اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پروگرم کردن PIC32MX795F512H با PICkit 2

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پروگرم کردن PIC32MX795F512H با PICkit 2

سلام دوستان
    نحوه اتصال PIC32MX795F512H به پروگرمر Pickit به چه صورت باید صورت بگیره گویا خبری از پین های PGD , PGC نیست؟ اما پایه هایی با این عناوین قابل رویت هست

PGEC1
    PGEC2

PGED1
    PGED2

پیشاپیش ممنونم
    هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

پاسخ : پروگرم کردن PIC32MX795F512H با PICkit 2

سلام. با اینکه تا بحال با سری 32 بیتی PIC کار نکردم؛ اما یه PDF داشتم به اسم PIC32MX Family Reference Manual که این رو توش نوشته بود.خواستین بگین بذارم واسه دانلود

دیدگاه

سلام بی بی جان عزیز ! این سوال بارها حتا تو همین سایت پرسیده شده و فکر کنم من خودم هم توضیح دادم !
      بگذریم ! این نوع از میکروها برای ساده تر کردن کار چند ست مختلف و جداگانه پایه میذارن برای پروگرام کردن . هیچ فرقی نداره کدوم به پروگرامر وصل میشه . ولی باید تو فیوزبیت های پروگرامر تعیین کنید که به کدوم سری وصل میکنید . توجه داشته باشید که از پایه های با شماره یکسان باید استفاده کنید مثلا PGEC1 با PGED1 یا بعدی ها ....
      موفق باشید .
      if all men are the same
      then
      why do women take so long to choose one ?

دیدگاه

سلام و ممنونم از توضیحاتتون
        به صورت پیشفرض کدام PGEC و PGED برای پروگرمر انتخاب شده اند و نحوه تغییر آنها به چه صورت امکان پذیر هست؟
        پروگرمر pickit 2 این میکرو رو پشتیبانی نمی کنه برای این منظور برنامه device file editotr رو عده ای معرفی کردن ، نحوه کار و آدرس برای دانلود این فایل چگونه است؟

پروگرمر pickit3 رو برای این منظور تهیه کنم یا با روش بالا دیگه احتیاجی برای این منظور نیست؟

هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

دیدگاه

سلام.PICkit3 ؟؟ قیمتش یه ذره زیاد نیست؟ من تو جوان الکترونیک چندماه قبل دیده بودم حدود200 تومن قیمت زده بود!! اگه میکروی روی پروگرمر PICKit3 پیدا بشه و PICkit2 اون رو ساپورت بکنه؛ این نقشه و فایل هگز همین پروگرمر هست.هرکی خواست درست کنه؛ بسم الله! فقط به ماهم خبر بدین چطور شد؟!! :mrgreen:

http://s3.picofile.com/file/7417676555/PICKIT3.rar.html

دیدگاه

با سلام خدمت همه دوستان

من هم تراشه PIC32MX795F512 رو تهیه گردم و بعد از تحقیقات متوجه شدم که بهتره PICkit3 رو تهیه کنم تا بتونم dsPIC ها رو هم پروگرام کنم

PICkit3 در بازار تهران با دو مارک وجود داره , یکی مارک MICROCHIP با پارت نامبر PG164130 و دیگری مارک SURE

هر دو این پروگرامر ها با بالارفتن قیمت دلار , قیمت بالایی پیدا کردن

مارک میکروچیپ 250000 تومان
            و مارک SURE که در لینک زیر میبینیدش 150000 تومان هست
            http://dangerousprototypes.com/2011/12/19/sure-electronics-pickit-3-clone-review/

یه بنده خدایی که از این مارک SURE استفاده کرده بود میگفت " هیچ مشکلی نداره و فقط مثل مارک میکروچیپ خوش تیپ نیست و زیاد کلاس نداره " , از اونجایی که من خیلی گیر کلاس بودم رفتم اون خوش تیپ رو گرفتم

پروگرامر ICD3 در بازار بود که نوسان قیمتش از سکه , دلار و تخم مرغ بیشتره , من از بیان کردن قیمت این پروگرامر خود داری میکنم

و اما اگه قراره پروگرامر بسازیم , تا دلار پایین نیمده , کاملا به صرفه هست ( برای تولید صنعتی )
            نا اميدي يه دروغ بزرگه که آدما به خودشون ميگن
            تلاش يه حقيقت بزرگه که با صبر به ثمر ميرسه

دیدگاه

سلام
              منم باید این پروگرمر pickit 3 رو تهیه کنم اما همونطوری که می دونین جیب دانشجویی بیشتر ارزون قیمت ترین پروگرمر رو انتخاب می کنه :nerd: این پروگرمر SURE دقیقا مداری مثل جناب "شاهرخ " رو پیاده کردن ؟ یعنی تنها کلون شده هست ولی تمامی قابلیت ها یکسان هست؟ از کجا می شه تهیه کرد؟

دیدگاه

ببخشید دوستان! امکان ساخت این PICKIT3 هست؟! اگر هست با هم اینجا دنبالش باشیم و درستش کنیم!
                نظرتون چیه؟!

