PORTB.1 (OC1A) OR Tone Out PIN
                                   + -  - +
                                  (1uf 50v) (1uf 50v)

TEL(-) -- connect to GND

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X