اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

افزایش جریان

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

افزایش جریان

سلام خسته نباشید دوستان من یک پنل خورشیدی دارم جریان 200 میلی امپر 20 ولت می خواهم ان را به 12 ولت 2 امپر تبدیل کنم میشه راهنمایی ام کنید

پاسخ : افزایش جریان

پنل شما حداکثر 4 وات توان داره (0.2آمپر * 20ولت) .. و شما میخواهید 24 وات(2آمپر * 12ولت) توان ازش بگیرید که طبق قانون بقای ماده و انرژی غیر ممکنه
    اگر با بازده 80 درصد، 20 ولت رو به 12 ولت تبدیل کنید حداکثر میتونید 0.266 آمپر داشته باشید.

2 روش کلی وجود داره ..
    یا رگلاتور استفاده کنید که در این صورت 12 ولت 200 میلی آمپر خواهید داشت .. بازده 60 درصد .. (ساختنش خیلی راحته)
    و یا با یک مدار تبدیل ولتاژ و مثلا با استفاده از آیسی MC34063 این کار رو بکنید که بازده بالا میره(70-80 درصد) ولی یه مقدار کار میبره ..

مصرف کننده تون چی هست؟
    زندگی پر ز وجود است ولی ..
    ما چه را می خواهیم چه را می جوییم که لب چشمه ی امید اینچنین نا امیدانه به سرابی تلخ مینگریم...

دیدگاه

من می خواهم برای شارژر باتری 50 امپر رو بزارم شارژ کند

دیدگاه

لطفا نوع باطری رو هم مشخص کنید .. هر باطری شارژر مخصوص خودشو داره

اگر باطریتون سرب اسیده 12 ولت و 50 آمپر-ساعته ساده ترین راه شارژ با ولتاژ ثابت 13.8 ولت تا 14.4 ولته (با هر آمپری که باشه) .. هر چقدر آمپر کم باشه شارژ کامل باطری بیشتر طول میکشه

برای اینکه دید بهتری داشته باشید یک باطری 12 ولت 50 آمپر ساعت 2,160,000 ژول انرژی ذخیره میکنه
        پنل خورشیدی شما 4 واته(4ژول در ثانیه انرژی تحویل میده) اگر از این 4 ژول بتونید 3 ژول رو در باطری ذخیره کنید پر شدن کامل باطری حداقل 200 ساعت طول میکشه ..
        پنل 4 وات در صورتی 4 وات خروجی میده که خورشید به صورت عمودی بتابه پس هر چقدر زاویه تابش کم باشه توان تولیدی پنل هم کم میشه

رگلاتور LM317 با ترکیبی که در شکل میبینید 13.75 ولت خروجی داره و اگر یک مقاومت 100 اهمی با R2 سری کنید ولتاژ حدودا روی 14.4 ثابت میشه
        در این حالت بیشتر از 1.5 وات روی رگلاتور تلف میشه .. برای اینکه رگلاتور نسوزه حتما باید هیت سینک استفاده کنید + یک مقاومت 15 تا 20 اهم 3 وات قبل از رگلاتور سری کنید

--
        ضمنا باطری های سرب اسید نباید ولتاژشون کمتر از 10.5 و بیشتر از 14.4 باشه در غیر اینصورت صدمه میبینن و ظرفیتشون کم میشه (محدوده حداکثر ولتاژ بسته به نوع استفاده روی خود باطری نوشته شده )
        ما چه را می خواهیم چه را می جوییم که لب چشمه ی امید اینچنین نا امیدانه به سرابی تلخ مینگریم...

دیدگاه

جناب باتری من اتمی هست . بیشتر شون میگن با ترانزیستور جریان رو بیشتر می کنه؟

دیدگاه

وقتی توان دریافتی ثابته (مثل پنل خورشیدی) با بیشتر شدن جریان، ولتاز کم میشه .. به صورتی که ضرب ولتاژ در جریان همواره همون توان دریافتیه .. این در صورتیه که بازده رو 100 درصد بگیریم ..

وقتی 4 وات توان داریم اگر بخواهیم 2 آمپر داشته باشیم ولتاژ مجبورا میاد روی 2 ولت .. که این برای شارژ کردن باطری 12 ولت کافی نیست

دیدگاه

حالا میشه با افزایش ولتاژ به نتیجه رسید

دیدگاه

وقتی ولتاژ بره بالا آمپر میاد پایین و برعکس وقتی آمپر بره بالا ولتاژ میاد پایین
                اصلا ولتاژ و آمپرو بیخیال .. 4 وات توان دارید طبق فرمول (W=VI) توان=ولتاژ*آمپر وقتی ولتاژ 14.4 ولت نیاز دارید میتونید آمپر خروجی رو حساب کنید ..

با یک پنل 4 وات ، هیچ راهی ندارید جز اینکه به این 14.4 ولت 260 میلی آمپر رضایت بدید

دیدگاه

مرسی ممنونم بیخیال دنیا میشیم

اضافه شده در تاریخ :
                  سلام خسته نباشید یک سوال دیگه با افزایش ولتاژ میشه به نتیجه گرفت با ترانزیستور امپر را زیاد کرد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط omidtagizadeh
                    سلام خسته نباشید یک سوال دیگه با افزایش ولتاژ میشه به نتیجه گرفت با ترانزیستور امپر را زیاد کرد
                    به قول جناب afceaglee2013 شما راهی ندارید به جز افزایش توان، که این کار رو میتونید با استفاده هم زمان از چندتا پنل خورشیدی انجام بدید(البته من خودم تجربه این کار رو ندارم، اما به هر حال یک ایده هست که حتما عملی هم هست، منتها این که صرفه اقتصادی داشته یا نه رو نمیدونم!)
                    اونچيزي که در دانشگاه ياد ميگيريد، "الفبايي" هست براي نوشتن يک "رمان" !!

دیدگاه

استاد ممنونم به نتیجه رسیدم جواب داد 2امپر کردم با 13 ولت اول ازمایش کنید بعد پست بفرستین

دیدگاه

استاد ممنونم به نتیجه رسیدم جواب داد 2امپر کردم با 13 ولت اول ازمایش کنید بعد پست بفرستین
                        :mrgreen:
                        پس شما موفق شدی قانون بقای انرژی رو نقض کنی حالا چرا لجت در میاد؟ انتظاری که داری بیجاس و غیر ممکنه دوست عزیز

دیدگاه

دوست عزیز وقتی به نتیجه رسیدم رسیدم فرمول ول کنی خدا رو شکر

دیدگاه

دوست عزیز وقتی به نتیجه رسیدم رسیدم فرمول ول کنی خدا رو شکر
                            چطوری انوقت؟ :biggrin: فقط باید انرژی ورودی به سلول هاتو بیشتر کنی اگر منظورت اینه بله میشه گفت رسیدی و از طریق حرف دوستان نه خودتون! که اگر اینطوریه نهایت بی لطفی شما رو میشه توی پست زدنوتون دید و اگر راه دیگه ای بوده معرفی کنید.

دیدگاه

نه قربان با کمک یکی فامیل ها به نتیجه رسیدم میگم نقشه شو می کشه میزارم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X