اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در مورد پروگرم کردن ATMega32

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال در مورد پروگرم کردن ATMega32

سلام به تموم برو بچ گل ... ECA ....

من این پروگرمر رو ساختم ..

اما ... نمی دونم مشکل کجاست که پرگرم نمی شه ... شایدم می شه من نمی دونم آخه مدار رو تست کردم جوابی نگرفتم ... یعنی اصلا کار نمی کرد ....
    مشکل از کجاست؟

ببینید من بعد از کمپایل کردن ، اف 4 رو می زنم ...
    اما یه ارور می آد که نوشته : could not identify chip with ID:FFFFFF
    بعد از okey کردن یه ارور دیگه می آد که می گه : selected chip and target chip do not match 90s2313 <>m32

بعد از ok کردن یه پنجره باز می شه که بالاش نوشته :
    sampel electronics AVR programer

من با این که از قبل تو قسمت option بعد chip ، ام 32 رو انتخاب کردم باز اینجا هم M32 رو انتخاب می کنم ...
    بعدش باید چی کار کنم نمی دونم ؟!!! :cry2:
    ولی یه دستکاریایی کردم اما هیچی نشد یا ارور داد ... یا یه پنجره باز شد که مثلا داشت پرگرم می کرد اما ..... :angry:
    لطفا به دکمه ی تشکر من به هیچ وجه دست نزنید ....
    اگه یه جایی مشکل کسی را حل کردم فقط ازش می خوام .... برام دعا کنه ..... همین.

پاسخ : سوال در مورد پروگرم کردن ATMega32

اول از همه سعی کن تو پروگرمر یا بافر بذاری( مثل اون پروگرمری که تو کتاب علی کاهه هست)
    دوم اینکه اگه درایورت خود نرم افزار BASCOM هست باید از منوی option==> programmer گزینه stk200/stk300 programmer رو انتخاب کنی.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hamed_online62
      اول از همه سعی کن تو پروگرمر یا بافر بذاری( مثل اون پروگرمری که تو کتاب علی کاهه هست)
      دوم اینکه اگه درایورت خود نرم افزار BASCOM هست باید از منوی option==> programmer گزینه stk200/stk300 programmer رو انتخاب کنی.
      ممنونم از پاسختون ...
      خوب اول باید بگم من اصلا اون کتاب رو ندیدم ... بعدش باید بگم مثل همونی که یکی از بچه های اینجا آموزشش رو در اول یکی از PDF ها گذاشته ؟

دوم : چرا باید این کار رو بکنم ..؟

دیدگاه

بافر یک تقویت کننده با گین ولتاژ یک هست که فقط جریان را افزایش می ده. این بافر(مثلا 74245) باعث میشه که پورت پرینتر در اثر جریاندهی احتمالی اسیب نبینه.
        البته همین مدار کاملا جواب میده فقط همون طور که گفتم اون تنظیمات رو انجام بده.
        موفق باشی

دیدگاه

بافر یک تقویت کننده با گین ولتاژ یک هست که فقط جریان را افزایش می ده. این بافر(مثلا 74245) باعث میشه که پورت پرینتر در اثر جریاندهی احتمالی اسیب نبینه.
          البته همین مدار کاملا جواب میده فقط همون طور که گفتم اون تنظیمات رو انجام بده.
          موفق باشی
          یه سوال :
          من یه سیم تقریبا 60 سانتی بین فیش و میکرو گذاشتم (یعنی با یه سیم 60 سانتی اینها رو به هم وصل کردم) به نظر شما ممکنه این کار مشکلی ایجاد کنه ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mostafa_amol
            یه سوال :
            من یه سیم تقریبا 60 سانتی بین فیش و میکرو گذاشتم (یعنی با یه سیم 60 سانتی اینها رو به هم وصل کردم) به نظر شما ممکنه این کار مشکلی ایجاد کنه ؟
            من مدت هاس با همون پروگرمر دارم کار می کنم و طول کابلم هم حدود 1 متر و20 سانته. تا حالا هم مشکلی نداشتم .اگر اتصالات درست باشه - تنظیمات رو هم درست انجام داده باشی و تغذیه هم وصل باشه و البته میکرو هم سالم ! من دیگه نمی دونم از چی میتونه باشه. :eek:
            توصیه می کنم یه سری به این قسمت هم بزنی . بچه ها خیلی کامل تر می تونن کمکت کنن. شاید توضیحات رو بخونی جواب بگیری.

