اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

غیر فعال شدن standby

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

غیر فعال شدن standby

سلام
    ویندوز من standby غیر فعال شده چیکارش کنم؟
    قبلا ی شد ولی حالا فقط میشه shutdown وریسیت کرد
    اگه کسی می دونه بگه ممنون میشم

Re: غیر فعال شدن standby

نوشته اصلی توسط 123456za
    سلام
    ویندوز من standby غیر فعال شده چیکارش کنم؟
    قبلا ی شد ولی حالا فقط میشه shutdown وریسیت کرد
    اگه کسی می دونه بگه ممنون میشم
    درایور مونیتورتون رو دوباره نصب کنید و سیستم رو ری استارت کنید درست میشه

دیدگاه

غیر فعال شدن standby

من یه نمه از سخت افزار و کامپیوتر سر در میارم ولی!!!!!!!!!!!!!
      آخه درایور مونیتور چه ربطی داره به standboy...
      البته اگر هم داره یه کم بیشتر توضیح بدین .
      در ضمن مال کامپیوتر من فجیهتر ه... به حالت standboy میره ولی وقتی می خواد روشن بشه یهو reset میکنه.. چیکار کنم؟؟؟؟؟؟

دیدگاه

سلام
        دوست عزیز این مشکل برمیگرده به خرابی درایور مادربورد.اگه سی دیش رو دارید دوباره نصب کنید حتما درست میشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط maysam
          سلام
          دوست عزیز این مشکل برمیگرده به خرابی درایور مادربورد.اگه سی دیش رو دارید دوباره نصب کنید حتما درست میشه
          به قول میلاد تایید میشه

دیدگاه

غیر فعال شدن standby

نوشته اصلی توسط farshad
            من یه نمه از سخت افزار و کامپیوتر سر در میارم ولی!!!!!!!!!!!!!
            آخه درایور مونیتور چه ربطی داره به standboy...
            البته اگر هم داره یه کم بیشتر توضیح بدین .
            در ضمن مال کامپیوتر من فجیهتر ه... به حالت standboy میره ولی وقتی می خواد روشن بشه یهو reset میکنه.. چیکار کنم؟؟؟؟؟؟

با سلام
            خوب من یه نمه بیشتر از سخت افزار کامپیوتر سر در میارم و در ضمن از چیزی که نسبت به اون اطلاع نداشته باشم مطلقاً حرف نمیزنم
            ایشون گفته بودند که در صفحه Turn off computer از بین سه گزینه Restart ، Turn Off ، Stand By گزینه Stand By غیر فعال هستش درست عین شکل زیر :

این مشکل دقیقاً مربوط میشه به نصب نبودن درایور یا راه انداز مانیتور کامپیوتر ، وقتی سیستم عامل ، مانیتور کاربر و توابع خاص اون رو که ماله شرکت سازنده هستش رو نشناسه ، بعضی از پشن هایی رو که کاربر میتونه با اونا مانیتور رو کنترل کنه ، مثل Stand By ، غیر فعال میکنه درست مثل همین مشکلی که برای این دوستمون پیش اومده بود که اگه درایور مانیتور شون رو نصب می کردند و سیستم رو ریست می کردند این گزینه فعال میشد این مشکل برای چند تا از دوستان من هم پیش اومده بود که با نصب درایور مانیتور حل شد.
            و اما در مورد سوال خودتون که گفتین وقتی مانیتور به Stand By میره و میخواد برگرده سیستم ریست میشه عامل این مشکل دو تا هستش که یکی از اونا رو دوستان عزیز در پست های بالایی مطرح کردند ، مشکل اولی از ویندوز یا همون سیستم عامل هستش که با بعضی از مادربوردها سازگار نیستند و با تعویض ویندوز مشکل حل میشه و عامل دوم هم از درایور مادربرد سیستم هستش که اگه اون رو پدیت کنید بازم به احتمال خیلی زیاد مشکل حل خواهد شد اگه با این دو گزینه مشکل حل نشد اونوقت مشکل شما سخت افزاری هستش
            امیدوارم توضیحاتم برای دوستان مفید واقع بشه و کم لطفی نفرمایند

دیدگاه

غیر فعال شدن standby

صابر جان کاملا درست گفتن .
              البته عدم نصب درایور کارت گرافیکی فکر می کنم علت اصلی باشه .

موفق باشید .

دیدگاه

غیر فعال شدن standby

نوشته اصلی توسط علی حداد
                صابر جان کاملا درست گفتن .
                البته عدم نصب درایور کارت گرافیکی فکر می کنم علت اصلی باشه .

