اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک برای مدار :به وسیله یک جریان خیلی ضعیف یک کلید به مدت معلومی تحریک شود

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک برای مدار :به وسیله یک جریان خیلی ضعیف یک کلید به مدت معلومی تحریک شود

با سلام
    من تعمییر کار ECU خودرو هستم
    من یک طرح جدید برای نصب توربو شارژ در خودرو دارم که خوشبختانه یا متاسفانه با الکترونیک سر کار داره
    من می خوام از یک ECU از یک قسمت بردش که تو یک سرعت مثل 100 کیلومتر به بالا فعال می شه یک تحریک بگیرم تا بتونم با اون تحریک یک کلید رو برای فعال سازی یک وسیله فعال کنم ولت خروجی اون قسمت از برد ECU یک ولت هست و جریان اون هم به 50 صدم میلی آمپر هم نمی رسه
    مشکل من اینجاست که اون کلید وسیله نباید بیشتر از 3 نهایتا 5 ثانیه تحریک بشه در غیر اینصورت کار نخواهد
    اگر از دوستان کسی می تونه کمک کنه من ممنونش می شم

پاسخ : کمک برای مدار :به وسیله یک جریان خیلی ضعیف یک کلید به مدت معلومی تحریک شود

از دوستان عزیز عذر خواهی می کنم بابات ایجاد این موضوع
    کل انجمن رو زیر و رو کردم ولی مطلبی که به درد من بخوره رو پیدا نکردم
    اگر بشه مدار افزایش جریان و ولتاز رو با مدار رله و تایمر یکی کرد عالی می شه

دیدگاه

پاسخ : کمک برای مدار :به وسیله یک جریان خیلی ضعیف یک کلید به مدت معلومی تحریک شود

نوشته اصلی توسط ecu1
      با سلام
      من تعمییر کار ECU خودرو هستم
      من یک طرح جدید برای نصب توربو شارژ در خودرو دارم که خوشبختانه یا متاسفانه با الکترونیک سر کار داره
      من می خوام از یک ECU از یک قسمت بردش که تو یک سرعت مثل 100 کیلومتر به بالا فعال می شه یک تحریک بگیرم تا بتونم با اون تحریک یک کلید رو برای فعال سازی یک وسیله فعال کنم ولت خروجی اون قسمت از برد ECU یک ولت هست و جریان اون هم به 50 صدم میلی آمپر هم نمی رسه
      مشکل من اینجاست که اون کلید وسیله نباید بیشتر از 3 نهایتا 5 ثانیه تحریک بشه در غیر اینصورت کار نخواهد
      اگر از دوستان کسی می تونه کمک کنه من ممنونش می شم
      50 صدم میلی امپر یا 50 صدم امپر؟!!

0.05 امپر هست منظورت؟

اگه اینجوری باشه خیلی راحته
      زکات علم نشر آن است
      بیشتر با من اشنا بشین :
      http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=1721.375
      ساخت منبع تغذیه ازمایشگاهی :
      http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=110170.0

دیدگاه

منظورم 50 صدم میلی امپر هست
        یعنی نصف 1 میلی آمپر

دیدگاه

دوست عزیز میشه این سیگنال رو بافر؛ تقویت یا هر بلایی دیگه سرش بیاری و ازش استفاده کنی
          خب ولی یه کم اطلاعات برقی پایه نیاز داری که بعیده بشه با سوال جواب اینترنتی بهش برسی

دیدگاه

سلام
            شما میتونید از یه تقویت کننده اون ولتاژ 1 ولت رو به یه ولتاژ قابل قبولی
            مثل 5 ولت تبدیل کنی بعدش دیگه راحت میشه
            تا اینجا حله ؟
            بعدش دیگه چیزی نداره اگه مشکلی داشتی بازم بپرس
            مهم نیست که چه مدرکی دارید ، مهم این است که چه درکی دارید ...

