اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پیدا کردن خطوطی که ترسیم نشده اند

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پیدا کردن خطوطی که ترسیم نشده اند

سلام
    میخواستم بدونم توی آلتیوم . وقتی بصورت دستی مسیرکشی انجام میگیره . اگر جاهائی از مدار مسیر کشی انجام نگیره (فراموش بشه ، بعلت شلوغی مدار و کوچک بودن مسیرها) چطوری میشه چک کرد ، که آیا جائی جا مونده ؟
    ممنون میشم اگه کسی کمک کنه !
    هميشه به ياد خدا باش !

پاسخ : پیدا کردن خطوطی که ترسیم نشده اند

برید design rule check بزنید کلا همه مشکلات اعم از قسمت های unconnected رو بهتون نشون میده.
    It's nice to be important but it's important to be nice!

از اینکه نمی رسم جواب دوستان را بدم معذرت می خوام.

دیدگاه

ممنون . اما گزینه چک رو نداره
      rules
      rule wizard
      داره . گزینه chek رو پیدا نکردم ! . البته بنده مبتدی هستم . اگر راهنمائی بفرمائید ممنون میشم.
      altium 9 هست ورژن
      هميشه به ياد خدا باش !

دیدگاه

نوشته اصلی توسط پژمان اکبری
        ممنون . اما گزینه چک رو نداره
        rules
        rule wizard
        داره . گزینه chek رو پیدا نکردم ! . البته بنده مبتدی هستم . اگر راهنمائی بفرمائید ممنون میشم.
        altium 9 هست ورژن
        توی صفحه PCB دکمه های T و بعد D رو بزنید میاره براتون
        درایور شبکه و nRF24L01
        کاتالوگ محصولات
        کنترلر CNC شش محوره براي پرينتر 3D و Pick n Place
        شبيه ساز تک تيرانداز و سيبل ديجيتال با پردازش تصوير
        فروش اسيلوسکوپ GWinstek GOS-630FC

دیدگاه

تو شماتیک هم میگین؟که همه اتصالات وصل باشه و...

دیدگاه

خب اینجوری که نمیشه! شما دارین شماتیک رو طراحی میکنین؛ بعد PCB رو میکشین و اگه در حین کشیدن PCB مسیری وجود داشته باشه که تو شماتیک وصل باشه ولی تو PCB وصل نشده باشه؛ Error اون از طریق DRC یا همون Designe rule check که دوستان فرمودن، قابل کشف! هست. اما اگه تو شماتیک قرار باشه پایه ای به جایی وصل بشه و بنا به هر دلیلی(مثل فراموش کردن یا تغییر در طراحی) وصل نشه؛ Altium فقط هوش مصنوعی داره! علم غیب که نداره!! :mrgreen:

دیدگاه

با سلام

من یه سوال در این رابطه دارم وقتی auto rute میکنیم ممکنه چنتا از مسیرها روی هم رد بشن اگر تیک rip-up رو داخل auto rute نزنیم چه طور باید مسیرهای که روی هم افتادن رو پیدا کنیم ؟؟

یه سوال دیگه هنگام auto rute بعضی وقتها زا ویه خطوط خیلی خوب نیستن تنظیماتی برای این جور کارا وجود داره ؟

نوشته اصلی توسط رضا شفقی
              برید design rule check بزنید کلا همه مشکلات اعم از قسمت های unconnected رو بهتون نشون میده.
              من یه جایی رو خودم قطع کردم که با rule check پیدا کنم ولی نشد ؟ باید چه طوری ازش استفاده کرد ؟؟

ممنون
              عامل کليدي تمام موفقيتها " عمل کردن" است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط شاهرخ
                خب اینجوری که نمیشه! شما دارین شماتیک رو طراحی میکنین؛ بعد PCB رو میکشین و اگه در حین کشیدن PCB مسیری وجود داشته باشه که تو شماتیک وصل باشه ولی تو PCB وصل نشده باشه؛ Error اون از طریق DRC یا همون Designe rule check که دوستان فرمودن، قابل کشف! هست. اما اگه تو شماتیک قرار باشه پایه ای به جایی وصل بشه و بنا به هر دلیلی(مثل فراموش کردن یا تغییر در طراحی) وصل نشه؛ Altium فقط هوش مصنوعی داره! علم غیب که نداره!! :mrgreen:
                کاش داشت! ولی مسخره کردن نداره ها!!! گفتم شاید بفهمه :biggrin:

دیدگاه

اون موقع اینطور میشه که شما PCB رو بکشین؛ بعد update بزنین بیاد تو شماتیک. در هر صورت باید یه طرف ثابت و معلوم باشه حالا یا شماتیک معلومه؛ PCB رسم میشه یا برعکس.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط شاهرخ
                    اون موقع اینطور میشه که شما PCB رو بکشین؛ بعد update بزنین بیاد تو شماتیک. در هر صورت باید یه طرف ثابت و معلوم باشه حالا یا شماتیک معلومه؛ PCB رسم میشه یا برعکس.
                    قبول کاملا منطقیه...من تسلیمم!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط alimohammad_sh
                      با سلام

من یه سوال در این رابطه دارم وقتی auto rute میکنیم ممکنه چنتا از مسیرها روی هم رد بشن اگر تیک rip-up رو داخل auto rute نزنیم چه طور باید مسیرهای که روی هم افتادن رو پیدا کنیم ؟؟

یه سوال دیگه هنگام auto rute بعضی وقتها زا ویه خطوط خیلی خوب نیستن تنظیماتی برای این جور کارا وجود داره ؟

من یه جایی رو خودم قطع کردم که با rule check پیدا کنم ولی نشد ؟ باید چه طوری ازش استفاده کرد ؟؟

ممنون
                      عامل کليدي تمام موفقيتها " عمل کردن" است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط alimohammad_sh
                        با سلام

ممنون
                        سلام
                        جواب سول اول و آخرت اینه که توی PCB وقتی که دکمه های T و D و بعد R رو بزنی یه صفحه باز میشه
                        چایین سمت چپ نوشته که بالاش نوشته Message اینو بالا نگه دار و صفحه PCB رو باز کن روی مسیچ ها راست کلیک کن و بزن Cross Probe تا تک تک خطا ها و مشکلاتو پیدا کنی

برای این کار D و R رو فشار بده و در صفحه باز شده وارد Routing و Routing Corners شو و مقدار مناسب برای زاویه ها قرار بده
                        درایور شبکه و nRF24L01
                        کاتالوگ محصولات
                        کنترلر CNC شش محوره براي پرينتر 3D و Pick n Place
                        شبيه ساز تک تيرانداز و سيبل ديجيتال با پردازش تصوير
                        فروش اسيلوسکوپ GWinstek GOS-630FC

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X