اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ASK To RS232 Modulation & Demodulation 1mhz تبدیل rs232 به ASK و انتقال داده ها

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ASK To RS232 Modulation & Demodulation 1mhz تبدیل rs232 به ASK و انتقال داده ها

سلام به همه دوستان . اگر دنبال مداری میگردید که rs232 را بجای استفاده از 3 سیم یعنی TX و RX و سیم زمین ، با 2 سیم یعنی سیم data و زمین ارتباط بدهید می توانید rx و tx را روی یک سیم انتقال بدهید به دو روش که من مشکلترین روش را براتون به شکل فایل pdf می گذارم .
    این مدار rx و tx را روی یک سیم انتقال میدهد و همچنین این مدار جهت برد طولانی در جاهایی که مسافت و طول کابل زیاد است کاربرد زیادی دارد چون از مدلاسون دیتا بر روی موج حامل 1 مگا هرتز بهره میگیرد . و از نوع مدلاسون های ASK می باشد .
    این مدار را خودم طراحی کردم و تست هم گرفتم ظاهرا که جواب میده .

پاسخ : ASK To RS232 Modulation & Demodulation 1mhz

سلام مجدد به دوستان مدار فوق ازنظر مداری کاملا درست هست اما ترانزیستور های استفاده شده در فرکانس 1 مگا هرتز خوب کار نمی کند . طرح رفع عیب شده را به زودی در سایت خواهم گذاشت و در صورت سوال داشتن می توانید با من در یاهو چت کنید . .
    mojtaba_sanatizadeh@yahoo.com

دیدگاه

پاسخ : ASK To RS232 Modulation & Demodulation 1mhz

اینم نمونه ساخته شده واقعی با عکس های مربوطه . اگر کسی نقشه مدار یا نمونه ساخته شده و آماده به کار لازم داره . با من تماس بگیره .

دیدگاه

پاسخ : ASK To RS232 Modulation & Demodulation 1mhz تبدیل rs232 به ASK و انتقال داده ها

مهندس جان
        من نیاز به ارسال اطلاعات در محیط کاملا پر نویز بطول 500 متر دارم
        نقشه چیزی داری ماهم تست کنیم
        هرچه سعی کنیم لایه های نرم افزاری زیاد کرده و از سخت افزار دور کنیم مشکلات(باگ ها) کمتر خواهد شد(امنیت بیشتری خواهید داشت)
        بهترین جواب دهنده برای سوال شما، خود شما هستید البته بعد تلاش،پشتکار و مطالعه بیشتر
        میدونی مشکل ما کجاست؟سرمایه و مغز ها رو نمیتونیم یکجا جمع کنیم...

تعدادی ماژول GPS GP5MX1513F1 با بالاتریت حساسیت -170db به قیمت خرید بفروش میرسد

دیدگاه

پاسخ : ASK To RS232 Modulation & Demodulation 1mhz تبدیل rs232 به ASK و انتقال داده ها

به زودی مدار جدید و کاربردی تری قرار خواهم داد

دیدگاه

سلام دوستان این مدار برای ارسال داده ها بر روی 1 سیم طراحی شده که طول زیاد کابل تاثیری بر روند ارسال و دریافت نداره . این به این معنیه که میشه داده هارو در مسافت زیاد ارسال کرد . طول تست شده کابل در این مدار 120 متر با بادریت 115200 بوده .

دیدگاه

الن مدار جدیدی که گزاشتید،دمولاتور ،نوسان ساز نداره
              چطور بدون ایجاد مشکل هم سند و هم رسیو داره؟
              هرچه سعی کنیم لایه های نرم افزاری زیاد کرده و از سخت افزار دور کنیم مشکلات(باگ ها) کمتر خواهد شد(امنیت بیشتری خواهید داشت)
              بهترین جواب دهنده برای سوال شما، خود شما هستید البته بعد تلاش،پشتکار و مطالعه بیشتر
              میدونی مشکل ما کجاست؟سرمایه و مغز ها رو نمیتونیم یکجا جمع کنیم...

