اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

روبات هدف یاب

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

روبات هدف یاب

سلام دوستان
    من دارم یک روبات هدف یاب می سازم به طوری که مختصات xوy رو به اون می دم و اون ابتدا باید مسیر xیا yرو بره بعد اون یکی مسیر رو بره
    سخت افزار هم یک موتور dc با گیربکسه که دوتا چرخ رو به صورت همزمان حرکت میده و جلوی اون یک چرخ خورشیدی که بطور جدا فرمان می گیره
    حالا مشکلی که برام پیش اومده(سخت افزار) اینه که روبات به طور مستقیم حرکت نمی کنه بلکه بصورت مورب حرکت می کنه وابتدا مسیر با انتهای اون تقریبا 20cm اختلاف داره
    لطفا راهنمایی کنید

پاسخ : روبات هدف یاب

دوستان نظر بدید
    من همچنان منتظر هستم : :nice:

دیدگاه

سلام

مشکل میتونه از مکانیک باشه یا از الکترونیک باشه یا از برنامه نویسی باشه
      خوب حالا من نوعی بدون هیچ اطلاعی از هر کدام از این بخش ها چطوری به شما کمک کنم ؟

با سپاس
      http://vz.iminent.com/vz/39a77668-19...h-fishing.giff

دیدگاه

برای موتور ها شافت اینکودر بزارید تا دقیقا بفهمید هر موتور چقدر حرکت کرده و بعد محسابه کنین ببینین چقدر با مقصد فاصله دارین و در چه جهتی برین و ...

دیدگاه

البته چک کنید موتور ها کاملا مشخصاتشون یکی باشه
          چون همین موتورگیربکس هایی که به عنوان تایوانی هم فروخته میشن وقتی به یک ولتاژ هم وصلشون میکنی سرعتشون متفاوت هست ...
          با سپاس

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Soodi
            سلام

مشکل میتونه از مکانیک باشه یا از الکترونیک باشه یا از برنامه نویسی باشه
            خوب حالا من نوعی بدون هیچ اطلاعی از هر کدام از این بخش ها چطوری به شما کمک کنم ؟

با سپاس
            سلام ممنون که جواب دادید
            مشکل سخت افزاری بطوری که وقتی به روبات فرمان جلو و عقب میدم مسیرش عوض میشه حتی چرخ جلو رو هرزه گرد گذاشتم بازم وقتی فرمان جلو وعقب میدم بازم مسیر رفت با مسیر برگشت فرق میکنه راه حل بعدی که استفاده کردم این بود که از دو تا هزره گرد استفاده کردم وسرعت رو هم کم کردم یکمی بهتر شد ولی بازم مشکل داره

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : روبات هدف یاب

[quote author=شهریار رجب زاده ]
              برای موتور ها شافت اینکودر بزارید تا دقیقا بفهمید هر موتور چقدر حرکت کرده و بعد محسابه کنین ببینین چقدر با مقصد فاصله دارین و در چه جهتی برین و ...
              [/quote]
              [quote author=علی علی پور ریکنده]
              البته چک کنید موتور ها کاملا مشخصاتشون یکی باشه
              چون همین موتورگیربکس هایی که به عنوان تایوانی هم فروخته میشن وقتی به یک ولتاژ هم وصلشون میکنی سرعتشون متفاوت هست ...
              با سپاس
              [/quote]
              ممنون که جواب دادین
              چرخ ها هم محور هستن مشکل اینه که مسیر رفت با مسیر برگشت یکی نیست

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X