اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کنترل وضعیت کلید؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کنترل وضعیت کلید؟

سلام
    می خوام یک کلید‎(button)‎‏ رو تو قسمتی از برنامه control‏ باشه و قسمت دیگه indicator‏ ‏
    از property node ‎/indicator‏ رو انتخاب کردم ولی errorمیده

پاسخ : کنترل وضعیت کلید؟

سلام....اون کاری که کردید درست بوده ....فقط باید با کلیک راست کردن روی property node که ایجاد کردید , روی change to write کلیک کنید....اگه مشکل حل نشد فایل رو بزارید تا ببینیم مشکل چیه

دیدگاه

فکر کنم منظور این بوده :
      1- کلیک راست روی کنترل اصلی بعد create>> local variable
      2- کلیک راست روی متغیر محلی ایجاد شده و تنظیم به change to write (اگه پیش فرض اینطوری نباشه)
      3- استفاده از این متغیر بعنوان indicator

دیدگاه

سلام:
        نمیدونم چرا نمیشه؟
        من می خوام با استفاده از sw1 وضعیت sw2 رو کنترل کنم(control‏ یا indicator‏ )؟

دیدگاه

شما کاری رو که من گفتم انجام بده ؛ الان انجام دادم شد.
          ساختن یه تغیر محلی برای کنترل دوم؛ تبدیل به نشاندهنده با change to write (در حالت پیش فرض خوش در این حالت هست)و سیم کشی از کنترل اول به متیر حلی دوم و تمام

دیدگاه

سلا:
            شاید من بد سئوال رو مطرح کردم
            من باید تو قسمتی از برنامه یک کلید به عنوان رودی indicator ‏ و توی قسمت دیگه ای به عنوان خروجی control تعریف کردش
            مثلا اگر شرطی یک شد بشه کنترل
            اگه صفر شد بشه indicator

دیدگاه

اقا فکر کنم منظورت و فهمیدم.....تو این فایلی که برات گذاشتم 3 تا کلید هست که یکیش شرط indicator بودن یا controll بودن یک کلید دیگه رو کنترل میکنه (kelid morede nazar).
              یه کلید هم این وسط نقش اطلاعاتی رو بازی میکنه که در حالت indicator باید درکلید دوم به نمایش در بیاد
              فایلو نگاه کن ....اگه متوجه نشدی بگو تا توضیح بدم :biggrin:

http://uplod.ir/p55pa094gams/Untitled_1.vi.htm

دیدگاه

اول بذار فرق بین کنترل و نشاندهنده یا همون indicator رو با هم clear بشیم
                کنترل: اطلاعات رو از دنیای بیرون (مثلا توسط ماوس یا کیبرد) وارد کامپیوتر (بلاک دیاگرام)میکند . نمونه مثل کلید دو وضعیتی
                نشاندهنده: اطلاعات داخلی برنامه را به کاربر نشان میدهد. نمونه مثل لامپ ال ای دی
                در حالتی که بخوای از داخل برنامه ؛ وضعیت یه کنترل رو تغییر بدی چاره جز استفاده از متغیر محلی و نوشتن در این متغیر؛ برای اون کنترل نداری چون فقط در این حالته که آیکن متغیر محلی در سمت چپ بعنوان ورودی قرار میگیره اما در این حالت هم ظاهر کنترل تغییر نمیکنه و مثلا همون کلید یا شاسی باقی میمونه
                حالا اگه شما بخوای که ظاهر کنترل هم عوض بشه ؛ داستان فرق میکنه و پیشنهاد من اینه که در همون موقعیت که نشاندهنده و کنترل بذاری و hidden بنا به میلت هر کدوم رو خواستی نشون بدی و ازش استفاده کنی
                "باز هم اگه نامفهومه اشکال از تصاویر ارسالیست لطفا به گیرنده هاتون دست نزنید"

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mojalan
                  پیشنهاد من اینه که در همون موقعیت که نشاندهنده و کنترل بذاری و hidden بنا به میلت هر کدوم رو خواستی نشون بدی و ازش استفاده کنی
                  سلام:
                  از همین روش استفاده کردم جواب داد
                  ممنون از همه دوستان

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X