اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اخطار عجیب اداره برق !

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اخطار عجیب اداره برق !

این قبض برامون اومده و این اخطار هم بهش چسبیده بوده موضوع چیه؟ من که با کنتور 15A بیش از اینا میتونم مصرف کنم! بعدشم اگر قرار ظرفیت رو بیشتر کنن باید پست 20KV رو تقویت کنن! نه کنتور منو!! کسی میدونه این چیه؟

پاسخ : اخطار عجیب اداره برق !

با سلام کنتور شما که مصرف خانگیه!شما به جز مصارف روزمره از وسایل برقی خانگی ازوسیله دیگه ای استفاده می کنید(مخصوصا در پیک شب)؟
    تا انجاکه من می دونم برای مشترک های مصارف سنگین که اگر تجاوز قدرت داشته باشند جریمه نوشته می شود.تازه در شرکت برق در سال 2بار برای تست کنتورهای مصارف سنگین برای بازدید می روند.
    واگر مشترکی کنتورشرو دستکاری کنه هراز گاهیم به طور سرزده برای بازدید می روند.
    در ضمن اگر کنتوری دستکاری شود از پلم شکسته واز پیک مصرف متوجهه می شوند.
    [img width=165 height=100]http://www.askdin.com/gallery/images/29839/1___________5.png[/img]
    وبسایت ختم صلوات
    http://www.salavaty.com/

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sky_star
      با سلام کنتور شما که مصرف خانگیه!شما به جز مصارف روزمره از وسایل برقی خانگی ازوسیله دیگه ای استفاده می کنید(مخصوصا در پیک شب)؟
      تا انجاکه من می دونم برای مشترک های مصارف سنگین که اگر [glow=red,2,300]تجاوز قدرت[/glow] داشته باشند جریمه نوشته می شود.تازه در شرکت برق در سال 2بار برای تست کنتورهای مصارف سنگین برای بازدید می روند.
      واگر مشترکی کنتورشرو دستکاری کنه هراز گاهیم به طور سرزده برای بازدید می روند.
      در ضمن اگر کنتوری دستکاری شود از پلم شکسته واز پیک مصرف متوجهه می شوند.
      بیشترین مصرف من کولر آبیه اونم در تابستان و یه کامپیوتر 170W که تقریبا"12 ساعت روشنه.

این محدوده قدرت رو کجا میتونم ببیتم چقدره؟ البته برای مصرف خانگی. در ضمن کنتور ما از این معمولی های قدیمیه.

دیدگاه

سلام
        چنانچه مصارف غیر صنعتی (خانگی)این دسته از مشترکین به بیش از 20 درصد قدرت قراردادی برسد و تعرفه مصرف جدید بیش از تعرفه مصرف قبلی باشد شرکت با اخطار قبلی نسبت به تغییر تعرفه به سایر مصارف اقدام خواهد نمود.
        کلیه مشترکین متعهد و ملزم به رعایت قدرت قراردادی می باشند ، در صورتی که هر یک ازمشترکین از میزان قدرت قراردادی بیشتر استفاده نمایند ،تنها به مدت یک دوره صورتحساب به ایشان فرصت رعایت قدرت قراردادی داده می شود. چنانچه در دوره بعدی نیز تجاوز از قدرت ادامه یابد، شرکت در صورت ضرورت می تواند نسبت به قطع انشعاب اقدام نماید و یا قدرت مازاد (مابه التفاوت قدرت قرائت شده و قراردادی) بر مبنای تعرفه آزاد و قدرت قراردادی برمبنای تعرفه عادی محاسبه و دریافت خواهد شد.
        علی (ع)فرموده است :در علم و ادب بکوشید چه آنکه عالم ، عزیز و گرانقدر است ، اگر چه خاندان بزرگی منتسب نباشد ، اگر چه فقیر بی بضاعت باشد ، و اگرچه جوان باشد.

