اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

آموزش: راه اندازی و پروگرم کردن هدر بورد STM32 فروشگاه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

آموزش: راه اندازی و پروگرم کردن هدر بورد STM32 فروشگاه

با سلام خدمت دوستان و اساتید گرامی،
    خب هدف این تاپیک که از عنوانش مشخصه! :redface:
    من هدربورد STM32F103RET6 موجود در فروشگاه سایت رو خریدم ولی نتونستم طبق راهنمای خیلی کوتاه و جزئی موجود در بسته راه اندازیش کنم!
    کسی تونسته این هدربورد رو بوسیله USB پروگرم کنه؟!

بعد از ویرایش:
    خب، به منظور پروگرم کردن هدربورد STM32 فروشگاه سایت،
    توسط یه رابط USB به Serial حالا پایه های RX و TX میکرو (PA9 و PA10) رو متصل میکنیم + یه Gnd مشترک بین کامپیوتر و بورد (روشن شده)
    از دیپ سوییچ 3تایی تعبیه شده روی بورد، سوییچ دوم که مربوط به Boot هست رو پایین میزنیم (فقط برای پروگرم کردن، بعدش به حالت اول برگردونید)
    با استفاده از نرم افزار Flash loader demonstrator که میتونید از اینجا دانلودش کنید باید پروگرمش کرد.

استفاده از این روش و این نرم افزار خیلی خیلی راحته و فک نکنم نیاز به توضیح بیشتر داشته باشه!

«پشتکار» «پشتکار» «پشتکار»

پاسخ : راه اندازی و پروگرم کردن هدر بورد STM32 موجود در فروشگاه

نوشته اصلی توسط کنجکاو!
    با سلام خدمت دوستان و اساتید گرامی،
    خب هدف این تاپیک که از عنوانش مشخصه! :redface:
    من هدربورد STM32F103RET6 موجود در فروشگاه سایت رو خریدم ولی نتونستم طبق راهنمای خیلی کوتاه و جزئی موجود در بسته راه اندازیش کنم!
    کسی تونسته این هدربورد رو بوسیله USB پروگرم کنه؟!
    یعنی از طریق کانکتور usb روی خود برد ؟

دیدگاه

آره، نمیشه؟
      نمیشه از فلش لودر استفاده کرد؟ جتماً باس Jlink داشته باشیم؟

دیدگاه

اگر داشته باشه میشه
        اگر فلش لودری داره لینک بدین، تا برای سری جدید بردها این تغییرات اعمال بشه

دیدگاه

این یک لینک:
          * "Flash loader demonstrator" software for loading firmware to board via USB2 -
          http://www.bravekit.com/document/STM32/STM32F103_DB/Flash%20Loader%20Demonstrator.zip

داخل این PDFهم مدار و توضیحاتش هست:
          http://www.micro4you.com/files/STM32/ET-STM32F103.pdf

شرمنده دیر جواب دادم، دسترسیم به اینترنت قطع بود.

با تشکر

دیدگاه

خب، به منظور پروگرم کردن هدربورد STM32 فروشگاه سایت،
            توسط یه رابط USB به Serial حالا پایه های RX و TX میکرو (PA9 و PA10) رو متصل میکنیم + یه Gnd مشترک بین کامپیوتر و بورد (روشن شده)
            از دیپ سوییچ 3تایی تعبیه شده روی بورد، سوییچ دوم که مربوط به Boot هست رو پایین میزنیم (فقط برای پروگرم کردن، بعدش به حالت اول برگردونید)
            با استفاده از نرم افزار Flash loader demonstrator که میتونید از اینجا دانلودش کنید باید پروگرمش کرد.

استفاده از این روش و این نرم افزار خیلی خیلی راحته و فک نکنم نیاز به توضیح بیشتر داشته باشه!

دیدگاه

پاسخ : آموزش: راه اندازی و پروگرم کردن هدر بورد STM32 فروشگاه

سلام
              جالبه!
              الان این قسمت:
              کارش چیه که باید انجام بشه؟
              برای بردهای دیگه اتصالات همین باشه!؟ فقط پایه های RX و TX میکرو (PA9 و PA10) رو متصل میکنیم + یه Gnd مشترک بین کامپیوتر و بورد (روشن شده) ؟
              فيلم آموزشي ميکروکنترلر LPC1768
              فيلم آموزشي تکميلي و پيشرفته ميکروکنترلر LPC1768
              فيلم آموزش کاربردی زبان سی در میکروکنترلر ARM
              فیلم آموزش مقدماتی میکروکنترلر LPC1788 به زودی ...

