اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تغذیه مدار میکرو و sim900

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تغذیه مدار میکرو و sim900

سلام
    دوستان یه مدار دارم که توش atmega 16 ماژول sim900 و ال سی دی و ال ام 35 وجود داره واسه تغذیش چی استفاده کنم ؟؟؟
    من محبت خواستم و خدا به من فرصت های برای محبت داد...

پاسخ : تغذیه مدار میکرو و sim900

ظاهرا مورد خاصی نداره بجز اینکه رگولاتور و منبع باید بتونن تا 3 امپر رو تامین کنن ، چون اونطوریکه تو انجمن بحث شده بود موقعی که دنبال شبکه می گرده جریان کشی بالایی داره.
    تو انجمن در موردش بحث شده

دیدگاه

ممنون اما این رگولاتورش چیه؟

دیدگاه

سلام میلاد جان ، من با SIM900 کار نکردم :rolleyes:

اما همون طور که دوستمون گفت این ماژول اگه جریان کشی داشته باشه باید از رگولاتور آمپر بالا استفاده کنی ؛ اما من فکر نکنم بخواد 3آمپر بکشه :eek:

3آمپر ، یعنی داری باهاش یه لباس شویی کوچیک روشن میکنی :angry: :eek:

اما از رگولاتور LM2576 که 5 پایه داره می تونی استفاده کنی ، در ضمن این رگولاتور به دو شکل تو بازار هستش ، مدل ادجاست(Adj) برای تغییر ولتاژ خروجی تا حدود 50 ولت و از طریق یک مقاومت متغییر ؛ و مدل معمولی که خروجیشو می تونی 12 یا 5 ولت بگیری البته اگه اشتباه نکرده باشم ، مثل مرد کار میکنه:nice:

در ضمن برای تغذیه میکرو و SIM900 از این بخوای استفاده کنی ، حتما از فلتری که تو دیتاشیت اون کشیده استفاده کنی و ضمنا از سلف هایی تو مدارش استفاده میشه باید از نوع بشکه ای باشه و از نوع مقاوتی اون اصلا استفاده نکنی(شکل ظاهری اون شبیه بشکه یا بصورت مقاومت هستش) :read:

بازم اگه سوالی داشتی ، زکات علم آموزششه ، در خدمتم/.
        وقتي گريبان عدم با دست خلقت مي دريد/وقتي ابد چشم تو را پيش از ازل مي آفريد/وقتي زمين ناز تو را در آسمانها مي کشيد/وقتي عطش طعم تو را با اشکهايم مي چشيد/من عاشق چشمت شدم ، نه عقل بود و نه دلي/چيزي نمي دانم از اين ديوانگي و عاقلي/يک آن شد اين عاشق شدن ، دنيا همان يک لحظه بود/آن دم که چشمانت مرا از عمق چشمانت ربود/وقتي که من عاشق شدم شيطان به نامم سجده کرد/آدم زميني تر شد و عالم به آدم سجده کرد /بودم و چشمان تو ، نه آتشي و نه گلي/چيزي نمي دانم از اين ديوانگي و عاقلي/.

دیدگاه

خیلی ممنون ... اما من میدونم که تا 2 آمپرو میکشه (ولتاإ¾ژ پایینه) اما منبع چی باشه نمیدونم باز :angry:

دیدگاه

ببین من یادم رفت ، وقتی که همون اول بخواد با شبکه ارتباط برقرار کنه حدود چند میلی ثانیه آمپر بالایی میکشه و باید حتما از رگولاتور LM2576 استفاده کنی و اینم اصلاح کن ، از 3.3V گرفته تا به بالا ولتاژ خروجی در نوع معمولیشه و ضمنا یه خازن 2200U خروجی LM2576 حتما بزاری ، خازن رو تماما خالی میکنه

