ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 5 12345 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 41
    2011/05/01
    566
    3

سنسور مجاورت سنج مغناطیسی (proximity)

با سلام و عرض ادب خدمت دوستان بزرگوار.
    دوستان گرامی بنده به اطلاعاتی در مورد سنسورهای مجاورت سنج مغناطیسی یا همون سنسورهای proximity احتیاج دارم، فکر میکنم در 2 نوع کلی هستند، یه نوع سنسور مجاورتی خازنی هست که حساس به همه چیه تقریبا! و یه نوع هم سنسور مجاورتی القایی هست که فلز رو sens میکنه...
    بنده به اطلاعاتی از این دست احتیاج دارم، که چجوری میشه راهشون انداخت؟ جنس خروجیش از چیه؟ نحوه ی عملکردشون به چه شکل هست و ... اگر دوستان حدود قیمت رو هم بدونن و لطف کنند، بسیار متشکر خواهم شد...
    از لطف همه یک دنیا سپاسگزارم.
    زندگی برگ بودن در مسیر باد نیست
    امتحان ریشه هاست
    ریشه هم هرگز اسیر باد نیست
    زندگی چون پیچک است
    انتهایش میرسد پیش خدا!
    2009/12/28
    2,138
    70

پاسخ : سنسور مجاورت سنج مغناطیسی (proximity)

دوستان گرامی بنده به اطلاعاتی در مورد سنسورهای مجاورت سنج مغناطیسی یا همون سنسورهای proximity احتیاج دارم، فکر میکنم در 2 نوع کلی هستند، یه نوع سنسور مجاورتی خازنی هست که حساس به همه چیه تقریبا! و یه نوع هم سنسور مجاورتی القایی هست که فلز رو sens میکنه...
    سلام
    شب شما هم بخیر
    من هم اطلاعات عمومی در این رابطه دارم همونطور که خودتون فرمودین یک نوع نوعی فرستنده هست که امواجی الکترو مغناطیس ساتع میکنه
    و با اجسام دور بر ست میشه وقتی شئی وارد حیطه اون میشه بخاطر برهم زدن تعادل محیط میزان جریان کشی مدار تغیر میکنه که توسط یک کنترلر درک میشه
    مورد دوم از میدان مغناطیسی متغیر استفاده میکنه که باید در مورد فلزیابها تحقیق کنید و انواه مختلفی داره مثل trf و pi که اولی فرستنده گیرنده و دومی پالسی هست.

اگر شاد بودی آرام بخند تا غم بیدار نشود
    2009/12/28
    2,138
    70

نوع دیگه ای وجود داره به نام bfo اگر درست گفته باشم که سنسور سیم پیچ یک اسیلاتور هست که با نزدیک شدن فلز فرکانس اسیلاتور تغیر میکنه
    که با فرکانس یک اسیلاتور دیگه مقایسه میشه .

اگر شاد بودی آرام بخند تا غم بیدار نشود
    2011/05/01
    566
    3

نقل قول نوشته اصلی توسط Ghasede del
    سلام
    شب شما هم بخیر
    من هم اطلاعات عمومی در این رابطه دارم همونطور که خودتون فرمودین یک نوع نوعی فرستنده هست که امواجی الکترو مغناطیس ساتع میکنه
    و با اجسام دور بر ست میشه وقتی شئی وارد حیطه اون میشه بخاطر برهم زدن تعادل محیط میزان جریان کشی مدار تغیر میکنه که توسط یک کنترلر درک میشه
    مورد دوم از میدان مغناطیسی متغیر استفاده میکنه که باید در مورد فلزیابها تحقیق کنید و انواه مختلفی داره مثل trf و pi که اولی فرستنده گیرنده و دومی پالسی هست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ghasede del
    نوع دیگه ای وجود داره به نام bfo اگر درست گفته باشم که سنسور سیم پیچ یک اسیلاتور هست که با نزدیک شدن فلز فرکانس اسیلاتور تغیر میکنه
    که با فرکانس یک اسیلاتور دیگه مقایسه میشه .
    سلام از بنده است جناب مهندس.
    بسیار متشکرم از حضور و پاسختون.

تو کار بنده احتیاج هست که فلز رو در فاصله ی حدود 5 میلیمتری خودش sens کنه تا ما بتونیم با آلارم اینکه فلز به اون فاصله از سنسور رسیده، عملیات کنترلی ای رو انجام بدیم...
    در نتیجه بنده باید دنبال یافتن و راه اندازی فلزیابهایی بگردم که دقتشون در این حد باشه ...
    باز هم بسیار متشکرم از لطفتون جناب مهندس.