دیدگاه

برای یکی از فامیلای منم که یه خونه ی دو طبقه هست یکی از طبقه هاش کنتورشون 15 بود طبقه ی دیگه 25
          برای اونکه 15 بود هم یه همچین اخطاری اومده بود ولی این ماجرا حدودا مال 1.5 سال پیشه اون موقع هم گفته بودند ظرف مدت 10 روز بیاید اداره برق وگرنه جرایم خود را دارد و... (حالا برای شما تهدید نکرده!!) هنوز که هنوزه اینا کنتورشون 15 هست و هیچ اتفاقی هم نیوفتاده. البته اینو هم بگم ها.. اینا کلا تو اون طبقه شون نهایت یه لامپ 100 وات عصرها و یه یخچال و فوق فوقش گاهی وقتا یه TV شاید 50 وات روشن میکنن. پول قبضشون هم از 5ت بیشتر نمیشه. مال شما که ماشاا... :mrgreen:
          ولی میدونی موضوع چیه؟ اینا ادعا میکنند که شما فیوزتون برای کنتور بیش از 15 آمپر هست یعنی مثلا 25 آمپره اینو یا مامور برق که اومده کنتور رو خونده به اداره برق اعلام کرده یا اگرم نکرده از روی قبض معلومه. معمولا با 15 آمپر، وات ساعتش اینقدر که قبضتون نشون داده نمیشه دیگه! البته این حرف خیلی دقیق نیست. شایدم سیستم توزیعشون کنترل از راه دور شده ما خبر نداریم !! -اسکادا-
          اینا میگن چون تو اداره برق ثبت شده که شما 15 آمپر داری ولی 25 آمپر داری استفاده میکنی نباید بکنی!
          شایدم دلیلشون اینه که ما برای اون منطقه نشستیم شما رو با مصرف 15 آمپر حساب کردیم حالا که شما 25 آمپر داری مصرف میکنی ما کل محاسباتمون بهم میریزه و اگه یه روزی قطعی سراسری برق تو کشور اتفاق افتاد تقصیر شماست :biggrin:

اتفاقا من اون موقع که این فامیلمون برگه رو بهم نشون داد ازش عکس گرفتم تو گوشیم پیداش کردم :
          http://yeki1.persiangig.com/image/kontor.JPG
          برای 9 مارس 2011 هست حساب کن ببین کی میشه!
          HELLO WORLD

دیدگاه

اروین جان اینو سرچ کن: (آﯾﯿن نامه تکمﯿلﯽ تعرفه های برق و الحاقﯿه های آن) بند 61-4
            امام حسين(عليه السلام) فرمودند: کسي که از تو انتقاد ميکند تو را دوست دارد و کسي که با تو دشمني دارد، از تو تعريف و تمجيد ميکند.
            از پاسخ به سوالات انجمن به صورت خصوصی معذورم.

دیدگاه

رفتم اداره برق آقاهه میگه فیوزتون باید بشه 32A و 194.000 چوخ ناقابل بریزید به حساب. گفتم جناب من خودم فیوز میخرم 20 تومن شما با بقیش چیکار میکنی اینشکلی شد :biggrin:

خلاصه گفتم باشه ولی نرفتم اقدامی کنم ....

دیدگاه

من که از موضوع شما سر در نیاوردم!
                این برخورد اداره برق، با منطق من هیچ جوره درست در نمیاد.
                آخه مصرف 800 کیلو وات برای یک دوره دوماهه که اینهمه اعتراض نداره!
                وانگهی، وقتی شما دارای اشتراک 15 آمپری هستید، اگه جریان مصرفتون از این مقدار بیشتر بشه، فیوز خودتون میپره و تا زمانیکه خودتون به فکر نیفتید، به اداره برق چه مربوطه!

اگه مسئله، ضریب توان باشه، که این کمیت برای کاربران خانگی محاسبه نمیشه!
                تازه کنتورتون هم که از نوع قدیمی هست، پس نمیتونیم بگیم، نمیدونم اوج مصرف رو در پیک شبانه ثبت کرده و ...
                خلاصه به این بهانه ها هم نمیتونیم متوسل بشیم و این کار اداره برق رو توجیح کنیم.

پس اداره برق، دقیقا از کجا و کدوم مدرک داره بهتون گیر میده؟ کسی دقیقا میدونه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
                  رفتم اداره برق آقاهه میگه فیوزتون باید بشه 32A و 194.000 چوخ ناقابل بریزید به حساب. گفتم جناب من خودم فیوز میخرم 20 تومن شما با بقیش چیکار میکنی اینشکلی شد :biggrin:

خلاصه گفتم باشه ولی نرفتم اقدامی کنم ....
                  اینجا چرا نداره که!!!
                  دلار امروز عصر 3530 فروخته میشد. کسی اومد بگه چرا؟
                  همه شرکت ها اوضاعشون خرابه بعد شاخص کل بورس میره بالا.کسی گفت چرا؟
                  قیمت هرچی کلی بالا میره بعد تورم باز هم 1 رقمی میمونه.کسی گفت چرا؟
                  [img width=477 height=100]http://www.eca.ir/pic/upload/agazade.png[/img]

دیدگاه

تکفاز 15 آمپر با حساب 230 ولت میشه: 3450 وات یا 3.45 کیلووات که با احتساب مصرف ماکزیمم میشه 3.45*24*58 یعنی تقریباً 480 کیلووات ساعت برای 58 روز. حالا شما 776 کیلووات ساعت مصرف داشتی یعنی از ماکزیمم جریانی که برای کنتور داشتی بیشتر کشیدی پس باید فیوزت عوض بشه.

