اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نویز موجود در امپلی فایر 100 وات.

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نویز موجود در امپلی فایر 100 وات.

سلام خدمت دوستان و اساتید بزرگوار .. من تو زمینه الکترونیک زیاد تجربه ندارم و یک اماتور هستم . میخواستم که دوستان در مورد نویز که تو امپلی ایجاد میشه کمکم کنید .

من در واقع از یک ترانس 12 ولتی که برای شارژ باتری ماشین هست استفاده کردم و وقتی که از باتری استفاده میکنم نویزش میره . :bye
    برای جلو گیری از ایجاد نویز باید چه اقدامی انجام .. لطفا یه راه ساده بگین :nice:

پاسخ : نویز موجود در امپلی فایر 100 وات.

یک فیلتر lc در ورودی تغذیه امپلی قرار بدین
    مقداری در حدود 50 تا 100 میکرو هانری برای سلف مناسبه
    و خازن رو هم دو تا خازن 6800 میکرو فاراد رو موازی کن و به موازاتش یه خازن 100 میکرو و 1 میکرو هم بزاری بد نیست.
    با سپاس

دیدگاه

ببخشید . منظورتون از موازی .. موازی با مدار هست دیگه ......

بعد اون 6800 گفتین از نوع الکترولیتی باشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ چند ولتی باشه ...

بعد اون 100 و 1میکرو هم باید از نوع عدسی باشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ با خازن های الکترولیتی موازی باشن ....

ببخشید که سوالات مسخره پرسیدم . فقط برای اطمینان پرسیدم

دیدگاه

سلام
        بله موازی با مدار(یعنی بین + و - تغذیه مار قرار میگیره)
        اگه تغذیت 12 هست خازن ها رو 25 ولت بگیر و سعی کن مارک معتبری باشن مثلا FUJY
        بله اون دو تا خازن هم الکترولیت هست یه خازن 100 نانو پلی استر هم موازی کنی باهاشون بد نیست.
        سلف رو دقت کن جریان دهی مناسب داشته باشه واسه مدارت یا اینکه خودت بپیچ
        با سپاس

دیدگاه

بعد ببخشید . من چیز زیادی از سلف نمیدونم ولی تو یه سایت یه سلف 68 میکرو پیدا کردم که با امپر مدار یکی هست .

بعد من باید دو تا سلف رو به صورت جدا و سری با مدار و یکی تو قسمت مثبت و دیگری رو تو منفی وصل کنم یا اینکه با یک سلف و با وصل کردن یک پایه به مثبت و دیگری به منفی مدار باید انجام بدهم

دیدگاه

یه سر سلف میره به + تغذیه و سر دیگش میره به مثبت مدار ( یعنی با تغذیه مدار سری میشه)
            یه عکس از اون سلف بزار ببینم
            با سپاس

دیدگاه

یکشی 100 هست که اون به نظرم بهتر هست :http://iran-micro.com/product_info.php/cPath/293_327/products_id/5693

یکی دیگش هم که 68 بود :http://iran-micro.com/product_info.php/cPath/293_327/products_id/6018

دیدگاه

مدار شما پیک جریانش چند هست؟
                این سلف ها اصلا برای همچین جریانی مناسب نیستن
                بهتره یه هسته تیروئید(هسته تیروئید هسته همین سلف اولی که گذاشتی هست) بگیری(اگه شهرستان هستی میتونی از توی پاور های سوخته کامپیوتر دربیاری) و 4 رشته سیم 0.5 رو موازی کنی و بپیچی
                با سپاس

دیدگاه

مدار من در کل دو و یا سه امپر میکشه . بعد همون تیروییدی مگه خوب نیست . میتونم تهیه کنمش.

دیدگاه

سلام
                    اگه مدارت 2 - 3 امپر میکشه مشکلی نداره
                    ولی بالا گفتی مدارت 100 وات هست و اگه 100 وات واقعی باشه باشه باید 10 امپر بکشه روی 12 ولت
                    با سپاس

دیدگاه

نمیدونم ولی تو مدار از دو تا ای سی tda 2004 استفاده میکنه . ولی من دو تا بندگوی 100 وات به خروجی هر کدوم وصل میکنم که با زیاد کردن صداش انگار داره پاره میشه و دیگه خوب بالا پایین نمیره ..

من که نمیدونم . ولی کیتش رو به نام 100 وات خریدم .

دیدگاه

مدار شما 40 وات هست
                        البته تو پیک شاید بیشتر از 5 امپر هم بکشه
                        با سپاس

دیدگاه

یعنی هر ای سی قادر به تولید فقط 20 وات هست یا اینکه هر کدومش 40 واته

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nimatehrani3
                            یعنی هر ای سی قادر به تولید فقط 20 وات هست یا اینکه هر کدومش 40 واته
                            یعنی هر کدومش 20 واته

دیدگاه

سلام دوست من
                              چند تا نکته دیگه هم من به فرمایشات علی جان اضافه کنم:

1- برای تغذیه مدارت با ترانس حتما 4 تا خازن 100 نانو (عدسی نباشه ترجیحا) با هر کدوم از دیود های پل دیود موازی کن (اگه از پل برای یکسوسازی استفاده میکنی)

2- مقادیر خازن های صافی رو زیاد بگیر (مثلا برای این مدار 2 تا 6800 میکرو خوبه)

3- خازن های مارک معتبر استفاده کن مثل rabycon یا nichicon یا elna یا ...

4- استفاده از خازن 100 نانو موازی با خطوط تغذیه رو فراموش نکن

5- برای خازن های توی مدار بهتره از عدسی استفاده نکنی از مولتی لایر یا پلی استر یا MKT استفاده کن (اخری بهتره) این مورد توی کیفیت مدار خیلی مهمه

6- این برد های اماده کیفیت خوبی ندارن هم PCB هاشون هم جنس قطعات بیشترشون اورجینال چینی استفاده میکنن!

7- و اخرین نکته این که از ای سی های TDA زیاد انتظار نداشته باش همین که صدارو برات تقویت میکنه برو خدارو شکر کن!!! مقداری از نویز مدار هم طبیعت خود ای سی هست و کاریش نمیشه کرد :NO:
                              امپ درست درمون میخوای برو سراغ مدارات گسسته هم کیفیت بالایی دارن هم توانای بالاتری رو ساپرت میکنن فقط یکم تجربه و صبر و حوصله میخواد

موفق باشی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X