از سایر دوستانی که در این زمینه کار کردند، ممنون میشم که لطف بفرمایند و اطلاعاتشون رو در اختیار بنده هم قرار بدند.
    بسیار متشکرم.
    امتحان ریشه هاست
    زندگی چون پیچک است
    انتهایش میرسد پیش خدا!
    2011/05/01
    566
    3

ضمنا دوستان یه نکته ای رو که بنده فراموش کردم عرض کنم این هست که بنده نیاز هست در یک محفظه یا باکسی تعداد 8 یا 9 تا از این سنسورها رو در فاصله ی چند سانتی متری از هم قرار بدم، به نظر شما این امر میتونه رو عملکرد هر کدوم از سنسورها تاثیر بگذاره؟!
    امتحان ریشه هاست
    زندگی چون پیچک است
    انتهایش میرسد پیش خدا!
    2011/12/20
    کرج
    430
    17

با سلام
    با توجه به این که فاصله ای که نیاز دارید سنس بشه کمه فکر میکنم سنسور های اثر هال مناسب باشن
    این سنسور ها 2 نوع دیجیتال و آنالوگ دارن
    آنالوگ با ADC راه اندازی میشه و دیجیتال ها در زمان وجود میدان مغناطیسی خروجی 0 و 1 میدن
    اما برای سنس فلز با این سنسور ها
    طبق دیتاشیت اگر یک قطعه ی کوچک آهنربا به پشت این سنسور بچسبونید و ثابت کنید فلزی که از جلوی سنسور عبور میکنه رو سنس کنید و برای 5 میلیمتر هم کاملا جوابگو هست :agree:
    سنسور آنالوگ مثل ugn3503 و دیجیتال مثل ugn3175
    قیمت هر دو سنسور حدود 2000 تومن هست
    در مورد استفاده از این سنسور چند نکته وجود داره
    اول این که روش آهنربا فقط قابل انجام روی سنسور آنالوگ هست(ugn3503) و سنسور دیجیتال(ugn3175) حالت لچ داره(با یک قطب آهنربا 1 و با قطب مخالف 0 میشن) و فقط با میدان مقناطیسی تحریک میشه
    و نکته ی بعدی اینه که این سنسور ها نسبت به مواد غیر فرومغناطیس(مثل مس) تقریبا بی تفاوت هستن
    پس اول نیاز هست که مورد استفادتون رو مشخص کنید و ببینید که فلز مورد نظر به آهنربا جذب میشه یا نه که اگه جذب نمیشد بریم سراغ راه های دیگه :rolleyes:
    مفید بود ؟ بجای اسپم میتونید از دکمه ی تشکر استفاده کنید.
    [img width=405 height=100]http://eros8631.persiangig.com/image/pp.png[/img]
    2011/12/20
    کرج
    430
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط pama
    ضمنا دوستان یه نکته ای رو که بنده فراموش کردم عرض کنم این هست که بنده نیاز هست در یک محفظه یا باکسی تعداد 8 یا 9 تا از این سنسورها رو در فاصله ی چند سانتی متری از هم قرار بدم، به نظر شما این امر میتونه رو عملکرد هر کدوم از سنسورها تاثیر بگذاره؟!
    ببینید برای سنس هر نوع فلز میتونید از CS209 استفاده کنید که فقط برای فلزات هست و قیمت حدود 5000 تومن داره
    این سنسور یک مقایسه کننده ی داخلی داره که تغییرات شار مغناطیسی خروجی و دریافتی رو اندازه میگیره
    در ایران موجود هست و نویز خیلی کمی داره
    پوشش قابل تنظیم هم داره (با تغییر سیمپیچ داخل دیتاشیت)
    ولی بازم به کار شما بستگی داره که قابل استفاده هست یا نه ! :smile:
    یه لطفی بکنید و دقیق بگید که قراره این سنسور چیکار کنه و با چه دقتی نیازه کار کنه ؟ :agree:
    مفید بود ؟ بجای اسپم میتونید از دکمه ی تشکر استفاده کنید.
    [img width=405 height=100]http://eros8631.persiangig.com/image/pp.png[/img]
    2011/05/01
    566
    3

