اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اتصال اتوماتیک باتری به مدار در هنگام قطع برق

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اتصال اتوماتیک باتری به مدار در هنگام قطع برق

سلام خدمت دوستان

یک مداری طراحی شده که بایستی در مواقع قطع برق به صورت اتوماتیک باتری رو که در کنار مدار قرار داره بیاره توی مدار و استفاده کنه و وقتی برق اومد از برق اصلی استفاده کنه و توسط ADC میکرو چک کنه اگه ولتاژ باتری از 12 ولت کمتر شده بود توسط همون برق اصلی (13.8 ولت) که مدار رو داره تغذیه می کنه باتری رو هم شارژ کنه باتری سیلد اسیده و 12 ولتیه. چه طرح یا ایده ای دارید.

با تشکر :nerd:

پاسخ : اتصال اتوماتیک باتری به مدار در هنگام قطع برق

oo: یعنی کسی با چنین سیستمی برخورد نکرده ؟

دیدگاه

سلام
      دوست عزیز باطری رو با تغذیه مدارت موازی کن البته مثبتشو با یه دیود یکسوساز شاتکی وصل کن، بعد با یه تقسیم مقاومتی ولتاژ باطریو بده به adc برا چک کردن ولتاژ باطری و تو برنامه بنویس(اگه مدار میکروه در غیر اینصورت از opamp به صورت مقایسه کننده استفاده کن) که اگه به فلان ولتاژ رسید یه رله رو فعال کنه که شارژرو به باطری وصل کنه.ولی اگه ولتاژ 13.8 ولتت ثابته اون دیودا هم نذار.البته باطری 12 ولتی بین 14.4 تا 15 ولت برا شارژ میخاد،لازمه بدونی اگر 13.8 ولت بالاترین ولتاژیه که داری نمیتونی رو 100% شارژ باطریت حساب کنی و به هیج کنترل ولتاژ و شارژری هم نیاز نخواهی داشت.
      امام حسين(عليه السلام) فرمودند: کسي که از تو انتقاد ميکند تو را دوست دارد و کسي که با تو دشمني دارد، از تو تعريف و تمجيد ميکند.
      از پاسخ به سوالات انجمن به صورت خصوصی معذورم.

دیدگاه

بِش میگن باتری backup.

http://electroschematics.com/6279/ba...ackup-circuit/

تو وب اینو سرچ کن: battery backup
        حالا یه circuit هم بِش اضافه کنی بد نمیشه.
        ?Why not

دیدگاه

تشکر بابت پاسخ دوستان
          حق با شماست من باید 14.5 تا 15 ولت انتخاب کنم برای تغذیه اصلیم.
          می تونم از مدار شارژ آقای مهدی شفقی استفاده کنم توی این طرح؟ اگه آره چطور و کجا؟
          منظورم این مداره

در ضمن اولین ایده من در این طرح رو توی این عکس می تونید ببینید

در این ایده وقتی ولتاژ اصلی قطع بشه باتری پشتیبان میاد توی مدار با یک قطع و وصل کوتاه

و اما ایده نهایی من به صورت زیر شده نظرتون رو بگید لطفاً

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X