اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی برای خرید باطری

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی برای خرید باطری

با سلام خدمت دوستان .
    یک یا چند باطری برای مسافرت و قابل شارژ با دینام دوچرخه میخوام بخرم ولی نمیدونم چه نوع باطری باید بگیرم . ولتاژ دینام هم ۱۲ ولت ۵۰۰ میلی آمپر هست . همه ویژگی های باطری های لیتیوم یون و لیتیوم پلیمر و غیره وذالک را خوندم ولی بازم در تصمیم گیری مشکل دارم . :eek: حداکثر تا ۵۰ تومن میتونم هزینه کنم و از نظر وزن و اندازه هم هرچقدر کوچیکتر و سبکتر باشه بهتره .
    دنیا همه هیچ و اهل دنیا همه هیچ

ای هیچ تر از هیچ تو بر هیچ مپیچ!

پاسخ : راهنمایی برای خرید باطری

یا از این باتری قلمی های شارژی بگیر و با هم سری کن . که جنسش فکر میکنم متال هیدرید باشه
    یا باتری های خشک اسیدی 12 ولت بگیر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط HI VOLTAGE
      یا از این باتری قلمی های شارژی بگیر و با هم سری کن . که جنسش فکر میکنم متال هیدرید باشه
      یا باتری های خشک اسیدی 12 ولت بگیر
      به نظرتون یک باتری ۱۲ ولت ۱ آمپر خشک اسیدی با ۱۰ عدد باطری قلمی ۱۰۰ میلی آمپر (سری بسته بشه) تفاوتی میکنه ؟!!

دیدگاه

ببین اگه بخوای باتری خوب بگیری که موقع جریان کشی مثل این باتری شارژیا که دوستون گفت ، خالی نشه ؛ باید از باتری پلیمری و یا باتری لیتیومی که معروف به باتری لپتاپی هستش استفاده کنی ، در ضمن من از پلیمری استفاده نکردم اما نسل جدید باتریاست و تقریبا بالاست ، اما باتری لپتاپی هر کدومش 3.7v داره و فول شارژ تا 4.2 میشه و آمپرشم باید موقع خرید انتخاب کنی از 6هزارتومان گرفته تا 8و9هزارتومان و خیلی باتری پدر مادر داریه ، اما نحوه شارژ کردنش باید آمپر منبع تغذیه رو حدود 300میلی آمپر بزاری و به تعدادی که سری کردی باید * 4.2 کنی ولتاژ منبعتم بدست میاد و یه دیود هم سرش بزاری ، به عنوان مثال شما 3عدد از باتری رو سری کردی ، ولتاژ منبع تغذیه میشه 12.6= 4.2*3 که تقریبا 13 میزاری

بازم اگه سوالی بود در خدمتم/. :nice:
        وقتي گريبان عدم با دست خلقت مي دريد/وقتي ابد چشم تو را پيش از ازل مي آفريد/وقتي زمين ناز تو را در آسمانها مي کشيد/وقتي عطش طعم تو را با اشکهايم مي چشيد/من عاشق چشمت شدم ، نه عقل بود و نه دلي/چيزي نمي دانم از اين ديوانگي و عاقلي/يک آن شد اين عاشق شدن ، دنيا همان يک لحظه بود/آن دم که چشمانت مرا از عمق چشمانت ربود/وقتي که من عاشق شدم شيطان به نامم سجده کرد/آدم زميني تر شد و عالم به آدم سجده کرد /بودم و چشمان تو ، نه آتشي و نه گلي/چيزي نمي دانم از اين ديوانگي و عاقلي/.

دیدگاه

به نظرتون یک باتری ۱۲ ولت ۱ آمپر خشک اسیدی با ۱۰ عدد باطری قلمی ۱۰۰ میلی آمپر (سری بسته بشه) تفاوتی میکنه ؟!
          فرقش 100 میلی امپریه که باید میگفتی 1000 میلی (1امپر) . زیاد از فرقاش نمیدونم . فقط نحوه شارژ -عمرشون و چند تا نکته کوچیک
          باید ببینی واس چه کاری میخوای و با حجم و جریان و زمان مصرفی میخوای بعد انتخاب کنی
          باتری های قلمی شارژی تا 3800 میلی امپر ساعت هم هست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط MOHAMADUSEFI
            ببین اگه بخوای باتری خوب بگیری که موقع جریان کشی مثل این باتری شارژیا که دوستون گفت ، خالی نشه ؛ باید از باتری پلیمری و یا باتری لیتیومی که معروف به باتری لپتاپی هستش استفاده کنی ، در ضمن من از پلیمری استفاده نکردم اما نسل جدید باتریاست و تقریبا بالاست ، اما باتری لپتاپی هر کدومش 3.7v داره و فول شارژ تا 4.2 میشه و آمپرشم باید موقع خرید انتخاب کنی از 6هزارتومان گرفته تا 8و9هزارتومان و خیلی باتری پدر مادر داریه ، اما نحوه شارژ کردنش باید آمپر منبع تغذیه رو حدود 300میلی آمپر بزاری و به تعدادی که سری کردی باید * 4.2 کنی ولتاژ منبعتم بدست میاد و یه دیود هم سرش بزاری ، به عنوان مثال شما 3عدد از باتری رو سری کردی ، ولتاژ منبع تغذیه میشه 12.6= 4.2*3 که تقریبا 13 میزاری

