اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نحوه ارتباط PLC و درایورهای صنعتی (اینورتر)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نحوه ارتباط PLC و درایورهای صنعتی (اینورتر)

دوستان کسی هست که بدونه استاندارد ارتباطی PLC با درایورهای صنعتی چیه RS232 یا ISP یا چیزه دیگیه؟
    خداوند بی نهایت است اما به قدر نیاز تو فرود می آید ، به قدر آرزوی تو گسترده می شود و به قدر ایمان تو کارگشاست.
    [hr]

پاسخ : نحوه ارتباط PLC و درایورهای صنعتی (اینورتر)

تا اونجا که من میدونم یه سری پایه ورودی داره واسه کنترل بخش های مختلف و یه سری خروجی هم داره که میتونین به عنوان فیدبک بدین به plc پرتکل خاصی هم نداره هر پین یه چیز خاص رو کنترل میکنه ....
    البته این مال محصولات ls هست محصولات شرکت های دیگه رو نمیدونم ...
    با سپاس

دیدگاه

آره منم دیدم با یکسری ورودی که بهش تک سیم وصل میشه، ولی بیشترین تاکید من روی درایوهای شرکت siemense هستش اینا بخوای به plc وصل کنی حتما باید تحت شبکه انجام بدی چی جوریاست کلا oo:
      DSC00307.JPG - 227.3 Kb
      خداوند بی نهایت است اما به قدر نیاز تو فرود می آید ، به قدر آرزوی تو گسترده می شود و به قدر ایمان تو کارگشاست.
      [hr]

دیدگاه

معمولآ درایو ها ورودی دیجیتال دارند که با تنظیم و فرمان دادن میشه به یه دور ثابتی رسید
        بیشتر درایو های امروزی هم ورودی شبکه دارند بستر 485 که پروتکل مدباس رو پشتیبانی میکنند و میشه با plc برنامه نوشت و تنظیمات درایو رو با این پروتکل انجام داد و به دور متغیر رسید

دیدگاه

درایور ها چندین مد کنترلی دارن .هم بصورت پالس دیجیتال کنترل می شن و هم میشه با یه واتاژ آنالوگ انها رو کنترل کرد .بستگی به نوع درایور هم از چندین پروتکل سریال rs 485 / rs232/rj 45/rs233 پشتی بانی می کنن.حالا دوستان اگه کسی اطلاعاتی در رابطه با نحوه کنترل از طریق این پروتکل ها داره لطفا بذاره.

دیدگاه

ببینید دوستان یکی از راحتتر روشهای کنترل درایو های صنعتی از طریق plc مدراس یا همون 485. خودمون من بارها این کار رو کردم طریقه انجامش هم خیلی سادست هر دستگاهی یه جدول مدباس داره که آدرس های مربوط به اون دستگاه توش هست که یک سری از اونها خواندنی مثل دور یکسری نوشتن مثل فرکانس

دیدگاه

با سلام
              چندین راه ارتباطی وجود دارد
              1- از طریق ورودی های انالوگ
              2- از طریق شبکه مودباس
              3- از طریق شبکه پروفی باس
              .
              .
              .
              که از همه بهتر از نظر سرعت و دقت پروفی باس است . که با یک کابل دورشته با رنگ بنفش این کار انجام میشود . و یک سری تنظیمات که در برنامه و درایو باید انجام بدید

دیدگاه

تو زیمنس از پروتکل USS بر روی RS485 هم میشه استفاده کرد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X