اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سنسوری برای تشخیص آب

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سنسوری برای تشخیص آب

سلام دوستان
    یک سنسوری میخوام که بتونه آب که به اون برسه تشخیص بده و یک ولتاژی به میکرو ارسال کنه من نمونه مقاومتی پیدا کردم ولی اون برای رطوبت بود هیچ کار دیگهای هم نمیخوام انجام بده فقط آب تشخیص بده
    اینو با آلتیوم کشیدم به نظرتون جواب میده

پاسخ : سنسوری برای تشخیص آب

نوشته اصلی توسط ramin20007
    سلام دوستان
    یک سنسوری میخوام که بتونه آب که به اون برسه تشخیص بده و یک ولتاژی به میکرو ارسال کنه من نمونه مقاومتی پیدا کردم ولی اون برای رطوبت بود هیچ کار دیگهای هم نمیخوام انجام بده فقط آب تشخیص بده
    اینو با آلتیوم کشیدم به نظرتون جواب میده

سلام
    این همه وسایل لازم نیست که
    دو تا سیم که یه سرشون آزاد باشه
    و اون یکی سر یکی از سیم هارو به vcc وصل کن و سر اون یکی سیم رو به همراه یه pull down 240 k بده به adc میکرو
    من برای موتورخونه خونمون یکی ساختم و بهش یه ماژول بی سیم وصل کردم تا وقتی نشتی شد یا لوله ترکید توی طبقه بالا با خبر بشیم

دیدگاه

خوب منظورتون مقاومت 240k هست
      یکم مقدارش زیاد نیست
      معمولا من 10 کیلو استفاده میکردم

بعد یه مشکلی که ذهن منو درگیر کرده اینه که اگر برق نشتی کنه و آب هم باشه پدر مادر میکرو نمیاد جلوی چشماش

دیدگاه

خوب منظورتون مقاومت 240k هست
        یکم مقدارش زیاد نیست
        معمولا من 10 کیلو استفاده میکردم

بعد یه مشکلی که ذهن منو درگیر کرده اینه که اگر برق نشتی کنه و آب هم باشه پدر مادر میکرو نمیاد جلوی چشماش
        نه همین 240k خوبه امتحان کردم

درضمن ذهن خودتو اینقدر درگیر نکن یهو دیدی گیر کرد هااا :biggrin: :biggrin: :biggrin:
        آخه مگه می خوای برای کجا استفاده کنی که برق نشتی داشته باشه(آخه برق مگه نشت میکنه؟ :eek: :eek
        من مطمئنم که واسه میکرو اتفاقی نمی افته البته اگه وسیله از باتری تغذیه کنه میتونی امتحان کنی
        منتظر جوابم

دیدگاه

مرسی حتما تست میکنم خبرشو میدم
          فقط ولتاژ مرجع چی انتخاب کردین داخلی بود یا خارجی

دیدگاه

مرسی حتما تست میکنم خبرشو میدم
            فقط ولتاژ مرجع چی انتخاب کردین داخلی بود یا خارجی
            5 ولت خارجی

بگو می خوای کجا استفاده کنی تا بیشتر راهنمایی کنم

دیدگاه

توی کف کش ها ( که از چاه آب میکشه ) توی لولش که زمانی که آب از لوله دیگه خارج نشه متوجه شم

دیدگاه

توی کف کش ها ( که از چاه آب میکشه ) توی لولش که زمانی که آب از لوله دیگه خارج نشه متوجه شم
                ok
                من تست کردم مقاومت 100k هم میشه

دیدگاه

با سلام
                  میتونید با استفاده از این مدار اینتراپت بگیرید و دیگه نیازی به استفاده از adc نیست.

مدار زیر هم علاوه بر تشخیص قابلیت تایمینگ هم داره و hold هست:
                  مفید بود ؟ بجای اسپم میتونید از دکمه ی تشکر استفاده کنید.
                  [img width=405 height=100]http://eros8631.persiangig.com/image/pp.png[/img]

دیدگاه

سلام
                    دوستان اگه بخوایم سطح اب یه مخزن بزرگ رو کنترل کنیم باید از چه روش یا سنسوری استفاده کنیم؟

یه مخزن بزرگ هست که می خوایم ارتفاع اب داخلش بین 2 تا 3 متر باشه و اگه کمتر از 50 سانتی متر شد هشدار بده.
                    شما کدوم رو پیشنهاد می دین؟ آلتراسونیک، فلوتر برقی،روش الکترود. می خوام در عین حال که ساده باشه بازده نسبتا خوبی داشته باشه.
                    یه سوالی دیگه که دارم اینه که من درمورد عملکرد فلوتر برقی زیاد چیزی نمی دونم اگه میشه یکم برام توضیح بدین و اینکه می شه اونا رو مستقیما به میکرو avr وصل کرد یا نه مدار واسطه یا بافر می خواد :rolleyes:
                    این نیز بگذرد!!!!!!!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sairom
                      سلام
                      دوستان اگه بخوایم سطح اب یه مخزن بزرگ رو کنترل کنیم باید از چه روش یا سنسوری استفاده کنیم؟

یه مخزن بزرگ هست که می خوایم ارتفاع اب داخلش بین 2 تا 3 متر باشه و اگه کمتر از 50 سانتی متر شد هشدار بده.
                      شما کدوم رو پیشنهاد می دین؟ آلتراسونیک، فلوتر برقی،روش الکترود. می خوام در عین حال که ساده باشه بازده نسبتا خوبی داشته باشه.
                      یه سوالی دیگه که دارم اینه که من درمورد عملکرد فلوتر برقی زیاد چیزی نمی دونم اگه میشه یکم برام توضیح بدین و اینکه می شه اونا رو مستقیما به میکرو avr وصل کرد یا نه مدار واسطه یا بافر می خواد :rolleyes:
                      ساده ترین راه الکترود هست و چون دقت آنچنانی نیاز ندارید (اینجوری که من فهمیدم) میشه گفت بهترین و ارزون ترین روش هم هست(البته اگر مایع قابل اشتعال نیست)
                      راه های دیگه شامل اولتراسونیک و قرار دادن یک سنسور فشار کف مخزن هست که به هزینه ای که قراره بکنید وابسته هستن و هردو هم خوبن :smile:
                      اولتراسونیک که احتمالا آشنایی دارید (خروجی های TTL , I2C , RS485 , UART بسته به نیاز شما ) و سنسور فشار هم اکثرا خروجی I2C دارن
                      مفید بود ؟ بجای اسپم میتونید از دکمه ی تشکر استفاده کنید.
                      [img width=405 height=100]http://eros8631.persiangig.com/image/pp.png[/img]

دیدگاه

برای اندازه گیری سطح مایعات درون مخازن معمولا از ترانسمیتر سطح (lt) یا از سنسورهای خازنی یا کلید سطح استفاده میشود که بسته به نوع و حساسیت سیال یکی از این روشهای استفاده میشود
                        راه در جهان یکی است و ان راه راستی است

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X