http://www.eca.ir/forum2/index.php/t....html#msg48100

دیدگاه

من مدت هاس با همون پروگرمر دارم کار می کنم و طول کابلم هم حدود 1 متر و20 سانته. تا حالا هم مشکلی نداشتم .اگر اتصالات درست باشه - تنظیمات رو هم درست انجام داده باشی و تغذیه هم وصل باشه و البته میکرو هم سالم ! من دیگه نمی دونم از چی میتونه باشه. :eek:
              توصیه می کنم یه سری به این قسمت هم بزنی . بچه ها خیلی کامل تر می تونن کمکت کنن. شاید توضیحات رو بخونی جواب بگیری.

http://www.eca.ir/forum2/index.php/t....html#msg48100
              همه چیز درسته ... ولی من نمی تونم قول بدم تنظیمات درست باشه این کارهایی که خودم گفته بودم و این کاری که شما گفتید رو انجام دادم ولی ....

ببینید من نباید در قسمت : option -> compiler -> 12c تغییراتی بدم ؟

دیدگاه

نه عزیزم

شما تنها گزینه ای که لازمه تغییر بدی همون option==> programmer گزینه stk200/stk300 programmer است.

شاید آی سیت سوخته .

ببینم شما که تازه می خوای پروگرام کردن را یاد بگیری , چرا مگا 32 انتخاب کردی ؟ مگا 32 گرونه . برو مگا 8 بخر , آزمایشاتت را روی اون انجام بده ...
                از چارلی چاپلین پرسیدند خوشبخنی چیست ؟
                گفت : فاصله این بد بختی تا بد بختی دیگر !

دیدگاه

سلام
                  مثل منم در پروگرام مگا32 مشکل داشتم:
                  http://www.eca.ir/forum2/index.php/topic,8911.msg38146.html#msg38146
                  ولی مدار stk300-200 رو بدون بافر میبستم.افکر کنم اشکال از اون بود.

دیدگاه

سلام به همه داداشای گلم ....
                    دمتون گرم ... مشکل حل شد .... :wow:
                    http://www.eca.ir/forum2/index.php/topic,11073.0.html :applause:

یاعلی

دیدگاه

hamed_online62 میشه بگی از چه نوع سیمی استفاده کردید..ونقشه مدارتو بزاری من عین اون درست کنم..ممنون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط chapmashine
                        hamed_online62 میشه بگی از چه نوع سیمی استفاده کردید..ونقشه مدارتو بزاری من عین اون درست کنم..ممنون
                        من دقیقا نقشه کتاب علی کاهه رو بستم. فقط آیسی رو عوض کردم. فقط فکر میکنم تو کتاب از 74244 استفاده کردهو من از 74245 .
                        سیم هم از همین سیم تلفنی ها یا CAT5 بود. البته اگه بتونی از کابل شیلد دار استفاده کنی بهتره.
                        نقشه رو هم الان ندارم . ولی اگه به کتل مراجعه کنی می بینی .

دیدگاه

hamed اقا در کتاب دو شکل با بافر است ولی اتصال پایه ها ی بافر با پورت متفاوت است کدوم یکی درسته؟

دیدگاه

نمی دونم کتابی که داری مال نوبت چاپ چندمه . ولی مدار دومی درسته. ولی من سعی می کنم یه نقشه درست بذارم

دیدگاه

این ساده ترین پروگرمره. کاملا هم جواب میده:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X