موفق باشید .
                درسته علی جان
                اگه درایور کارت گرافیکی هم نصب نباشه هم این جور مشکلات پیش میاد

دیدگاه

غیر فعال شدن standby

خیلی ممنون از توضیحات دوستان .
                  راستش تا یه هفته پیش standbayآ‌کامپیوترم کار می کرد ولی تازگی ها اینجوری شده ...
                  سخت افزاری چه مشکلی می تونه داشته باشه؟؟؟؟

دیدگاه

غیر فعال شدن standby

نوشته اصلی توسط farshad
                    خیلی ممنون از توضیحات دوستان .
                    راستش تا یه هفته پیش standbayآ‌کامپیوترم کار می کرد ولی تازگی ها اینجوری شده ...
                    سخت افزاری چه مشکلی می تونه داشته باشه؟؟؟؟
                    خوب این سوال رو باید کسانی که تعمیرات تخصصی سخت افزار انجام میدن جواب بدن
                    ولی مسلماً قطعاتی که مشکوک هستند اینها هستند : مانیتور ، کارت گرافیکی ، مادربرد ( قسمت کارت گرافیکی مثلاً پورت VGA و کنترلر اون ) شاید یه اتصالی کوچیک مثلاً تو رابط مانیتور به کارت گرافیکی وجود داره که موقع برگشت از حالت Stand By ایجاد میشه و سیستم رو ریست میکنه ولی شما همون ویندوز رو عوض کن و درایورها رو به روز کن به احتمال 99 درصد مشکلت حل میشه

دیدگاه

غیر فعال شدن standby

فرشاد جان
                      شما یه سرچی در سایت مایکروسافت انجام بده نتایج خوبی می بینی.
                      به هر حال منبع اصلی اونجاست .

موفق باشی .

دیدگاه

غیر فعال شدن standby

اگه خود ویندوز کارت گرافیکی را بطور پلاگ اند پلی تشخیص نداده باشد standby ویندوز غیر فعال میشود با نصب کارت گرافیک این مشکل حل می شود یک امکان بسیار جالبتر از standby در ویندوز امکان Hibernate کردن است برای فعال کردن این گزینه کلیک راست در دسکتاپ و زدن پراپرتی و رفتن در تب Screensaver از آنجا گزینه پاور را بزنید و به تب Hibernate بروید و آن را enable کنید حال ok و ok
                        حالا اگر می خواهید کامپیوتر خود را هایبرنیت کنید گزینه Turnoff موجود در استارت منو را بزنید در این صفحه کوچک سه گزینه turnoff , Restart , standby وجود دارد حال دست را بر دکمه شیفت گذاشته میبینید به جای دکمه استندبای دکمه هایبرنیت می آید در صورتی کامپیوتر خود را هایبرنیت کرده و حال می خواهید از این حالت خارج شده و وارد ویندوز اگر ویندوز آمد بالا که آمد ولی اگر نیامد بالا و دو گزینه بیاید restart , continue یعنی سیستم شما دچار ناسازگاری سخت افزاری است و بهتر دیگر از امکان هایبرنیت استفاده نکنید

دیدگاه

پاسخ : غیر فعال شدن standby

سلام خدمت دوستان

در مورد این مشکل باید عرض کنم که برای رفتن به حالت استندبای باید تمام سخت افزار ها در میان powerstate هایی که پشتیبانی میکنن state معادل نوع standby شما روشون باشه.

این یعنی که اگه استندبای شما هر کدوم از S1 و S3 یا STR باشه باید تمام سختافزارهایی که باید در موقع استندبای به حالت کم مصرف میروند در میان وضعیتهای مصرف قابل پشتیبانیشون اون وضعیتو داشته باشن.

خب برای اینکه این power state ها برای همه ی دستگاه های نصب شده روی سیستمتون از جمله کارت گرافیک و ... داخل ویندوز قابل شناسایی باشه لازمه درایوراشون نصب بشه رو ویندوز.

یه حالت دیگه هم هست . اگه پاورتون یا مین بوردتون به دلایلی از ACPI یا APM پشتیبانی نکنن یا این قابلیت در اونا غیر فعال باشه ، ویندوز بعد از اولین استندبایش و بعد از برگشتن از اون استندبای ممکنه ریست کنه که در این حالت ویندوز ناسازگاری سیستم رو با استندبای جاری بعداز ریست شدن گزارش میده و از شما میپرسه که میخواین استندبای رو غیر فعال کنین یا نه . ( البته این مورد برای دوستمون پیش نیومده) ولی اسن مورد برا هر کی پیش اومده لطف کنه BIOS مین بوردشو ارتقا بده تا کارش راه بیفته.

این که الان این مورد برای دوستمون پیش اومده میتونه دلیلش این باشه که مثلا فایلی از فایلای یکی از درایوراش به دلایلی خراب شده یا پاک شده یا ...
                          و یا اینکه ویروسی یا یه فایل رجیستری استندبایشو غیرفعال کرده باشه (آ‌تقریبا احتمال دادن این مورد یکم احمقانه ست ولی عرض کردم)
                          ولی ویندوز اگه عوض شه با درست دونستن احتمالات عادی میشه گفت دوباره استندبای فعال میشه.

اکثر مشکلات مربوط به درایورهاست که با نصب مجدد درایور ها و ریست کردن مشکل حل میشه.
                          موفق باشید.
                          :nerd:
                          Upload your files Here. Great Azeri Resumable File Host: http://endir.az/index.php?lang=5

دیدگاه

پاسخ : غیر فعال شدن standby

سلام
                            درایور کارت گرافیک نصب نیست
                            مانیتور که درایور نداره

اگر درایور مادر برد و کارت گرافیک نصب نباشه حالت standby فعال نمیشه

یا علی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X