اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مودم پروتکل x10

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مودم پروتکل x10

سلام
    فکر کنم توی مجله نویز 6 بود در مورد پروتکل x10 توضیح داده شده بود که مدار ساده ای داشت ولی سخت افزار هائی که دیده بودم توی اینترنت خیلی پیچیده بود . کسی از دوستان با سخت افزار مجله نویز 6 کار کرده جواب میده یا نه . اگه سخت افزار دیگه ای هم باشه که قبلا تست شده باشه ممنون میشم در اختیارم بزارید
    {خلاف قوانین - حذف شد}

پاسخ : مودم پروتکل x10

این پروتکل رو برای پیاده سازی در چی میخوای

من دارم رو سیم کشی ساختمان کار میکنم .
    منتهی یک طرح دیگه دارم که خیلی ارزون تر درمیاد
    قسمت کنترل هر نود یا گره 500 تومن
    تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
    داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

سلام و ممنون که جواب دادی.
      فعلا برای تست میخام . البته از نظر تئوری درسته . اون فیلتر درسته ولی نمیدونم توی عمل به چه شکله .
      منظورم توی فرستندس چون زیاد فکر کنم امنیت نداره . شما طرحتون چیه ؟؟؟
      {خلاف قوانین - حذف شد}

دیدگاه

سلام
        متاسفانه به صورت عملی کار نکردم اما این دو عکس رو نگاه کنین فکر کنم بهتر متوجه بشین برای عملکرد بهتره ، ان شالله که بتونین به جواب برسین
        جایی که نوشته بلوک های فلا مدار ، شما گیرنده و فرستنده دیجیتالتون رو جای انها در نظر بگیرین(به عنوان مثال میکرو)

هم کم هزینه هست هم ساده
        هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

دیدگاه

مدار استفاده شده در مجله نویز به خوبی کار میکنه فقط نکته اینجاست که بدونید چطوری به جواب برسید چون اینطوری نیست که مدار رو ببندید و براحتی جواب بگیرین و خیلی به جنس قطعات استفاده شده مخصوصا در قسمت گیرنده ربط داره ... بهتره اول قسمت فرستنده رو درست کرده با استفاده از اسکوپ پایه کلکتور ترانزیستور و ولتاژ 220 رو چک کنید و از درست کار کردن فرستنده مطمئن بشین و در قسمت گیرنده با اسکوپ مرحله به مرحله خروجی هر قسمت را چک کنید .. مثلا بعد از خازن 150 پیکو فاراد ( قبل از اولین ورودی آی سی) باید یک سیگنال ac با دامنه سیگنال 4. ولت و دارای 2.5 ولت دی سی باشه و بعد از هر مرحله تقویت در آی سی این مقدار تقویت شده تا نهایتا به 5 ولت برسه ... من خودم شاید هر قطعه ای رو 2-3 بار عوض کردم تا به نتیجه دلخواه برسم ..!!
          دست هایی که کمک میکنند از دست هایی که دعا میکنند مقدس ترند....کوروش کبیر

دیدگاه

سلام
            مداری x10 که در مجله نویز 6 هست رو من امتحان کردم و دقیقا مشخصاتئ که شما گفتین را جواب گرقتم یعنئ ورودئ آیسی دارای ولتاژ 0.4 ولت ac و 2.5 ولت dc هست اما با دو مشکل روبه رو شدم.
            1- ولتاژ خروجئ تفاوت زیادئ در فرکانس هائ 120 کیلو و 50 هرتز نداره و چون اختلاف کمه تشخیص وجود سیگنال ارسالئ کار مشکلیه.
            2- زمانئ که سیگنال 120 کیلوهرتز (بدون برق شهر) و سیگنال 50 هرتز برق شهر جداگانه به ورودی گیرنده می دم میکرو قادر به تشخیص این اختلاف ولتاژ هست اما وقتئ این دو سیگنال رو با هم مدوله می کنم دیگه میکرو قادر به تشخیص سیگنال 120 کیلو نیست.
            اگر امکانش هست نحوه جواب گرفتن و pcb زدن رو توضیح بدید . یا اینکه بگید از چه فطعاتئ استفاده کردید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X