دیدگاه

سلام
                  جناب voyager2020 ، منم دقیقا توی ذهنم روز اول بود که مدار جناب "شاهرخ" رو پیاده سازی کنم اما بعدش به دو دلیل منصرف شدم
                  1-چون قطعات smd بودن و برای ساخت این پروگرمر باید اکثر مقاومتها و خازنها رو به صورت بسته ای و به تعداد زیادی بخرین
                  2-قالبی برای قرار دادن پروگرمر وجود نداره
                  طوری هم که حساب کردم برای چاپ سبز + مارکاژ + قطعات جمعا نزدیک به 80 هزار تومان ساخت این پروگرمر در می یاد اما خرید کمی راحت تره(احتمالا آخرین سفری که به شیراز داشتم اثرت سوء داشته :redface

دیدگاه

مگه PICKIT3 چنده تو بازار؟!!! یعنی از 80 تومن ارزونتره؟!!
                    حالا اگه برای تولید انبوه و فروش نیست لازم نیست چاپ سبز و مارکاژ داشته باشه! من یک بار کلی مقاومت و خازن تو رنج های استاندارد اس ام دی خریدم و از این بابت مشکلی ندارم! یه کاری هم میشه کرد که چند نفری با هم بگیریم و تقسیم کنیم! ولی به شرطی که این لینکی که گذاشته شده کار کنه! من نمیدونم کار میکنه یا نه! نمیدونم میکروش رو ورژن 2 ساپورت میکنه یا نه!؟

دیدگاه

با سلام خدمت همه دوستان :smile:

من هم با نظر جناب baby_1 موافقم , ساخت این پروگرامر برای مصرف شخصی حتی اگر هزینه قطعات رو در نظر نگیریم , به وقتی که میبره نمیصرفه

اما برای تولید صتعتی بالاخره باید نمونه سازی کرد , که برای اون هم باید یه پروگرامر داشته باشید که PIC24FJ256 رو پروگرام کنه

در کل نظر من اینکه فقط اگر قصد تولید دارید , این کار رو انجام بدین

نوشته اصلی توسط baby_1
                      سلام
                      منم باید این پروگرمر pickit 3 رو تهیه کنم اما همونطوری که می دونین جیب دانشجویی بیشتر ارزون قیمت ترین پروگرمر رو انتخاب می کنه :nerd: این پروگرمر SURE دقیقا مداری مثل جناب "شاهرخ " رو پیاده کردن ؟ یعنی تنها کلون شده هست ولی تمامی قابلیت ها یکسان هست؟ از کجا می شه تهیه کرد؟
                      این پروگرامر رو من در فروشگاه جوان الکترونیک دیدم و در سایتشون که چک کردم نبود , وارد کننده این محصول این اطمینان رو به من داد که هیچ فرقی با مارک میکروچیپ نداره و کاملا تست شده است , من تابه حال از این مارک استفاده نکردم اما از صحبت های ایشان به سالم بودن مارک شور ( SURE ) اطمینان پیدا کردم

دیدگاه

سلام دوستان عزیز !
                        چه خبره اینجا !!! من خودم مدت هاست که دارم با pickit2 همه نوع pic رو پروگرام میکنم . از جمله سری 32 و هیچ مشکلی از طرف پروگرامر نداشتم ( مگه مشکل سخت افزاری ) . pickit2 کاملا از تمام فیوز بیت ها پشتیبانی میکنه . شما هم میتونی از طریق پروگرامر فیوزبیت ها رو تغییر بدی هم از طریق کامپایلرت . حالا هر کامپایلری هستش داخلش فیوز بیت ها بسیار راحت تر از پروگرامر قابل تنظیمه . اولا شما نگفتی چه کامپایلری استفاده میکنی با چه زبانی ( هر چند که همچین تعدادشون زیاد نیست ! ) یا از mplab ها استفاده میکنی یا از میکروالکترونیک ها . همشون داخلشون فیوزبیت ها قابل تعریفن و وقتی کامپایل میکنی داخل فایل هگز میریزن و پروگرامر هم اون ها رو میشناسه . البته دستی میتونی تغییر بدی ! اه خسته شدم !!!
                        طریقه تنظیمات پروگراممر pickit2 از این قراره :
                        وقتی پروگرامر رو باز میکنی در صفحه ای که مینی دقت کن . سمت راست بالا مایل به وسط (!) یک گزینه کم رنگ آبی به نام configuration وجود داره که جلوش یه سری عدد هگز نوشته که همون کانفیگ میکرو هستش . روی همون آبی کمرنگ کلیک کنی صفحه تنظیمات ستی باز میشه . حالا نوشته مثلا CONFIG1 و .... . که جلوشون میتونی 0 یا 1 بزاری . حالا هرکدوم مال چی هستن و باید چی بزاری ساده هست اما طولانی ! باید بری تو PDF همون میکرو ( فقط همون میکرو ) رو ببینی تو قسمت CONGIG چی نوشته . مثلا تو قسمت OSC یا اسیلاتور میکرو رو ببین قشنگ هر بیت رو برای اسیلاتور توضیح داده . اما چون این روش طولانیه و خطا زیاد داره میگم باید از خود کانفیگ کامپایلر استفاده کنی !
                        MPLAB IDE v8.85 که خودم دارم :
                        تولبار که میدونین چیه ؟(!!!) در تولبار بالا گزینه CONFIGURE رو انتخواب کنید ( اگه PICKIT2 به کامپیوتر وصل باشه ، وقتی MPLAB رو باز کنید اوتومات شناسایی میشه و با 32 هم کار میکنه ) . حالا گزینه ی CONFIGURATION BITS رو انتخواب کنید .

