اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل با برق رسیور

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل با برق رسیور

با سلام دوستان یک رسیور استرانگ هست که وقتی برق میره باید حتما" دوشاخه رو از تو پریز دربیاریم و بعد از 10 دقیقه دوباره به پریز بزنیم تا روشن بشه اگر این کار رو نکنیم حتی اگر برق هم بیاد و دوشاخه تو پریز هم باشه بازم دستگاه روشن نمیشه.
    کسی هست که بتونه ما رو راهنمایی کنه ؟؟

پاسخ : مشکل با برق رسیور

منظور قطع شدن برق شهره یا قطع فیوز؟ در حالت معمولی بیرون کشیدن دوشاخه هم 10 دقیقه تاخیر بدنبال داره؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammad751
      منظور قطع شدن برق شهره یا قطع فیوز؟ در حالت معمولی بیرون کشیدن دوشاخه هم 10 دقیقه تاخیر بدنبال داره؟
      نه منظورم قطع شدن برق شهر است.
      در حالت معمولی هم اگر دوشاخه رو از پریز بکشیم و بلافاصله دوباره به پریز بزنیم روشن نمیشه بلکه باید دوباره از پریز بکشیم و بعد از چند دقیقه به پریز بزنیم تا روشن بشه

دیدگاه

مشکل با برق رسیور

سلام:این مشکل ازپاورمیشه
        شماخازنهای680میکرو16ولت تعویض کن مشکل
        حل میشه
        علی (ع)فرموده است :در علم و ادب بکوشید چه آنکه عالم ، عزیز و گرانقدر است ، اگر چه خاندان بزرگی منتسب نباشد ، اگر چه فقیر بی بضاعت باشد ، و اگرچه جوان باشد.

دیدگاه

اصطلاحی تو برنامه نویسی هست که میگه اشغال بده اشغال بگیر...حالا اگه جواب درست میخوای باید اطلاعات درست بدی..
          منظورت از روشن نشدن چیه؟ یعنی led پاور جلوی دستگاه هم روشن نمیشه؟ یا اینکه تو حالت استندبای میمونه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط B2
            اصطلاحی تو برنامه نویسی هست که میگه اشغال بده اشغال بگیر...حالا اگه جواب درست میخوای باید اطلاعات درست بدی..
            منظورت از روشن نشدن چیه؟ یعنی led پاور جلوی دستگاه هم روشن نمیشه؟ یا اینکه تو حالت استندبای میمونه؟
            دوست عزیزم
            ببین فرض کن الان دستگاه تو برق هست .
            حالا برق میره ( برق کل منزل منظورم هست ) و بعد از مثلا" نیم ساعت دیگه میاد.
            حالا رسیور باید روشن بشه دیگه اما روشن نمیشه.( led پاور جلوی دستگاه هم روشن نمیشه ) .
            مگر اینکه دو شاخه رو از تو پریز برق بکشیم و بعد از 10 دقیقه دیگه دوباره وارد پریز کنیم اون موقع برق تو دستگاه میاد.
            اگر فکر میکنید بازم صحبت هام مبهم هست بازم توضیح بدم. :mrgreen:

دیدگاه

سلام
              همانطور که دوستان نیز گفتند عیب پاور است :redface:
              درسته حازن های دستگاه پاور اگر مرغوب نباشند زود خراب میشوند ( ظرفیت آنها کم میشود)
              در نتیجه دستگاه درست کار نمیکند. خازنها را بازدید فرمائید انشا.. و حتما درست میشود
              کمتر سخن گویم
              بیشتر عمل کنیم

دیدگاه

یه مقدار مبهمه چون خازنهای خراب و نشتی دار معمولا باعث میشن دستگاه با تاخییر روشن بشه و چیزی که باعث میشه دستگاه بعد از مدتی خاموش بشه ترک رو برد یا لحیم سردیه.حالا مورد شما کدومه؟
                البته معمولا چون عامل اصلی ایجاد کننده ایراد ناشناختس باعث میشه ایرادهایی که استفاده کننده شرح میدن کمی عجیب و بعضی وقتها خنده دار باشه! مثلا چند وقت قبل برای تعمیر دستگاهی به کارگاهی رفته بودم که کارگران ادعا میکردن هنگامی که دستگاه رو با گذاشتن قران و مفاتیح روی اون قسم میدن دسگاه شروع به کار میکنه :eek: به نظرتون ایراد چی بود؟؟
                حالا در موارد بالا عامل گرما هست که باید بررسی بشه چه تاثیری روی دستگاه داره.

