ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 25
    2011/08/04
    102
    4

برگشت استپر موتور به موقعیت اولیه خود پس از قطع برق(ولتاژ)

با سلام به تمام مهندسین عزیز
    دوستان من یه استپر موتور گیربکس دار را با L298 و میکروکنترلر به صورت چپگرد و راستگرد، راهآ*اندازی کردم. مدار الکترونیکی مشکلی نداره اما مشکل من آنجاست که میخوام موتور را در زاویه 30 درجه قرار دهم(تا اینجا مشکلی نیست) و با قطع برق(ولتاژ) سیستم، موتور در همان زاویه 30 درجه باقی بمونه(که متاسفانه با قطع برق موتور به موقعیت اولیه خود برمیگردد.)
    مجبورم برق رو قطع کنم :angry: :angry: :angry:
    چیکار کنم که موتور پس از قطع برق(ولتاژ)، در همان زاویه 30 درجه باقی بماند؟
    ممنون میشم راهمایی ام کنید
    با سپاس
    زیبا باش و بخند بر هرآنچه زشتی است،چرا که تنهاترین شان تو ،زیبایی است.
    2010/09/18
    217
    2

پاسخ : عدم برگشت استپر موتور به موقعيت اوليه خود پس از قطع برق(ولتاژ)

شما تو عنوان زدين عدم برگشت بعد تو سوال ميگين برميگرده موتور!!!! من تا حالا استپر نديدم که برگرده! شايد سيستم مکانيکي شما باعث برگشت موتور ميشه! ميشه يه عکسي چيزي قرار بدين تا ببينيم؟ موتور شما وقتي زير بار هم نباشه همينطور بر ميگرده؟
    2011/08/04
    102
    4

پاسخ : برگشت استپر موتور به موقعیت اولیه خود پس از قطع برق(ولتاژ)

سلام مهندس
    ممنون از تذکرت، عنوان رو درست کردم
    مهندس وقتی برق یا همون ولتاژ درایور L298 رو قطع کنیم، دیگه استپر موتور توسط L298 جریاندهی نمیشود و خاصیت مغناطیس شوندگی داخل هسته موتور از بین میرود و موتور اصطلاحا خودش رو ول میکند و به موقعیت اول خود (که برق نداشته) بر میگردد.(میتونید تو پروتئوس یه تست کنید)
    امکان اینکه عکس بذارم نبود و گرنه اینکار را میکردم.
    حالا بنظر شما چیکار کنم که پس از اینکه موتور رو در زاویه 30 درجه قرار دادم، با قطع برق به موقعیت اول خود(که برق نداشت) برنگردد؟
    آیا میشه چنین کاری را کرد؟چون مجبورم برق مدار راهآ*نداز استپر موتور رو پس از اینکه در زاویه 30 درجه قرار گرفت، قطع کنم.
    ممنون میشم راهنمایی ام کنید
    2010/09/18
    217
    2

پاسخ : برگشت استپر موتور به موقعيت اوليه خود پس از قطع برق(ولتاژ)

والا من تاحالا به اين مشکل برنخوردم. يعني با اين چند مدل استپ موتوري که کار کردم اينجوري نبوده.
    2011/01/29
    کاشان
    146
    2

موتورت به چی وصله ؟؟
    چرا برمیگرده ؟
    بچه بودم غصه وبالم نبود هيچكي حريفه شوروحالم نبود
    بچه كه بودم آسمون آبي بود حتي شباي ابري مهتابي بود
    2012/07/31
    189
    0

پاسخ : برگشت استپر موتور به موقعيت اوليه خود پس از قطع برق(ولتاژ)

