اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی برای ساخت اکولایزر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی برای ساخت اکولایزر

با سلام خدمت دوستان عزیز
    من قصد دارم یک صفحه ی چشمک زن درست کنم که همراه موزیک چشمک بزنه-نمیدونم اسمش همون اکولایزره یا نه-من الان حدود 50 تا led روی یک صفحه قرار دادم و میخوام به یک بلندگو وصل کنم که همراه موزیک فلاش بزنه-ولی وقتی به بلندگو میزنم برق خیلی از بلندگو میکشه و به قول معروف بلندگو غر غر میکنه وقتی ولوم رو یکم زیاد میکنم اینطوری میشه چون هرچی ولوم موزیک رو زیاد کنیم چراغ ها پر نور تر میشه ولی از اون ور کیفیت موزیکو میاره پایین-حالا میخواستم ببینم میشه کمکم کنید که این اتفاق نیفته مثلا یک منبع تغذیه براش درست کنم که برق رو از اون بکشه که تو کیفیت صدا تاثیری نداشته باشه
    ممنون
    در ضمن یکم ساده توضیح بدید چون خیلی چیزی از الکترونیک سرم نمیشه :biggrin: بازم ممنون

پاسخ : راهنمایی برای ساخت اکولایزر (تورو خدا یکی جواب بده)

اینطوری ام مگه میشه رقص نور ساخت!!!!!!
    سیستمه خاصی نداره.خروجی اسپیکرو وصل کن به بیس ترانزیستور...امیتره ترانزستورو وصل کن به ولتاژ منفی...کلکتورو وصل کن به پایه منفیه ال ای دی ها.

دیدگاه

پاسخ : راهنمایی برای ساخت اکولایزر

دوست عزیز به این مدار اکولایزر نمیگن.کار اکولایزر تفکیک فرکانسهای صوتی جوری که بشه روی همه اونه تنظیم انجام داد.توی ضبط های قدیمی معمولا چندتا ولوم کشویی کنار هم بودند که روی هرکدوم فرکانیس خاصی نوشته بود ضمنا شما از توان بلنگوها مستقیما برای روشن کردن LED استفاده کردی معلومه که برای بلندگو توانی نمیمونه.اگر میخوای همه LEDها همراه چشمک بزنند همونکاری که دوستمون گفتند رو انجام بده ولی اگر بخوای ریتمیک باشه یعنی متناسب با زیر و بم صدا و در فرکانسهای مختلف LEDهای مختلفی روشن بشه و نورش هم ثابت باشه باید یا یک اکولایزر قدیمی پیدا کنی صدا رو اگه ضعیفه با پری تقویت کنی و به ورودیش وصل کنی بعد خروجیش رو با استفاده از سویچ ترانزیستوری یا آیسی به LEDها بدی ضمنا تعداد LED هر خط هم باید متناسب با توان خروجی سویچ باشه.اگر اکولایزر کشویی گیر نیاوردی راه سخت تر اینه که بازم با پری صدا رو تقویت کنی بعد فرکانسهای صوتی رو با فیلترهای رنج صوتی LC,LRC ,....که تعدادش بستگی به کیفیت کارت داره از هم جدا کنی و خروجی کانالها رو با همون سویچها به LEDها بدی.یادت نره این مدارات باید با بلندگو موازی باشه و اگر توان خروجی آمپلی زیاده ورودی مدار رو از طبقه تقویت اولیه یا پری آمپلیفایرت بگیر یا بایک تضعیف کننده توان از بلندگو بگیر

دیدگاه

دوست من
        اگر شما میخواین فقط یک ردیف LED داشته باشین شما در واقع میخواین Vu meter بسازین.
        توضیحات کامل رو دوست عزیزمون behrouz_t دادن.
        برای اینکه راحت تر این کار رو انجام بدین دیتاشیت آی سی های LM3914 و LM3915 رو مطالعه کنید. این آی سی ها مخصوص همین کار هستند. قیمتشون هم حدود 2-3 هزار تومنه
        ولی اگر میخواین ارزون تر بشه باید از روش های دیگه ای استفاده کنین

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saeiddiod
          اینطوری ام مگه میشه رقص نور ساخت!!!!!!
          سیستمه خاصی نداره.خروجی اسپیکرو وصل کن به بیس ترانزیستور...امیتره ترانزستورو وصل کن به ولتاژ منفی...کلکتورو وصل کن به پایه منفیه ال ای دی ها.
          ممنون از جوابتون میخواستم بدونم این ترانزیستور مدل خاصی نداره و بعد واسه حدود 50 تا led یک ترانزیستور کافیه یا تعداد بیشتری میخواد؟ و مقدار ولتاژ چقدر باشه؟

دیدگاه

یه خورده بیشتر توضیح بده....مثلا ledها چطوری باید خاموش و روشن بشن؟؟بصورت ردیفی یا همه باهم؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saeiddiod
              یه خورده بیشتر توضیح بده....مثلا ledها چطوری باید خاموش و روشن بشن؟؟بصورت ردیفی یا همه باهم؟؟
              نه میخوام همه یک جا روشن بشن-

اگه اینا led ها باشن
              ---------------- الان خاموشن ********* الان روشن هستن-حالا طبق همون توضیحی که دادم میخوام همراه باس موزیک خاموش روشن بشه(کلا همراه همون موزیک)

دیدگاه

• با سلام من بهتر از اینا رو بهت پیشنهاد میکنم که ساخت خودم هستش و نمونه داخلی ندارن
                  دو تا از نمونه ویومتر های ساخته شده خودم رو میزارم تا ببینی
                  مدار فوق یه طرح روسی بوده که این کار مانند ویومتر قبلی نمونه داخلی نداره و مهم تر از همه این که ولتاژ کاری این مدار 5 ولت هستش و قلب مدار از یک آی سی

میکرو تشکیل شده که قابل برنامه ریزی

می باشد و دقت و عمل کرد مدار نسبت به مدار های ترانزیستوری بالاتر می باشد .

مشخصات مدار vumeter peak holder

ویومتر نوری با طراحی جدید code : 002

1 - ساخت و طراحی ویومتر با استفاده از ic pic و قابل برنامه ریزی

2 - تشکیل شده از دو ردیف 16 تایی led قابل افزایش تا 32 led در هر کانال

3 - تغذیه 5 ولتی دستگاه

4 - کارکرد در 4 حالت و مود مختلف ویومتر

5 - اندازه فیبر
                  mm 115 * 40

6 - دارای ولوم حساسیت دستگاه

7 - قیمت دستگاه 120000 هزار تومان

جهت مشاهده فیلم های بیشتر راجع به دستگاه و همچنین اطلاع از طرحها و مدلهای مختلف ویومتر می توانید به آدرس ما در تلگرام مراجعه نمایید. vumeter@

این کار یه کار کاملا جدید هستش که نمونه این کار رو هیچ جا نمیتونی ببینی
                  و کار دوم
                  با سلام
                  لطفا جهت مشاهده فیلم کارکرد دستگاه و همچنین اطلاع از طرحها و قیمت های مختلف ویومتر می توانید به آدرس ما در تلگرام مراجعه نمایید.
                  آدرس ما را در تلگرام سرچ نمایید . vumeter@

لطفا نظرات خود را در باره دستگاه فوق عنوان کنید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X