نقل قول نوشته اصلی توسط jervis
    با سلام
    با توجه به این که فاصله ای که نیاز دارید سنس بشه کمه فکر میکنم سنسور های اثر هال مناسب باشن
    این سنسور ها 2 نوع دیجیتال و آنالوگ دارن
    آنالوگ با ADC راه اندازی میشه و دیجیتال ها در زمان وجود میدان مغناطیسی خروجی 0 و 1 میدن
    اما برای سنس فلز با این سنسور ها
    طبق دیتاشیت اگر یک قطعه ی کوچک آهنربا به پشت این سنسور بچسبونید و ثابت کنید فلزی که از جلوی سنسور عبور میکنه رو سنس کنید و برای 5 میلیمتر هم کاملا جوابگو هست :agree:
    سنسور آنالوگ مثل ugn3503 و دیجیتال مثل ugn3175
    قیمت هر دو سنسور حدود 2000 تومن هست
    در مورد استفاده از این سنسور چند نکته وجود داره
    اول این که روش آهنربا فقط قابل انجام روی سنسور آنالوگ هست(ugn3503) و سنسور دیجیتال(ugn3175) حالت لچ داره(با یک قطب آهنربا 1 و با قطب مخالف 0 میشن) و فقط با میدان مقناطیسی تحریک میشه
    و نکته ی بعدی اینه که این سنسور ها نسبت به مواد غیر فرومغناطیس(مثل مس) تقریبا بی تفاوت هستن
    پس اول نیاز هست که مورد استفادتون رو مشخص کنید و ببینید که فلز مورد نظر به آهنربا جذب میشه یا نه که اگه جذب نمیشد بریم سراغ راه های دیگه :rolleyes:
    نقل قول نوشته اصلی توسط jervis
    ببینید برای سنس هر نوع فلز میتونید از CS209 استفاده کنید که فقط برای فلزات هست و قیمت حدود 5000 تومن داره
    این سنسور یک مقایسه کننده ی داخلی داره که تغییرات شار مغناطیسی خروجی و دریافتی رو اندازه میگیره
    در ایران موجود هست و نویز خیلی کمی داره
    پوشش قابل تنظیم هم داره (با تغییر سیمپیچ داخل دیتاشیت)
    ولی بازم به کار شما بستگی داره که قابل استفاده هست یا نه ! :smile:
    یه لطفی بکنید و دقیق بگید که قراره این سنسور چیکار کنه و با چه دقتی نیازه کار کنه ؟ :agree:
    سلام از بنده ست جناب jervis، بسیار متشکرم از حضور و پاسخ عالی و کاملتون.

راستش ما یک مانعی داریم، البته بهتره بگم یک بازو که این بازو از یک سر به نقطه ای در مرکز یک باکس مستطیلی، فیکس شده و ما اون سر دیگه ی این بازو یا اهرم رو در جهتهای مختلف حرکت بدیم، طوری که اگه این باکس رو به 9 قسمت مساوی تقسیم کنیم،
    هر بار سر آزاد این اهرم در یکی از این 9 قسمت قرار میگیره، حالا ما میخوایم تو هر کدوم از این 9 قسمت یه سنسوری داشته باشیم که زمانیکه سر آزاد این اهرممون وارد اون قسمت شد و به 5 میلیمتری از سنسور رسید، سنسور اون رو تشخیص بده،
    به عبارتی موقعیت قرار گرفتن اهرم در هر قسمت ، ایجاب میکنه که سنسور اون اهرم رو در فاصله ی 5 میلیمتری از خودش سنس بکنه....

نکته ی مهم خاصیت مجاورت سنجیه این سنسور هست و اینکه میتونه تو محیطهایی که نویزهای الکترمغناطیسی هم وجود دارند جوابگو باشه...

در مورد جنس این بازو متاسفانه مطمئن نیستم، چون این اهرم ساخت خودمون نیست و به صورت دیفالت در جایی وجود داره و ما میخوایم یه سری کنترلهایی رو روش انجام بدیم، برای همین دقیقا نمیدونم جنسش از چی میتونه باشه! اگر اجازه بدید درست چک کنم، عرض میکنم خدمتتون...

امتحان ریشه هاست
    زندگی چون پیچک است
    انتهایش میرسد پیش خدا!
    2011/05/01
    566
    3

بله این اهرممون فلزی هست که به آهنربا جذب میشه.
    حالا نظر شما چی هست جناب jervis؟
    اگه توضیحاتم کافی نیست بفرمائید تا بیشتر توضیح بدم...
    امتحان ریشه هاست
    زندگی چون پیچک است
    انتهایش میرسد پیش خدا!
    2009/03/08
    749
    12

سلام عذر میخوام این بحث به اندازه گیری شدت میدان مغناطیسی هم مرتبطه؟؟؟
    من میخوام شدت میدان مغناطیسی رو اندازه گیری کنم میشه راهنماییم کنید؟؟
صفحه 1 از 5 12345 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 41