اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

محافظ اتصال کوتاه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

محافظ اتصال کوتاه

سلام من با ترانزیستور یه مدار کلید زنی 24 ولت درست کردم این مدار مشکلش اینه که وقتی خروجی های + و - ترانزیستور به هم اتصال کوتاه میشن خیلی خیلی سریع ترانزیستور میسوزه چه طوری میشه جلوی این اتصال کوتاه رو گرفت؟

با تشکر.

پاسخ : محافظ اتصال کوتاه

باید از مدار کنترل جریان در رگولاتورها استفاده کنی این مدارها به محض اتصال کوتاه خروجی ترانزیستور خروجی رو خاموش می کنند

دیدگاه

نوشته اصلی توسط bestfriend
      سلام من با ترانزیستور یه مدار کلید زنی 24 ولت درست کردم این مدار مشکلش اینه که وقتی خروجی های + و - ترانزیستور به هم اتصال کوتاه میشن خیلی خیلی سریع ترانزیستور میسوزه چه طوری میشه جلوی این اتصال کوتاه رو گرفت؟

با تشکر.

مدارت رو بذار تا روش بحث کنیم!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط bestfriend

با تشکر.
        سلام
        می تونی فیوز هم بذاری ولی هربار که سوخت باید تعویض کنی

دیدگاه

یک لامپ 100 وات رابه صورت موازی با ترانزیستور در مدار24 ولت قرار دهید تا از سوختن ترانزیستور جلوگیری نمایید (.اگرلامپ با نور زیاد روشن شود نشان دهنده جریان زیاده)
          علی (ع)فرموده است :در علم و ادب بکوشید چه آنکه عالم ، عزیز و گرانقدر است ، اگر چه خاندان بزرگی منتسب نباشد ، اگر چه فقیر بی بضاعت باشد ، و اگرچه جوان باشد.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X