اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در ال سی دی 4*20

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در ال سی دی 4*20

سلام دوستان عزیز
    من یه مدار بستم که توی اون از میکروی atmega16 استفاده شده و یه سری اطلاعات روی ال سی دی 4*20 میاد .
    توی مدار از یک مقایسه کننده ولتاژ هم استفاده شده که میزان باطری رو روی ال سی دی نشون میده.دیروز که این مدار رو تموم کردم و ولتاژ بهش وصل کردم کار کرد همونطور که باید کار میکرد 2 ساعتی کار کرد و خاموشش کردم.بعد چند ساعت که مجدد مدار رو راه اندازی کردم و قتی روشن میشه و مرحله ای میرسه توی اون مرحله روی ال یس دی مقدار باطری رو هم باید نشون بده ال سی دی هنگ میکنه و فقط گوشه ی بالای ال سی دی چند حرف از چندین کلمه ای که باید نشون داده بشه نمایش داده میشه .وقتی یکی از دو مقاومت مقایسه کننده ولتاژ رو از مدار خارج میکنم ال سی دی راه میافته و فقط میزنه low batri که اونم واسه خاطر اینه که مقاومت رو از مدار خارج میکنم .راستش از دیشب دیونه شدم نتونستم درستش کنم هر جور خازن و فیلتر به ذهنم میرسید به کار بردم اما نشد که نشد.مقدار باطری مدار 24 ولته که سر راه قسمت میکرو یه رگولاتور 12 گذاشم بعد 5 ولت .البته بدون 12 هم گذاشتم کار میکنه اما همون مشکل رو داره .لازم به ذکر که بگم اون قسمتی که برنامه میخواد بره به مرحله بعد با یه پوش باتوم (شصتی) که به پایه میکرو و منفی مدار وصل میشه
    تورو خدا کمکم کنید بگید چیکار کنم که این مشکل ال سی دی حل شه.خیلی گیرم و بهم ریخته
    یا حق

پاسخ : مشکل در ال سی دی 4*20

مهندس عیب یابی مدار خیلی وقتها از طراحی اون مدار سخت تره مخصوصا اینکه مدار ابتدا درست کار میکرده.
    بی خیال فیلتر میلتر شو؛ شروع کن قدم به قدم دیباگ کردن مدار.
    ممکنه سیمی چیزی شل شده باشه (با احتمال اینکه رو برد سوراخدار زدی). حتی به نظر من برنامه های ساده بنویس که مثلا مطمئن شی ولتاژ باطری رو درست میخونی ؛ کلیدها درست خونده میشن. ارتباط با ال سی دی درسته. مهم اینه که پله پله بری جلو . چند تا کار رو باهم تست نکن. اول از ارتباطت با ال سی دی مطمئن شو مثلا یه برنامه بنویس که یه جمله ساده رو اون بنویسه . بعد ....

دیدگاه

پاسخ : مشکل در ال سی دی 4*20

من تمام اتصالات رو چک کردم اما هیچ کدوم مشکلی نداشت
      تو رو خدا یکی بیاد یه راهنمایی بکنه تا این کار من راه بیافته بخدا ثواب داره :sad:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X