اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

CNC برای ساخت مدال

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

CNC برای ساخت مدال

سلام
    یک نفر که تو کار طراحی مدال هست میخواد برای کارش یک cnc تهیه کنه.. (البته اول قصد داشت بسازه ولی چون دفت بالاست و تو زمینه الکترونیک هم مثلا رو من حساب کرده بود که ... ) از cnc میخواد برای تهیه قالب چوبی یا گچی استفاده کنه که بعدا طرح با طلا ساخته بشه. الان قالب ها یا پیش طرح ها رو با گچ یا مس میسازه که چون اندازه کوچیه کار باهاش مشکله..
    طرح ها نقش برجسته س
    اندازه نهایتا 10 در 10 سانته عمق طرح هم حداکثر نیم سانت میشه
    نمونه هایی که من پیدا کردم(از سایت نمایندگی شرکت های خارجی) سی ان سی فرز بودن که یا سایزشون خیلی بزرگ بودن یا نمیتونستن نقش برجسته بزنن
    دوستانی که تجربه دارن لطفا راهنمایی کنن چه نوع cnc ای مناسبه قیمتش چنده و از کجا میشه تهیه کرد و نرمافزاری که کاربر طرح میکشه چیه و اگه قرار باشه وارد کنیم حدودا قیمتش چقدر میشه و... خلاصه هر چی لازمه بگید که شدیدا محتاجیم به کمک :redface:

زندگی پر ز وجود است ولی ..
    ما چه را می خواهیم چه را می جوییم که لب چشمه ی امید اینچنین نا امیدانه به سرابی تلخ مینگریم...

پاسخ : CNC برای ساخت مدال

بهشون table top cnc میگن
    فکر کنم کوچکترینشون که بیشتر در مدار چاپی کاربرد دارن و نرم افزارشون در پیتی است با دلار و بدون گمرک از 1500 شروع میشه
    شما یه 40 درصد گمرک هم بیا روش .البته میتونی از منطقه آزاد بصورت چمدانی خارجش کنی .
    تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
    داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

اگر یه سی ان سی 3 محور جواب کارش رو میده ....یعنی اگر بخواد نقش بر جسته کار کنه حتما جوابش رو میده و چون میخواد رو وکس کار کنه برای مدل یه همچین چیزی بدردش میخوره
      من اولین دستگاهی که خریدم این بود .هنوز هم دارمش یعنی اصلا دلم نمیاد بفروشمش...نسبت به ظاهرش خیلی کارایی داره....
      http://www.rolanddg.com/product/3d/3d/mdx-20_15/mdx-20_15.html

البته این شرکت دستگاه 4 محور هم داره که برای طلا سازی طراحی کرده که قیمتش خیلی بالاتر از اونه

اگر هم مدلهای پیچیده تر بخواد که باید بره سراغ پروتو تایپ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ezrael
        اگر یه سی ان سی 3 محور جواب کارش رو میده ....یعنی اگر بخواد نقش بر جسته کار کنه حتما جوابش رو میده و چون میخواد رو وکس کار کنه برای مدل یه همچین چیزی بدردش میخوره
        من اولین دستگاهی که خریدم این بود .هنوز هم دارمش یعنی اصلا دلم نمیاد بفروشمش...نسبت به ظاهرش خیلی کارایی داره....
        http://www.rolanddg.com/product/3d/3d/mdx-20_15/mdx-20_15.html

البته این شرکت دستگاه 4 محور هم داره که برای طلا سازی طراحی کرده که قیمتش خیلی بالاتر از اونه

اگر هم مدلهای پیچیده تر بخواد که باید بره سراغ پروتو تایپ
        با تشکر اگر براتون مقدوره به این سوالات یک جوابی بدین
        چند خریدی - مزونده چندو -
        کی خریدی
        چطوری خریدی از کجا
        و چی کار میکنی
        درضمن یک چند تا عکس دقیق از نمونه آبجکت ها و مدل ها که براده برداری کردی میزاری
        اگه امکانش هست یک فیلم هم میتونی پ کنی