دیدگاه

مشکل من تو تقویت ولتاژ و جریان نیست
              اون ولتاژ رو تونستم به 5 ولت برسونم حتی و حتی قطع و وصل با رله و دیاک رو هم ردیف کردم
              مشکل من اینجاست که می خوام رله یک کلید رو بیشتر از 3 نهایتا 5 ثانیه تحریک نکنه
              حقیقت تو مدار تایمر گیر کردم به خصوص تو تایم زمانی که رله رو از حالت وصل کردن خارج کنه همین
              حقیقتا سواد الکترونیکی من در حد مونتاژ و دیگه ضرب بزنه تو تعمیرات برده همین

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ecu1
                مشکل من تو تقویت ولتاژ و جریان نیست
                اون ولتاژ رو تونستم به 5 ولت برسونم حتی و حتی قطع و وصل با رله و دیاک رو هم ردیف کردم
                مشکل من اینجاست که می خوام رله یک کلید رو بیشتر از 3 نهایتا 5 ثانیه تحریک نکنه
                حقیقت تو مدار تایمر گیر کردم به خصوص تو تایم زمانی که رله رو از حالت وصل کردن خارج کنه همین
                حقیقتا سواد الکترونیکی من در حد مونتاژ و دیگه ضرب بزنه تو تعمیرات برده همین
                سلام
                به این مدار تایمر یه نگاه بندازید :NO:
                http://uplod.ir/2njwhrgj811c/Untitled.jpg.htm
                این مدار ،مدار آ استابل هستش و به صورت اتومات خروجی روشن و خاموش میشه و با مقدار R,C می تونید به زمان های متفاوت دست پیدا کنید /.
                این هم مدار مونو استابل که با تحریک پایه2 فعال میشه
                http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%85%D9%88%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D 8%A8%D9%84
                و
                http://danesh.roshd.ir/mavara/mavara-index.php?page=%D8%AA%D8%A7%DB%8C%D9%85%D8%B1+%D9% 85%D9%88%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%A8 %D9%84&SSOReturnPage=Check&Rand=0
                وقتي گريبان عدم با دست خلقت مي دريد/وقتي ابد چشم تو را پيش از ازل مي آفريد/وقتي زمين ناز تو را در آسمانها مي کشيد/وقتي عطش طعم تو را با اشکهايم مي چشيد/من عاشق چشمت شدم ، نه عقل بود و نه دلي/چيزي نمي دانم از اين ديوانگي و عاقلي/يک آن شد اين عاشق شدن ، دنيا همان يک لحظه بود/آن دم که چشمانت مرا از عمق چشمانت ربود/وقتي که من عاشق شدم شيطان به نامم سجده کرد/آدم زميني تر شد و عالم به آدم سجده کرد /بودم و چشمان تو ، نه آتشي و نه گلي/چيزي نمي دانم از اين ديوانگي و عاقلي/.

دیدگاه

شما میتونید از تراشه های مونواستابل استفاده کنید که راه اندازیشون هم خیلی راحته
                  74121 و 74122 , 74123

دیدگاه

سلام به همگی
                    شما میتونید از یه ایسی 555 استفاده کنید که به عنوان سوییچ تاخیری
                    برات عمل کنه
                    مدارش هم ساده است ، اگه خواستی بگو تا برات بزارمش

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ahmad.e.c.m
                      سلام به همگی
                      شما میتونید از یه ایسی 555 استفاده کنید که به عنوان سوییچ تاخیری
                      برات عمل کنه
                      مدارش هم ساده است ، اگه خواستی بگو تا برات بزارمش
                      نیکی و پرسش؟! :icon_razz:
                      زکات علم نشر آن است
                      بیشتر با من اشنا بشین :
                      http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=1721.375
                      ساخت منبع تغذیه ازمایشگاهی :
                      http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=110170.0

دیدگاه

سلام
                        این مدار رو گفتم
                        [/img]

دیدگاه

دیدگاه

دیدگاه

دو بار عکس رو ارسال کردم ولی انگار پسوندش مشکل داشت
                              مجبور شدم مدار رو رو کاغذ بکشم و ازش عکس بگیرم ببخشید از این بابت
                              در ضمن اگه عکس کیفیت لازم رو نداره بازم ببخشید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X