نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammadreza.sv

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

سلام و خسته نباشید ممنون که همیشه اطلاعات مفید در اختیار ما می گذارید با عرض معذرت هر چی گشتم نتونستم تایپک باز کنم موضوع رو همینجا بیان میکنم مدیر ببخشید چند روزی گرفتاره دو تا ایسی هستم که ماله مدار تایمره ۱۰ ثانیه ۳۰ ثانیه و ۶۰ ثانیه هست ماله دسگاه یووی چسب خشک کن یا لاک خشک کن هست که ما باهاش چسب یووی خشک میکنیم ایسی پریده ایسیشو با دستگاه سالم عوض کردم و متمعا شدم که ایسی خرابه من چجوری میتونم این ای سی را پیدا کنم ۴ تا دستگاهم خوابه
ایسی ها یکی پشتش نوشته JZL030817cu و اون یکی روش نوشته x123 و پشتش نوشته DY610YWS1 ممنون میشم یکی کمکم کنه مدار تایمرش خیلی خیلی سادس بردش فقط این ای سی ها منو گیر انداخته اساتید کمک
با سلام
آیسی های ناشناس در ظاهر بدون مشخصات هستن.
اما در واقع بطور غیر مستقیم اطلاعات مفیدی میشه ازشون بدست آورد که ساده ترینش همین نوشته های حک شده روی قطعه هست.
بعدش تعداد پایه ها هست! و اینکه در مدار دیجیتال استفاده شده یا آنالوگ! و شماره ی پایه هایی که تغدیه ها و گراند مدار بهشون وصل شدن.
هر کدوم از این اطلاعات، محدوده ی خانواده ای که قطعه ی مشکوک بهش تعلق داره رو تنگتر و کوچکتر میکنه. اگه قطعات جانبی و مداری که توش قرار گرفته در بیاد که تا حدود زیادی عملکردش مشخص میشه.
یعنی علاوه بر پایه های مربوط به تغذیه ها، تکلیف ورودی یا خروجی بودن بقیه پایه ها هم معلوم میشه. اگه اطلاعات مختصری از وضعیت عمومی پایه های خانواده های مختلف ایسی ها داشته باشین با درصد بالایی میشه حدس زد که مثلا آپ امپه یا مقایسه کننده و یا گیت دیجیتاله.
جای سخت ماجرا اینه که آیسی از نوع "میکسد سیگنال" باشه. اونوفت برای شناسائیش باید اطلاعات کاملتری از کاربرد مدار و انواع آرایشها و قطعات مربوط به اون کاربرد خاص داشته باشین. سخته، ولی معمولا کار نشد نداره. پشتکار و پیگیری و جستجوی قوی میخواد.