نقل قول نوشته اصلی توسط amir-ak
    سلام مهندس
    ممنون از تذکرت، عنوان رو درست کردم
    مهندس وقتي برق يا همون ولتاژ درايور L298 رو قطع کنيم، ديگه استپر موتور توسط L298 جرياندهي نميشود و خاصيت مغناطيس شوندگي داخل هسته موتور از بين ميرود و موتور اصطلاحا خودش رو ول ميکند و به موقعيت اول خود (که برق نداشته) بر ميگردد.(ميتونيد تو پروتئوس يه تست کنيد)
    امکان اينکه عکس بذارم نبود و گرنه اينکار را ميکردم.
    حالا بنظر شما چيکار کنم که پس از اينکه موتور رو در زاويه 30 درجه قرار دادم، با قطع برق به موقعيت اول خود(که برق نداشت) برنگردد؟
    آيا ميشه چنين کاري را کرد؟چون مجبورم برق مدار راهآ*نداز استپر موتور رو پس از اينکه در زاويه 30 درجه قرار گرفت، قطع کنم.
    ممنون ميشم راهنمايي ام کنيد
    :eek:
    اولين باره که اين موضوع رو ميبينم،مطمئني موتور پله اي داري ، اين چيزي که داري ميگي از خصوصيات سرو موتور هستش ، ببين موتور پله اي و سرو شبيه هم هستن اما يکي از تفاوتاشون در همينه که با قطع فرمان به حالت اوليه خود بر ميگرده/.
    شما عکس از موتورت بزار لطفا و ضمنا به غير از L298 چيز ديگه اي استفاده نکردي؟
    وقتي گريبان عدم با دست خلقت مي دريد/وقتي ابد چشم تو را پيش از ازل مي آفريد/وقتي زمين ناز تو را در آسمانها مي کشيد/وقتي عطش طعم تو را با اشکهايم مي چشيد/من عاشق چشمت شدم ، نه عقل بود و نه دلي/چيزي نمي دانم از اين ديوانگي و عاقلي/يک آن شد اين عاشق شدن ، دنيا همان يک لحظه بود/آن دم که چشمانت مرا از عمق چشمانت ربود/وقتي که من عاشق شدم شيطان به نامم سجده کرد/آدم زميني تر شد و عالم به آدم سجده کرد /بودم و چشمان تو ، نه آتشي و نه گلي/چيزي نمي دانم از اين ديوانگي و عاقلي/.
    2011/08/04
    102
    4

با سلام به تمامی دوستان عزیز
    قبل از هر چیز از نظرات دوستان ممنونم
    اولا اینکه موتور استپر موتور هست یا نه، باید بگم که رو موتور نوشته شده Stepper Motor، از نوع امریکایی با گیربکس است و از لاندا الکترونیک تهیه شده
    دوما موتور قراره یه باکس رو بچرخونه و در زاویه 30 درجه قرار بده، وزن باکس هم حدود 5 کیلوگرم هست
    دوستان جدا معذرت امکان قرار دادن عکس را ندارم چون باکس در اختیار من نیست
    اینو میدونم که موتور پلهآ*ای وقتی برقش قطع میشه خاصیت مغناطیسیش را از دست می دهد اما بنظرم نباید از زاویهآ*ای که طی کرده برگرده، نمیدونم چرا برمیگرده به موقعیت اول
    چندتا سوال برام مطرح شده:
    1- بنظر دوستان وقتی برق موتور قطع میشه باید در همان زاویه 30 درجه باقی بمونه؟ آیا ممکنه اشکال از استپر موتور باشه؟
    2- آیا ممکنه وزن باکس منجر به این بشه که استپر موتور پس از قطع برق، به موقعیت اول برگرده؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید
    2011/08/04
    102
    4

با سلام مجدد به دوستان عزیز
    متوجه شدم اشکال برگشت موتور کجاست. موتور را از باکس باز کردم و بدون بار تست کردم. وقتی در زاویه 30 درجه یا هر زاویه دیگری قرار دادم، برق موتور را قطع کردم و موتور در همان زاویه قرار میگرفت تغییری نداشت.
    یعنی وزن باکس هست که منجر به این میشود که وقتی برق موتور قطع می شود، موتور به سمت پایین برگردد.
    حال باید کاری کنم که وزن باکس منجر به برگشت موتور به حالت اول نشود
    با سپاس از دوستان که با راهنمایی شان مسیر حل مشکل را برای من روشن کردند
    2010/03/05
    3,251
    69

سلام
    2 راه دارید
    1- استفاده از گیربکس حلزونی
    2-کلاچ کردن یه شفت ثابت روی شفت اصلی
    راه اول راحتر هست ...
    با سپاس
    2007/04/19
    385
    24

يه روش ساده تر

با توجه به اينكه استپ موتور ميتونه يك مولد هم باشه ميتونيد از اين روش استفاده كنيد

براي تست كردن تمام سيمهاي استپ موتور رو به هم وصل كنيد (اتصال كوتاه!). حالا اگه با دست بخواين شفت بجرخونيد خواهد ديد كه موتور قفل شده و حركت نميكنه. اينكه موتور چه قدر ميتونه در اين حالت تاب بياره بستگي به اندازه اسپ موتور شما خواهد داشت. اگه درايو كردن موتور دست خودتون هست با اضافه كردن چند تا رله ميتونيد از اين روش استفاده كنيد.يعني در حالت عادي ( زمان ارسال پالس به موتور ) رله ها از مدار خارج و هر موقع كه لازم بود رله ها وارد مدار (بعد از قطع شدن پالسها) ميشه تا استپ موتور قفل بشه شكل زير

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 25