دیدگاه

من اینو (مدل mdx15)حدود 5 سال یا بیشتر میشه خریدم حدود 4 میلیون
          الان نمیدونم چنده با این دلار
          از تهران خریدم از شرکتی که دستگاههای سی ان سی رولند رو مبفروشه...یعنی همه دستگاههام رو از اینجا خریدم
          کارم هم در ضمینه طلا و جواهر سازی هست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ezrael
            کارم هم در ضمینه طلا و جواهر سازی هست
            با تشکر از جوابتون
            پس تو کار سرویس جواهر هستید .یه چند تا هم از نمونه کاراتون بزارید شاید ما هم مشتری شدیم . گذر ما هم به دباغ خونه خواهد افتاد . حالا تا اردیبهشت سال بعد فرصت گرفتیم . تا ببینیم چه خاکی میخوام تو سرم بریزم با این قیمت لحظه ای طلا .
            القصه
            لینک cnc رو که دیدم حدس میزدم یک چیز درست و حسابی و از این چینی ها نیست .
            میشه بگید نرم افزارش چیه
            و کلا از ش راضی هستید یا نه

دیدگاه

این دستگاهها برای رولند ژاپن هست و چینی نیست
              من که 3 مدلش رو دارم و ازش راضی هم هستم
              چندتا نرم افرار روش داره که خیلی قوی نیست و استراتژی های کمی داره ولی خیلی ساده است
              من خودم برای طراحی از ماتریکس و راینو و ارت کم و سالید و ...استفاده میکنم برای کد گرفتن هم از راینو کم استفاده میکنم

دیدگاه

این چیزی که شما میخوای برای مدل سازی جواهرآلات با دقت 0.1 میلیمتر موجود هست- 16 میلیون تومن.
                اگه خواستی بگو تا آمار دقیقتر برات بگیرم
                آن دم که مرا مي زده بر خاک سپاريد زير کفنم خمره اي از باده گذاريد
                تا در سفر دوزخ از اين باده بنوشم
                آنلحظه که با دوزخيان کنم ملاقات يک خمره شراب ارغوان برم به سوغات
                هرقدر که در خاک ننوشيدم از اين باده صافي ، بنشينم و با دوزخيان کنم تلافي

دیدگاه

شرکت ROland DG ایران نمایندگی داره؟

نوشته اصلی توسط J0KER
                  این چیزی که شما میخوای برای مدل سازی جواهرآلات با دقت 0.1 میلیمتر موجود هست- 16 میلیون تومن.
                  اگه خواستی بگو تا آمار دقیقتر برات بگیرم
                  16 میلیون خیــــلی زیاده. اینقدر نمیتونن هزینه کنن .. این فکر کنم برای طراحی مدل های 3 بعدی کامل باشه ..
                  ما چه را می خواهیم چه را می جوییم که لب چشمه ی امید اینچنین نا امیدانه به سرابی تلخ مینگریم...

دیدگاه

نمونه ایرانی هم با همین دقت هست ، تا چقدر پول دارند؟
                    آن دم که مرا مي زده بر خاک سپاريد زير کفنم خمره اي از باده گذاريد
                    تا در سفر دوزخ از اين باده بنوشم
                    آنلحظه که با دوزخيان کنم ملاقات يک خمره شراب ارغوان برم به سوغات
                    هرقدر که در خاک ننوشيدم از اين باده صافي ، بنشينم و با دوزخيان کنم تلافي

دیدگاه

تقریبا 3-4 تومن
                      ایشون فعلا فقط برای طراحی مدال میخوان یعنی 3 بعدی کامل لازم نیست و 2.5 بعدی کافیه اینطوری که من دیدم قیمتشون خیلی بالاس .. شما اگه مشخصاتشو دارین لطفا هم مدل 2.5 بعدی و هم 3بعدی رو بفرمایید یا تلفنی سایتی چیزی اگه هست ممنون میشم بگید

دیدگاه

به نظرم اگر خودت وقتش رو داشته باشی چیزی که بدرد کارت بخوره خودت با این مبلغ میتونی بسازی

دیدگاه

من میتونم چیزی که میخوای رو برات بسازم اگه مایلی پیام خصوصی بده
                          بچه بودم غصه وبالم نبود هيچكي حريفه شوروحالم نبود
                          بچه كه بودم آسمون آبي بود حتي شباي ابري مهتابي بود

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X