اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

uln یا ترانزیستور؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

uln یا ترانزیستور؟

سلام
    من میخوام 3 نا ال ای دی پاور که به 12 ولت وصل شده رو با میکرو روشنو خاموش کنم
    روش کارمم اینطوریه که میکرو رو میدم به یه مقاومت و با یه ترانزیستور روشنو خاموشش میکنم
    1-حالا سوال اینکه با uln هم میشه اینکارو کرد یا نه ؟کلا کدوم بهتر جواب میده؟
    2- uln جریان تا 1 امپر چیه مشخصاتش؟ :nerd:
    و سوال دوم اینکه من از پاور کامپوتر استفاده کردمو 5 رو دادم میکرو و 12 رو دادم به ال ای دی،
    -3 ایا باید از 2 تا منبع جدا استفاده کنم و زمینشونو یکی کنم یا همین یکی بسه؟
    4- باید 12 رو از 5 ولت جدا کنم با اپتو کوپلر یا نمیخواد چون بار سلفی نیست؟ یا حتی اگه سلفیم باشه یه دیود 4001 بسه؟
    5-و سوال اخرم اینکه اگه بار ac بشه و چون سرعت قطع و وصل زیاده از تریاک استفاده کنم یا رله حالت جامد؟ کدوم به صرفه تر و عملی تره :read:

پاسخ : uln یا ترانزیستور؟

نوشته اصلی توسط Nakh0d4
    سلام
    من میخوام 3 نا ال ای دی پاور که به 12 ولت وصل شده رو با میکرو روشنو خاموش کنم
    روش کارمم اینطوریه که میکرو رو میدم به یه مقاومت و با یه ترانزیستور روشنو خاموشش میکنم
    1-حالا سوال اینکه با uln هم میشه اینکارو کرد یا نه ؟کلا کدوم بهتر جواب میده؟
    2- uln جریان تا 1 امپر چیه مشخصاتش؟ :nerd:
    و سوال دوم اینکه من از پاور کامپوتر استفاده کردمو 5 رو دادم میکرو و 12 رو دادم به ال ای دی،
    -3 ایا باید از 2 تا منبع جدا استفاده کنم و زمینشونو یکی کنم یا همین یکی بسه؟
    4- باید 12 رو از 5 ولت جدا کنم با اپتو کوپلر یا نمیخواد چون بار سلفی نیست؟ یا حتی اگه سلفیم باشه یه دیود 4001 بسه؟
    5-و سوال اخرم اینکه اگه بار ac بشه و چون سرعت قطع و وصل زیاده از تریاک استفاده کنم یا رله حالت جامد؟ کدوم به صرفه تر و عملی تره :read:
    به نام خداوند جان و خرد
    درود بر شما

ULN در هر خروجی 500 میلی آمپر میده ، اگر 1 آمپر می خواهید از ترانزیستور BD137 استفاده کنید
    با این حال ULN نیز این کار را برای شما انجام می دهد ، البته دقت داشته باشید ULN را انتخاب کنید که با ورودی 5 ولت تحریک می شود

از پاور کامپیوتر می توانید استفاده کنید

اگر سلفی بود دیود 1N4007 بگزارید

در بار ac هم تریاک و هم SSR قابل استفاده و عملی هستند، در استفاده از تریاک آن را بوسیله اپتودیاک راه اندازی کنید، سری MOC3041

:job:
    شاد و تندرست باشيد
    دوستدارتان
    مهدی حریری

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X