در حالت کلی وقتی پروگرامر به میکرو وصل باشه نرم افزار پروگرامر میکرو رو اتومات شناسایی میکنه . فرقی نداره کدوم پایه ها وصله بهش . در حالت کلی معمولا شماره 1 ها انتخواب اولیه هستش . فراموش نکنید که به پایه های پروگرام در هنگام پروگرام کردن نباید هیچ چیزی وصل باشه وگرنه ارور خواهد داد !!!!!
                        دیگه بیشتر از این بازم میخواید ؟!!
                        موفق و شاد باشید !
                        if all men are the same
                        then

دیدگاه

با سلام خدمت جناب josef2600

راستش من متوجه نشدم , یعنی میکرو PIC32MX795F512H در لیست پروگرامر PICkit 2 هست ؟

طبق سایت میکروچیپ فقط چهار پروگرامر این میکرو رو پروگرام میکنن , به لینک زیر دقت کنید

http://www.microchip.com/wwwproducts/Devices.aspx?dDocName=en545655

در پایین صفحه , در قسمت Development Tools بر روی PROGRAMMERS کلیک کنید

PM3 , ICD3 , REAL ICE , PICkit 3

این 4 پروگرامر رو میکروچیپ پیشنهاد داده , اما من شنیدم که با device file editotr میشه کاری کرد که با PICkit 2 هم این کار انجام بشه

در کل میشه بیشتر توضیح بدین ؟

دیدگاه

دقت نکردی جیگر ! گفتم خودم دارم پروگرامش میکنم ! البته بیشتر با 32MX460F512L کار میکنم . ولی شما لیست خود پروگرامر رو نگاه کن . تموم اون چیپ ها باهش پروگرام میشن .
                            if all men are the same
                            then

دیدگاه

یکی از مشکلات بسیار حاد جوانان عزیز : نخوندن USER Manual OR Family Reference Manual !!!!!!!!!!!!!!!!!َ@@@@@
                              چقدر مگه سخته ؟
                              قسمت 29.0 DEVELOPMENT SUPPORT البته باید MANUAL کاملش رو دانلود کنید . 12 مگ هستش . نه 8 مگ یا 4 مگ .

29.0 DEVELOPMENT SUPPORT
                              The PIC® microcontrollers are supported with a full
                              range of hardware and software development tools:
                              • Integrated Development Environment
                              - MPLAB® IDE Software
                              • Assemblers/Compilers/Linkers
                              - MPASMTM Assembler
                              - MPLAB C18 and MPLAB C30 C Compilers
                              - MPLINKTM Object Linker/
                              MPLIBTM Object Librarian
                              - MPLAB ASM30 Assembler/Linker/Library
                              • Simulators
                              - MPLAB SIM Software Simulator
                              • Emulators
                              - MPLAB ICE 2000 In-Circuit Emulator
                              - MPLAB REAL ICE™ In-Circuit Emulator
                              • In-Circuit Debugger
                              - MPLAB ICD 2
                              • Device Programmers
                              - PICSTART® Plus Development Programmer
                              - MPLAB PM3 Device Programmer
                              - PICkit™ 2 Development Programmer
                              • Low-Cost Demonstration and Development
                              Boards and Evaluation Kits

ولی دیباگرش نیست . برای دیباگ باید از PICKIT3 استفاده کنید . ولی پروگرامش هیچ مشکلی نداره .
                              if all men are the same
                              then

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X