اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تفاوت اصلی کامپایلر ها

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تفاوت اصلی کامپایلر ها

سلام دوستان. من بیشتر تو کاره AVR هستم. معمولنم برنامه ها رو با کدویژن یا ایر مینویسم. ولی بارم سواله که این همه کامپایلر چه تفاوتایی با هم دارن....مثلن بغیر از اینکه Syntax هاشون فرق میکنه یا ی سری توابع اساسی. کسی میتونه کمک کنه تا به جواب برسم؟
    به طور خلاصه تر اینکه تفوات اصلی کامپایلرای WinAVR یا AIR با codeVision چیه؟

پاسخ : تفاوت اصلی کامپایلر ها

ایر دیگه چیه؟ IAR داریم اما ایر تا حالا نشنیدم.
    فرق اصلی تو الگوریتم های تبدیلشون به اسمبلی هست. syntax ها خیلی با هم فرق نداره و اگه استاندارد بنویسید تو همشون قابل اجراست.(تغییرات کوچیک نیازه نه کل برنامه)
    کلا کد های مختلف تو هرکدوم یه حجم و سرعت اجرا مختلفی داره. این که حالا کدوم بهتر هست رو خودتون تو عمل و کارای دقیق باید تست کنید و هر کس یه نظر داره.
    فرق دیگه کتابخونه هایی هست که ارایه دادن براش.
    [img width=477 height=100]http://www.eca.ir/pic/upload/agazade.png[/img]

دیدگاه

پیشنهاد من iar هست البته اگه با کرکی بودنش مشکل ندارید ...
      حجم کد تولید شدش خیلی کمتره و سرعت اجرای کدش هم بیشتره
      از c++ هم پشتیبانی میکنه
      کد هاش رو هم میتونین بدون هیچ تغییری در avr stedio 6 برای دیباگ استفاده کنید
      ادیتور ساده و قشنگی داره که اصلا خسته کننده نیست
      و یه امکان دیگه هم داره که نمیدونم کمپایلر های دیگه هم دارن یا نه و اون اینکه در کد برنامه لازم نیست نوع میکروکنترلر مشخص بشه و میشه اون کد رو بدون هیچ گونه تغییرات برای هر نوع میکروکنترلری کمپایل کرد.
      با سپاس

دیدگاه

ممنون دوستان. حالا نظرتون راجع به WinAVR و GCC چی هست؟ چه مزیتهای خاصی دارن؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X