منظورت از منبع باتریه؟ یا پاور؟

اگه پاور باشه که مشکلی نیست ، اما باتری میتونی از نوع باتری لپ تاپی معروف هم هستن به باتری لیتیومی که ولتاژ 3.7V داره و یا باتری پلیمری(قیمت بالاست) ، این باتریا جریان کشی خوبی بهت میدن ، سریع خالی نمیشن ، ما واسه ربات هم از همین باتریا استفاده میکنیم هم تو پروژه ها :nice:

وقتي گريبان عدم با دست خلقت مي دريد/وقتي ابد چشم تو را پيش از ازل مي آفريد/وقتي زمين ناز تو را در آسمانها مي کشيد/وقتي عطش طعم تو را با اشکهايم مي چشيد/من عاشق چشمت شدم ، نه عقل بود و نه دلي/چيزي نمي دانم از اين ديوانگي و عاقلي/يک آن شد اين عاشق شدن ، دنيا همان يک لحظه بود/آن دم که چشمانت مرا از عمق چشمانت ربود/وقتي که من عاشق شدم شيطان به نامم سجده کرد/آدم زميني تر شد و عالم به آدم سجده کرد /بودم و چشمان تو ، نه آتشي و نه گلي/چيزي نمي دانم از اين ديوانگي و عاقلي/.

دیدگاه

mamnoon

دیدگاه

[img][img]سلام . من برای مدار خودم از این(ضمیمه) منبع استفاده کردم و در صورتی که رگولاتور 7805 مارک "کیا" داشته باشی منبع زیر کاملا ماژول و میکرو وال سی دی و... را درایو می کنه واون جریانی که موقع درایو ویا Voice ,SMS ماژول می کشه حدود 230ma است. Vbat تغذیه ی ماژول و vcc تغذیه دیگر قسمت ها است. ضمنا اگر ماژولت با محیط در تماسه میتونی با دستور AT+CMTE? دمای دقیق محیط رو بخوانی و نیاز بهLM35 نیست.
                موفق باشید.[img][C:\Users\Hossein\Desktop/Power-sim900.png]

دیدگاه

دوستان من دارم از یک رگلاتور معمولی 5 ولت استفاده میکنم . یعنی اینجوری جواب نمیده ؟

دیدگاه

سلام

من با sim900 کار کردم و براش یک مدار با رگولاتور خطی 5 ولت طراحی کردم اما کار نکرد

یک مدار آماده که خود شرکت simcom گذاشته دیدم رگولاتور lm1086 معرفی کرده ، و از فروشگاه جوان با کلی مشقت فراوان خریدم و دوباره مدار رو طراحی کردم . بالاخره جواب داد . فقط قبل از اینکه مدار چاپی مدارت بزنی رو تغذیه خوب فکر کن و عجله هم نکن چون سر کار میری بجوری. :sad:
                    موفق باشی :applause:
                    خداوندا
                    از بچگی به من آموختندهمه را دوست بدار حال که بزرگ شده ام و کسی را دوست می*دارم می گویند:
                    فراموشش کن
                    دکتر علی شریعتی

دیدگاه

سلام
                      من حداقل روی دو مورد تست کردم این روش رو
                      من این روش رو می گم تست کنید تضمینی جواب می ده
                      یه رگلاتور 3.3 که تا 2 آمپر بده بگیرید اونوقت به اندازه 10000 میکرو فاراد خازن بزار
                      ببین اصولا فقط خازن خیلی مهمه
                      مدار من هم با رگلاتور 2 آمپر معمولی بدون خازن جواب نمی داد اما وقتی 10000 خازن گذاشتم روش به راحتی و بدون هیچ مشکلی جواب داد
                      البته شما که ال سی دی و ... داری شاید نیاز به خازن بیشتری داری!!!!!مثلا15000

دیدگاه

من از این مدار برای تغذیه استفاده کردم.
                        اگولاتور مورد استفاده برای تغذیه ماژول lm317 هستش.
                        ولتاژ 4.1 رو وصل کردم به VBAT .
                        بدون هیچ مشکلی شبکه رو میشناسه و ارسال و دریافت اس ام اس دارم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X