دیدگاه

رسیور استرانگ همیشه مشکل ریبوت شدن داشته . من از سال 1375 یادمه تا الان هرکی استرانگ
                  خریده سر بالا اومدنش شاکی بوده . بعضی مدل هاش رو اصلا نمیشه کاری کرد و باید انداخت دور .
                  بعضی مدل های جدیدترش رو میشه درست کرد .
                  شما مدل استرانگ رو بگید تا ببینیم میشه کاریش کرد یا نه . و اینکه آخرین بار کی پگردیش کردی ؟
                  توانا بود هر كه دارا بود ز ثروت دل پير برنا بود

دیدگاه

نوشته اصلی توسط javad0461 نمایش پست ها
                    سلام:این مشکل ازپاورمیشه
                    شماخازنهای680میکرو16ولت تعویض کن مشکل
                    حل میشه
                    سلام داداش خسته نباشی.من رسیورم آی کلاسه دیشب افتاد زمین و دیگه روشن نشد وقتی هم وصل میکنم به برق رو حالت استند بای میمونه و حتی سون سگمنتشم کار نمیکنه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Parsa.zohrei نمایش پست ها
                      سلام داداش خسته نباشی.من رسیورم آی کلاسه دیشب افتاد زمین و دیگه روشن نشد وقتی هم وصل میکنم به برق رو حالت استند بای میمونه و حتی سون سگمنتشم کار نمیکنه.
                      سلام
                      بازش کنید چک کنید لحیم ها جدا نشده باشن بورد نشکسته باشه اگر شکستگی یا قطع شدگی داشت درستش کنید تغذیه رو هم برسی کنید خازن ها مشکلی نداشته باشن
                      موفق باشید
                      Proudly @real_ahmadi
                      #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

سلام
                        من یک دستگاه رسیور istrong7070 hd دارم به محض اینکه ادبتور اون رو وصل کردم به برق برا چند ثانیه چراغ جلو رسیور روشن شد و بعد خاموش شد و دیگه هم رسیور روشن نشد دوستان اگر کسی اطلاع داره از نحوه درست کردن داره و میتونه راهنمایی کنه ممنون میشم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ma so نمایش پست ها
                          سلام
                          من یک دستگاه رسیور istrong7070 hd دارم به محض اینکه ادبتور اون رو وصل کردم به برق برا چند ثانیه چراغ جلو رسیور روشن شد و بعد خاموش شد و دیگه هم رسیور روشن نشد دوستان اگر کسی اطلاع داره از نحوه درست کردن داره و میتونه راهنمایی کنه ممنون میشم
                          سلام ولتاژ خروجی اداپتور رو چک کنید و ببینید چند ولته
                          وقتی لام جلوی رسیور خاموش شد صدایی بویی چیزی نبود؟؟
                          بدرود
                          Proudly @real_ahmadi
                          #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

ببخشید گفتم بحث ایرادات رسیوره ، منم مشکلم رو بگم
                            رسیور ما فقط صداش میاد و تصویر نداره
                            فعلا به عنوان رادیوی ماهواره ای ازش استفاده میکنیم
                            به نظرتون علت چی میتونه باشه ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط x935418 نمایش پست ها
                              ببخشید گفتم بحث ایرادات رسیوره ، منم مشکلم رو بگم
                              رسیور ما فقط صداش میاد و تصویر نداره
                              فعلا به عنوان رادیوی ماهواره ای ازش استفاده میکنیم
                              به نظرتون علت چی میتونه باشه ؟

درود
                              اشکال هم میتواند سخت افزاری باشد و هم نرم افزاری!!!!!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X