اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

القای ولتاژ DC در فاصله کم ولی در حال چرخش

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

القای ولتاژ DC در فاصله کم ولی در حال چرخش

سلام
    می خواستم بپرسم چطوری میشه ولتاژ دی سی القا کرد؟ اصلا میشه این کارو کرد ؟؟؟!!!!!
    من می خوام چند تا LED رو به همراه مدارش روی محور یه موتور ( همون ارمیچر های کوچک ضبط) روشن کنم ولی نمی خوام باطری بزارم چون هم سنگین می شه و هم ...
    الان پلاتین گذاشتم کار میکنه ولی هم صدا میده هم اساسی نیست مشکل دار میشه
    حالا اگه راهی برای القا هست ممنون میشم بگید
    ولتاژ هم 5 ولت هست ، جریان و ... در حد یه ای سی و چندتا ال ای دی که روشن بشه

ممنون :agree:

پاسخ : القای ولتاژ DC در فاصله کم ولی در حال چرخش

نه
    اصلا الکترومغناطیس با جریان متناوب معنی پیدا میکنه ...
    http://www.instructables.com/id/Wireless-Power-Transmission-Over-Short-Distances-U/

دیدگاه

نوشته اصلی توسط doost_el
      سلام
      می خواستم بپرسم چطوری میشه ولتاژ دی سی القا کرد؟ اصلا میشه این کارو کرد ؟؟؟!!!!!
      من می خوام چند تا LED رو به همراه مدارش روی محور یه موتور ( همون ارمیچر های کوچک ضبط) روشن کنم ولی نمی خوام باطری بزارم چون هم سنگین می شه و هم ...
      الان پلاتین گذاشتم کار میکنه ولی هم صدا میده هم اساسی نیست مشکل دار میشه
      حالا اگه راهی برای القا هست ممنون میشم بگید
      ولتاژ هم 5 ولت هست ، جریان و ... در حد یه ای سی و چندتا ال ای دی که روشن بشه

ممنون :agree:
      میتونید از دو تا بلبرینگ برای دو سر تغذیه استفاده کنید. به این صورت که دو تا بلبرینگها رو روی شفت سوار میکنید .بعد به قطر خارجی بلبرینگ ها تغذیتون رو وصل میکنید و از دهانه داخلی برای مدارتون تغذیه میگیرید. :bye
      امروز نه آغاز و نه انجام جهان است اي بس غم و شادي که پس پرده نهان است
      گر مرد رهي غم مخور از دوري و ديري داني که رسيدن هنر گام زمان است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی علی پور ریکنده
        نه
        اصلا الکترومغناطیس با جریان متناوب معنی پیدا میکنه ...
        http://www.instructables.com/id/Wireless-Power-Transmission-Over-Short-Distances-U/
        از پاسخ تون ممنون
        حالا نمیشه پنج ، شش ، یا ... متناوب القا کنم بعد روی محور موتور قبل از اتصال به مدارم تبدیل به DCکنم
        یعنی خروجی یک ترانس رو القا کنم روی محور و اونجا از دیود پل و رگلاتور استفاده کنم ؟
        چون من توی یه عکس دیدم ولی نمی دونم سیم پیچ باید چند دور باشه و سایر مشخصاتش ...!
        چیزی که تو عکس مشخص بود دو تا سیم پیچ دایره ای بود مثل حلقه ولی باقطر حدودا سه چهار سانتیمتر که یکیش یه چند میلیمتر کوچیکتر بود و داخل حلقه اول قرار گرفته بود
        یکی از حلقه ها روی موتور ثابت بود و حلقه دوم به مدار و محور وصل بود و همراه اونا می چرخید البته همون طور که گفتم سیم پیچ حلقه دوم داخل حلقه اول قرار گرفته و می چرخید