بازم اگه سوالی بود در خدمتم/. :nice:
            ممنون از جوابتون . راستش من فقط میخوام در مسافرت و با دینام دوچرخه با طری را شارژ کنم بنابراین ولتاژ دینام از ۹ تا حدود ۱۵ ولت متغیره البته بصورت معمول و در بیشترین حالت ۱۲ ولت ۵۰۰ میلی آمپر تولید میشه و فکر کنم باید باطری ۹ ولت ۱ آمپر بگیرم . موارد مصرف هم :شارژ کردن موبایلم (۲۵۰۰ میلی آمپر جریان میکشه ) تامین روشنایی در شب و اینجور چیزهاست . میخوام ماندگاری در زمان دشارژ زیاد باشه که بتونم چند سالی ازش استفاده کنم .

دیدگاه

به نظر من شما باتری 12 ولتی انتخاب کن از همین باتری های خشک لید اسید .....یدونه 4.5آمپر ساعتی اگر هم مصرف بیشتری داری 7آمپری بخر ................چون باتری 9 بعدا برا استفاده ازش دچار مشکل میشی اما 12 استاندار ماشینه و وسایل جانبی همه چیز براش هست ............مثلا راحت با یدونه شارژ فندکی موبایل یا هرچیز دیگه را شارژ میکنی ...................برا شارژش هم یدونه شارژ کنترلر نیاز داری .........البته باید اینو قبول کنی که تا دینامت به حداقل 14 ولت نرسه باتری شارژ نمیشه ......................البته اگه دینام در اکثر مواقع زیر 14ولته میتونی بدون شارژ کنترلر و با یدونه دیود مستقیم وصلش کنی به باتری و بعد حدود 14 ساعت پدال زدن با یک کلید قطعش کنی .......البته باتری لیتیوم هم که دوستان گفتند گزینه خوبیه .............شما اول باید مقدار مصرفی که دارید و سایز باتری را مشخص کنید
              کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
              ولتر

دیدگاه

سلام
                در مورد باتری که دوستان توضیح دادند فقط اگه میخوای دردسر کمتری برای شارژ کردن داشته باشی از باتری خشک استفاده کن که زیاد حساس نیست
                ولی لیتیوم حساس تره و احتمال اتش سوزی داره ... یه موقع میبینی داری با سرعت از ی تپه میای پایین یکدفعه اتیش میگیری
                من فکر میکنم دینامت برای کاری که میخوای بکنی ضعیف باشه
                چون اینجوری باید 3 ساعت پا بزنی تا فقط موبایلت شارژ شه ....
                و اینکه بهتره خروجی دینام رو مستقیم وصل نکنی به شارژ کنترلر چون خیلی متغیره و بدردت نمیخوره
                باید اول با یه مدار boost ولتاژ رو ببری حول حوش 30 ولت(به ازای 12 در دینام) و بعد با یه رگلاتور دیگه ولتاژ رو بیاری روی 14
                اینجوری در اکثر مواقع 14 داری و فقط جریانی که میده تغییر میکنه ...
                با سپاس

دیدگاه

برو به این سایت باتری لیتیومی هم داره :eek:
                  http://roboeq.com/modules.php?op=modload&name=Web_Links&file =index&req=viewlink&cid=119
                  [glow=red,2,300]برنامه هاي آموزشي تست شده براي NXP LPC1768 با توابع CMSIS[/glow]
                  http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76623.0

دیدگاه

سلام
                    باتری های لیتیومی به شارژ شدن خیلی حساس هستند موقع دشارژ هم اگه ولتاژ از یه مقداری کمتر بشه میسوزند فکر میکنم باید از فکر لیتیوم یون و لیتیوم پلیمر بیای بیرون چون با دینام شارژ کردنشون بصرفه نیست و باتری های حساسی هستند گرچه وزن کم و اندازه ی کوچیکی دارند.
                    شاید بهترین گزینه باتریهای خشک مورد استفاده در موتورسیکلت باشه که به شارژ و دشارژشون کمتر حساسند فقط بزرگ و سنگین هستند.
                    مگسی را کشتم /نه به این جرم که حیوان پلیدیست، بد، است/و نه چون نسبت سودش به ضرر یک به صد است/طفل معصوم به دور سر من می چرخید/به خیالش قندم/
                    یا که چون اغذیه ی مشهورش، تا به آن حد، گَندَم/ای دو صد نور به قبرش بارد/مگس خوبی بود/من به این جرم که از یاد تو بیرونم کرد/مگسی را کشتم

Some dance to remember, some dance to forget

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X