اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

از کجا شروع کنم؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

از کجا شروع کنم؟

سلام.
    نمیدونم جای درستی این سوال را می پرسم یا نه ولی من یک دانشجو الکترونیک هستم که علاقه زیادی به پیچیدن و طراحی موتورهای الکتریکی دارم و کتاب های مختلفی هم خواندم ولی به طور عملی نمیتونم خودم انجام بدم.
    کل اینترنت هم گشتم اما فیلم اموزشی یا کتابی که خیلی خوب به صورت عملی اموزش داده بشه پیدا نکردم.
    میخواستم بپرسم ایا فیلم اموزشی یا کتابی خیلی خوب به صورت عملی توضیح داده شده باشه که بشه اجراش کرد وجود دارد یا نه ؟
    خیلی ممنون میشم اگر جواب.
    مرسی

پاسخ : از کجا شروع کنم؟

تو یوتیوب کلی فیلم است .
    تو همین سایت هم در باره روشهای باز کردن سیم پیچ و بستن دوبارش کلی تاپیک است .
    موتور ها انواع و اقسان دارن نوع مورد نظرت چیه
    بهتره یک موتور سوخته بخری و عکس ها شو اینجا بزاری و قدم به قدم شروع کنی تا شاید بتونیم راهنماییت کنیم
    تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
    داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

به نظر من بهتره بری پیش یه نفر که در این مورد سرش میشه و وردستش کار کنی تا اصول طراحی و پیچیدن انواع موتورها رو یاد بگیری، تا عملی کار نکنی نمیتونی یاد بگیری
      البته پیشنهاد جناب aliila هم بد نیست.
      موفق باشید
      علی (ع)فرموده است :در علم و ادب بکوشید چه آنکه عالم ، عزیز و گرانقدر است ، اگر چه خاندان بزرگی منتسب نباشد ، اگر چه فقیر بی بضاعت باشد ، و اگرچه جوان باشد.

دیدگاه

والا من الان کلا گیچ شدم!
        چون این منحنی هایی که برای سیم پیچی موتور میکشند زیاد دیدم اما زیاد ازش سر در نمیارم!
        مخصوصا که موتورهای زیادی از انواع DC و AC وجود دارد و مراحل طراحی مختلف!
        راستش بیشتر دوست دارم موتورهای سه فاز اسنکرون و موتور های DC را یاد بگیرم.
        من توی یوتیوب هم گشتم اما هیچ اموزشی در این مورد پیدا نکردم.
        من یه ذره از خواندن مطالب پراکنده گیج شدم.
        یه چند تا سوال برای من به وجود امده؟
        این که تمام ماشین های الکتریکی(موتور و مولد) دارای دو قسمت رتور و استاتور هستند؟
        تمام ماشین های الکتریکی دارای ارمیچر و استاتور هستند و سیم پیچی ارمیچر و استاتور انها متفاوت است ؟
        به نظر شما من کدام را یاد بگیرم بهتره ؟
        در مورد خرید موتور هم من جایی را نمیشناسم که موتور خراب داشته باشند و بفروشند؟
        شما جایی را میشناسید؟
        در مورد گفته اقای جواد افشاری هم فکر کنم تنها راهش همین است چون هیچ جا به صورت درست و مدون اموزش داده نشده است!

دیدگاه

برای خرید موتور سوخته به خود سیم پیچی ها مراجعه کنید و اکثرا سیم پیچی های دور از مرکز شهر که به جای مغازه گاراژ دارند اصولا تو گاراژشون چندتایی موتور سوخته دارند ...................اگر دسترسی ندارید به نمکی محلتون بگید آدرس ضایعاتی ها را بهتون بده اونها موتور سوخته کیلویی می فروشند
          کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
          ولتر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط جواد افشاری
            به نظر من بهتره بری پیش یه نفر که در این مورد سرش میشه و وردستش کار کنی تا اصول طراحی و پیچیدن انواع موتورها رو یاد بگیری، تا عملی کار نکنی نمیتونی یاد بگیری
            البته پیشنهاد جناب aliila هم بد نیست.
            موفق باشید
            اینایی که موتورها رو سیم پیچی میکنند اصول سیم بندی یا طراحی موتورها رو بلد نیستند فقط بلند سیم پیچ رو همون طوری که تو موتور هست از جاش در بیارن و سیم پیچ نو جاش بزارن با همون تعداد دور و قطر سیم (مهندسی معکوس)
            به نظرم یه موتور سوخته گیر بیارن و روش کار کنن بهتره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mostafa65
              اینایی که موتورها رو سیم پیچی میکنند اصول سیم بندی یا طراحی موتورها رو بلد نیستند فقط بلند سیم پیچ رو همون طوری که تو موتور هست از جاش در بیارن و سیم پیچ نو جاش بزارن با همون تعداد دور و قطر سیم (مهندسی معکوس)
              پس میخواستی چیکار کنند؟ سطح مقطع و تعداد دورش و عوض کن؟
              علی (ع)فرموده است :در علم و ادب بکوشید چه آنکه عالم ، عزیز و گرانقدر است ، اگر چه خاندان بزرگی منتسب نباشد ، اگر چه فقیر بی بضاعت باشد ، و اگرچه جوان باشد.

دیدگاه

سلام
                منم به این موضوع موتورها خیلی علاقه دارم و میخوام در مورد اونها تا جایی که می تونم اطلاعت کسب کنم (توی بچه گی هام میرفتم می رفتم موتور اسباب بازی هامو در می اوردم و باهاشون چیزهای دیگه میساختم . گاهی وقتها میشد که یه اسباب بازی رو فقط برا موتورش می خریدم . موتورشون رو از خود اسباب بازی بیشتر دوست داشتم ) .

جناب fortestingsystem اگر امکان داره کتابهایی که مطالعه کردین رو بگین تا منم بتونم پیدا کنم و ازشون استفاده کنم .
                معلمي را دوست می دارم كه انديشيدن را به من بياموزد نه انديشه ها را ...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X