بازن ممنون
        پیروز و سربلند باشید

اضافه شده در تاریخ :
        نوشته اصلی توسط هارونی
        میتونید از دو تا بلبرینگ برای دو سر تغذیه استفاده کنید. به این صورت که دو تا بلبرینگها رو روی شفت سوار میکنید .بعد به قطر خارجی بلبرینگ ها تغذیتون رو وصل میکنید و از دهانه داخلی برای مدارتون تغذیه میگیرید. :bye
        من این کارو کردم البته محور موتور کار انتقال ولتاژ منفی را داشت و برای سیم دوم مثبت از یک بلبرینگ استفاده کرم ولی خیلی سنگین شد چون یه ارمیچر انقدر توان نداشت و داغ میکرد
        و بعد از پلاتین استفاده کردم که بد نشد ولی می خوام حرفه ای تر و اساسی تر باشه

بازم ممنون
        موفق باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط doost_el
          حالا نمیشه پنج ، شش ، یا ... متناوب القا کنم بعد روی محور موتور قبل از اتصال به مدارم تبدیل به DCکنم
          اره چرا نشه ...
          مشخصات سیم پیچ رو فکر کنم باید خودت تجربی بدست بیاری ... در ضمن سیم پیچ ثابت رو جوری قرار بده که در کار موتور اختلال ایجاد نکنه ...
          با سپاس

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی علی پور ریکنده
            اره چرا نشه ...
            مشخصات سیم پیچ رو فکر کنم باید خودت تجربی بدست بیاری ... در ضمن سیم پیچ ثابت رو جوری قرار بده که در کار موتور اختلال ایجاد نکنه ...
            با سپاس
            حالا یه سوال
            سیم پیچ ثانویه داره میچرخه یه ولتاژ متناوب میده ما دی سی میکنم و میدیم به مدار و ....
            سیم پیچ اولیه که روی موتور ثابته نیاز به مدار نداره ؟
            یعنی دوسر سیم پیچ مستقیم به ولتاژ متناوب ( خروجی از ترانس مثلا 9 ولت ) وصل میشه؟
            مدار نوسان ساز !!!! یا هر چیز دیگه نمی خواد ؟؟؟!!!

اگه اطلاعاتی در مورد اون سیم پیچ هم داریید بگید مثلا برا تست تقریبا چند دور بپیچم با چه سیمی؟ دوتا سیم پیچ یه جور باشه یا نه ؟

یک دنیا ممنون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط doost_el
              حالا یه سوال
              سیم پیچ ثانویه داره میچرخه یه ولتاژ متناوب میده ما دی سی میکنم و میدیم به مدار و ....
              سیم پیچ اولیه که روی موتور ثابته نیاز به مدار نداره ؟
              یعنی دوسر سیم پیچ مستقیم به ولتاژ متناوب ( خروجی از ترانس مثلا 9 ولت ) وصل میشه؟
              مدار نوسان ساز !!!! یا هر چیز دیگه نمی خواد ؟؟؟!!!

اگه اطلاعاتی در مورد اون سیم پیچ هم داریید بگید مثلا برا تست تقریبا چند دور بپیچم با چه سیمی؟ دوتا سیم پیچ یه جور باشه یا نه ؟

یک دنیا ممنون
              میتونید مستقیم وصل کنید به خروجی ترانس ولی طبیعتا هر چی فرکانس بالاتر باشه به سیم پیچ کوچیک تری نیاز دارید در همون لینک که دادم طرف از فرکانس 147 کیلو هتز استفاده کرده بود و گفته که دانشگاه MIT از فرکانس 10 مگاهتز استفاده کرده بوده ....
              تعداد دور سیم پیچ ها رو یکسان بگیرید
              واسه شروع 100 دور و با سیم 0.15 بپیچ
              باید خودت قطر سیم رو با توجه به جریان عبوری انتخاب کنی و تعداد دور رو با توجه به توانی که نیاز داری بیشتر کنی ....
              با سپاس

دیدگاه

اگر سرعت موتور بالاست و موتورت هم قویتر باشه به جای سیم پیچ ثابت میتونی آهنربا بزاری
                در اینصورت برق از توان موتور تامین میشه.
                اما اگر خواستی از روش دوستان استفاده کنی و موتور درگیر نباشه نوع کوپلاژ باید طوری باشه
                که چرخش موتور هیچ تاثیری روش نداشته باشه و برای کوچک و جریان دهی مناسب از سویچینگ
                استفاده کنی
                و این هسته
                http://image.made-in-china.com/2f0j00SvDEjThdfVce/POT-Type-Ferrite-Core.jpg