در ضمن خیلی پر مصرفی، سعی کن یه کم صرفه جویی کنی.
                    لطفاً برای انجام پروژه های دانشجویی پیام خصوصی نفرستید.
                    لطفاً سؤالاتی که در انجمن قابل طرح شدن هستند پیام خصوصی نکنید.
                    با تمام وجود گناه کرديم اما نه نعمتش را از ما گرفت نه گناهان ما را فاش کرد اطاعتش کنيم چه مي کند؟"دکتر شريعتي"
                    اگر جايي که ايستاده ايد را نمي پسنديد، عوضش کنيد شما درخت نيستيد!! "پاسكال"
                    يا به اندازه ي آرزوهايت تلاش کن يا به اندازه تلاشت آرزو کن. "شکسپير"

دیدگاه

نوشته اصلی توسط هـــادی
                      تکفاز 15 آمپر با حساب 230 ولت میشه: 3450 وات یا 3.45 کیلووات که با احتساب مصرف ماکزیمم میشه 3.45*24*58 یعنی تقریباً 480 کیلووات ساعت برای 58 روز. حالا شما 776 کیلووات ساعت مصرف داشتی یعنی از ماکزیمم جریانی که برای کنتور داشتی بیشتر کشیدی پس باید فیوزت عوض بشه.

در ضمن خیلی پر مصرفی، سعی کن یه کم صرفه جویی کنی.
                      چطوری 3.45*25*58 میشه 480KWh?

ماشین حساب من میگه 5002 کیلو وات ساعت میشه!

بعد هم مصرف برای متراژ های مختلف خونه ها متفاوته! یه خونه 50 متری با یه خونه 200 متری مسلما" مصرف انرژیش بیشتره.
                      ثانین امسال یکم گرمتر بود کولر رو بیشتر روشن کردیم . تازه کولر من اتوماته!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
                        چطوری 3.45*25*58 میشه 480KWh?

ماشین حساب من میگه 5002 کیلو وات ساعت میشه!

بعد هم مصرف برای متراژ های مختلف خونه ها متفاوته! یه خونه 50 متری با یه خونه 200 متری مسلما" مصرف انرژیش بیشتره.
                        ثانین امسال یکم گرمتر بود کولر رو بیشتر روشن کردیم . تازه کولر من اتوماته!
                        در اصل باید مینوشتم 15*230/1000*24*58 که میشه 4802 کیلووات ساعت تقصیر متلبه که اعداد اعشاری رو با فرمت علمی نشون میده اشتباه کردم(توجیه سوتی)

پس احتمالاً توی ساعتای اوج مصرفت بیشتر از ظرفیت کنتور ازش کشیدی.

راستش ما با دو خانواده و سرجمع حدود 200 متر مصرفمون این سری که از پارسال بیشترین مقدار بوده شده 550 کیلووات ساعت برای 60 روز.
                        با تمام وجود گناه کرديم اما نه نعمتش را از ما گرفت نه گناهان ما را فاش کرد اطاعتش کنيم چه مي کند؟"دکتر شريعتي"

دیدگاه

نوشته اصلی توسط هـــادی
                          در اصل باید مینوشتم 15*230/1000*24*58 که میشه 4802 کیلووات ساعت تقصیر متلبه که اعداد اعشاری رو با فرمت علمی نشون میده اشتباه کردم(توجیه سوتی)

پس احتمالاً توی ساعتای اوج مصرفت بیشتر از ظرفیت کنتور ازش کشیدی.

راستش ما با دو خانواده و سرجمع حدود 200 متر مصرفمون این سری که از پارسال بیشترین مقدار بوده شده 550 کیلووات ساعت برای 60 روز.
                          مصرف تصاعدیه لطف کنید مصرف هر
                          دورو با هم جمع کنید
                          تقسیم بر تعداد روزها کنید
                          ضرب در تعداد روز بکنید.
                          و بعد بزارین توی چارت اداره برق ببینید چقدر میشه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
                            مصرف تصاعدیه لطف کنید مصرف هر
                            دورو با هم جمع کنید
                            تقسیم بر تعداد روزها کنید
                            ضرب در تعداد روز بکنید.
                            و بعد بزارین توی چارت اداره برق ببینید چقدر میشه.
                            قیمت تصاعدی حساب میشه که جدولش هم توی قبض هست. مصرف کل دوره همون کارکرد کنتوره دیگه که برای شما شده 776، همون عدد برای ما شده حدود 550.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط هـــادی
                              قیمت تصاعدی حساب میشه که جدولش هم توی قبض هست. مصرف کل دوره همون کارکرد کنتوره دیگه که برای شما شده 776، همون عدد برای ما شده حدود 550.
                              برای 2 تا خونه 100 متری شده روهم 550؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X