تعدادی ماژول GPS GP5MX1513F1 با بالاتریت حساسیت -170db به قیمت خرید بفروش میرسد

دیدگاه

در مدار جدید از انتقال داده ها به شکل جریان استفاده شده و سطح ولتاژ دیتا به جریان تبدیل میشه که ای امر باعث از بین رفتن خصوصیت سلفی در کابل میشه .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sanatizadeh
                  سلام دوستان این مدار برای ارسال داده ها بر روی 1 سیم طراحی شده که طول زیاد کابل تاثیری بر روند ارسال و دریافت نداره . این به این معنیه که میشه داده هارو در مسافت زیاد ارسال کرد . طول تست شده کابل در این مدار 120 متر با بادریت 115200 بوده .
                  سلام
                  از جناب "sanatizadeh" بابت قرار دادن تجربیات و مدارتشون بسیار ممنونم ان شالله که بتونیم از تجربیاتتون بهتر و بیشتر استفاده کنیم
                  من جدیدا چون کمی درگیر دانشگاه شدم کمتر می رسم پستها رو کامل بررسی و نظر بدم اما این مدار شما چند تا سوال برام ایجاد کرد
                  1-این مدار نسبت به نویز به دلیل حساسیت به دامنه حساس هست و عملا برای محیطهای کم نویز با افزایش طول کابل محدود مناسب می باشد (چون سطح سیگنال نسبت به زمین سنجیده می شود و با افزایش طول کابل روی خط زمین هم شاهد اختلاف پتانسیل هستیم) و چون دادهها به صورت پالس ارسال می شوند در حوزه فرکانس پهنای باند زیادی دارن و کوچکترین مولفه فرکانسی که با تاخیر برسد باعث شکل کلی سیگنال و همچنین خطای بسیار در افزایش طول می شود

2-مدار شما منبع ولتاژ هست و منبع جریان خیر ، جریان ترانزیستور بالا بدون بار تقریبا 5-7 میلی آمپر هست و بار این جریان تحت تاثیر قرار می گیرد و به طبع نسبت به افزایش طول حساسیت بیشتری دارد و طبقه Q1 را می توان با ساخت منبع جریان ترانزیستور قبلی Q2 حذف کرد

اما مهمترین فاکتوری که از مدار خوشم اومد بایاس فرستنده و گیرنده از روی یک خط بود
                  جناب "sanatizadeh" روش و منطق طراحیتون رو بر چه اساس جریان و امپدانس مشخصه و سیگنال به نویزی تعریف کردین؟

بازم ازتون تشکر می کنم بابت اطلاعاتتون
                  هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

دیدگاه

سلام .
                    اولا از دوست گرامی که درمورد تحلیل مدار نظر دادن تشکر می کنم .
                    در پاسخ به شما دوست گرامی باید عرض کنم که این مدار بارها و بارها ساخته شده و مورد تست سنگین قرار گرفته . از کارکرد مدار کاملا اطمینان دارم و به لحاظ سادگی پیشنهاد می کنم مدار را ساخته و تست نمایید . اما سادگی مدار ظاهرا شمارا فریب داده زیرا طراح مدار برای طراحی ساده فکر نکرده .
                    خب حالا بیشتر درمورد کارکرد مدار توضیح میدم تا ابهامات برطرف بشه :

اولا قبل از هر چیز توجه شما را به مقومت 120 اهم جلب می کنم که در این مدار نقش زیادی داره و یه جورایی کلید معماست .
                    در مورد ترانزیستور Q2 باید بگم که اولا به عنوان یک گیت NOT عمل کرده و دوم اینکه تغییر سطح ولتاژ 5 ولت به 12 را انجام میدهد که این امر باعث می شود تا از آسیب دیدن میکرو کنترلر جلوگیری کرده و همچنین سطح ولتاژ به حداکثر مقدار خود در هنگام ارسال برسد .

دیدگاه

این هم یک تصویر برای کاربرد این مدار

دیدگاه

لینک ها از بین رفته
                        لطف میکنید آدرس جدید پلود بدهید؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X