اگر شاد بودی آرام بخند تا غم بیدار نشود

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ghasede del
                  اگر سرعت موتور بالاست و موتورت هم قویتر باشه به جای سیم پیچ ثابت میتونی آهنربا بزاری
                  در اینصورت برق از توان موتور تامین میشه.
                  اما اگر خواستی از روش دوستان استفاده کنی و موتور درگیر نباشه نوع کوپلاژ باید طوری باشه
                  که چرخش موتور هیچ تاثیری روش نداشته باشه و برای کوچک و جریان دهی مناسب از سویچینگ
                  استفاده کنی
                  و این هسته
                  سلام ممنون
                  من منظور شمارو درست متوجه نشدم
                  اگه ما به جای سیم پیچ ثابت اهنربا بزاریم و بعد سیم پیچ متحرک بچرخه که خودش برق تولید میکنه!
                  حالا منظورتون چیه برق از توان موتور تا مین میشه ؟
                  اگه میشه این راه رو یه خورده واضح تر بگید

ممنون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط doost_el
                    سلام ممنون
                    من منظور شمارو درست متوجه نشدم
                    اگه ما به جای سیم پیچ ثابت اهنربا بزاریم و بعد سیم پیچ متحرک بچرخه که خودش برق تولید میکنه!
                    حالا منظورتون چیه برق از توان موتور تا مین میشه ؟
                    اگه میشه این راه رو یه خورده واضح تر بگید

ممنون
                    بله برق تولید میشه که بستگی به سرعت و قدرت مگنت داره.
                    به موتور فشار میاد و جریان موتور افزایشیدا میکنه.

دیدگاه

حالا به نظر شما با یه موتور 12 ولت میشه اینکارو کرد؟
                      یعنی دور محور خروجی موتور اهنربا بزاریم وداخل اهنربا یه سیم پیج که با مدار می چرخه
                      موتور داغ نمی کنه ؟ چون هم وزن مدار هست و هم توان چرخوندن سیم پیچ داخل اهنربا که شما گفتید

اگه این کار عملیه یه توضیح در مورد ساخت سیم پیچ و نوع اهنربا بدید که بشه تو خروجی در نهایت 5 ولت دی سی گرفت

دیدگاه

حالا به نظر شما با یه موتور 12 ولت میشه اینکارو کرد؟
                        یعنی دور محور خروجی موتور اهنربا بزاریم وداخل اهنربا یه سیم پیج که با مدار می چرخه
                        موتور داغ نمی کنه ؟ چون هم وزن مدار هست و هم توان چرخوندن سیم پیچ داخل اهنربا که شما گفتید
                        این روش کار راحتی نیست موتور هم باید قوی باشه
                        بهتره از روش اول که گفتن استفاده کنی عکس هسته رو هم قرار دادن.
                        http://cfnewsads.thomasnet.com/images/large/465/465836.jpg
                        این مدعیان در طلبش بی خبرانند
                        آن را كه خبر شد خبری باز نیامد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Babak1367
                          این روش کار راحتی نیست موتور هم باید قوی باشه
                          بهتره از روش اول که گفتن استفاده کنی عکس هسته رو هم قرار دادن.
                          http://cfnewsads.thomasnet.com/images/large/465/465836.jpg
                          طبق این عکس که کاملا از توان من خارجه امکان ساختش نیست
                          حالا اگه کسی اطلاعاتی در مورد ساخت دو تا سیم پیچ و القا اون داره بگه
                          اطلاعات تجربی

متشکرم

دیدگاه

از این هسته استفاده کن یک نیمه رو چند دور سیم میپیچی بری ثانویه
                            نیمه دیگه رو سیم پیچی میکنی برای اولیه ایندو نیمه روی محور قرار میگیرن
                            یکی ثابت و یکی که به مدار وصله متحرک برای مدار سویچینگ از مداراتی
                            که برای روشن کردن لامپ فلورسنت با ولتاژ 12 استفاده میشه استفاده
                            کن دو نیمه ترانس باید کاملآ نزدیک باشن.
                            خروجی نیمه متحرک رو با دیود پل فست یکسو و رگوله کن.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X