دیدگاه

در میکروهای STM از USART1 برای پایین گذاری کردن فایل Hex به MCU استفاده میشه. حالا برای اینکه میکرو متوجه بشه در حالت اجرای معمولیه یا برای پروگرم شدن بوت شده، توسط پایه Boot0 می فهمه.
                برای همین هنگامی که میخوایم پروگرم کنیم Boot0 رو توسط یه مقاومت بالا (مثلا 100کیلو) پول پ می کنیم و هنگام اجرای معمولی پول دان...
                برای بردهای دیگه اتصالات همین باشه!؟ فقط پایه های RX و TX میکرو (PA9 و PA10) رو متصل میکنیم + یه Gnd مشترک بین کامپیوتر و بورد (روشن شده) ؟
                در مورد بورد های دیگه اطلاعات من خیلی کامل نیست، ولی میکرو های STM32 به همین طریق پروگرم میشن.
                میکرو های LPC هم که خودتون استادید، این طور که من شنیدم قابلیت Flash Programming رو دارن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mzarkoob
                  سلام
                  جالبه!
                  الان این قسمت:
                  کارش چیه که باید انجام بشه؟
                  نوشته اصلی توسط کنجکاو!
                  در میکروهای STM از USART1 برای پایین گذاری کردن فایل Hex به MCU استفاده میشه. حالا برای اینکه میکرو متوجه بشه در حالت اجرای معمولیه یا برای پروگرم شدن بوت شده، توسط پایه Boot0 می فهمه.
                  برای همین هنگامی که میخوایم پروگرم کنیم Boot0 رو توسط یه مقاومت بالا (مثلا 100کیلو) پول پ می کنیم و هنگام اجرای معمولی پول دان...در مورد بورد های دیگه اطلاعات من خیلی کامل نیست، ولی میکرو های STM32 به همین طریق پروگرم میشن.
                  میکرو های LPC هم که خودتون استادید، این طور که من شنیدم قابلیت Flash Programming رو دارن
                  شما دو نفر چطونه!
                  همه چیزشون توی رفرنس مانوال و دیتاشیتش گفته شده دیگه. بستگی داره بوت لودر روی کدوم پروتکول باشه. مثلا من چند مدت پیش که نگاه میکردم مال LPC17XX روی UART0 بود. یعنی کابل رو باید به پایه های اون بزنی. تمامی موضوعات و دستورات واسه پروگرم کردن و دیگر مسائل هم توش ذکر شده بود اون به شکل عالی!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Rohalamin
                    شما دو نفر چطونه!
                    همه چیزشون توی رفرنس مانوال و دیتاشیتش گفته شده دیگه. بستگی داره بوت لودر روی کدوم پروتکول باشه. مثلا من چند مدت پیش که نگاه میکردم مال LPC17XX روی UART0 بود. یعنی کابل رو باید به پایه های اون بزنی. تمامی موضوعات و دستورات واسه پروگرم کردن و دیگر مسائل هم توش ذکر شده بود اون به شکل عالی!
                    اگه همین فروم (STM32) رو یه نگاه بندازین میبینین خیلی ها این سوال رو دارن که چطور پروگرم کنن؛
                    فک نکنم بد باشه که یه بار واسه همیشه این آموزشش باشه توی انجمن که افراد تازه کار (مثل خودم) سر در گم نشن.

با تشکر

دیدگاه

سلام من یه هدر برد خریدم می خواستم ببینم این بوت لودر روی میکرو از اول ریخته شده یا باید قبلش توی فلش بوت لودر بریزیم
                      ممنون

دیدگاه

الان دوباره دیتا شیت خوندم نوشته ریخته شده The boot loader is located in system memory. It is used to reprogram the Flash memory by
                        using USART1.
                        فقط نمیدونم چرا نمیتونم با flash loader به میکرو کانکت بشم
                        از یه FTDI دارم استفاده می کنم که usb به TTL تبدیل کنم ودیپ سوییچم روی وضعیتی هست که BOOT0 پول اپ باشه.ولی کار نمیکنه
                        :angry:

دیدگاه

سلام،
                          از چه باودریت، Stop Bit و Parity Bitای استفاده کردید؟ اینها خیلی مهم هستن

و اینکه چه اخطاری میده نرم افزار Flash loader demonstrator؟

دیدگاه

ممنون جناب کنجکاو از پاسختون
                            با هر baud rate , parity که بگید تست کردم stop bit تو برنامه فلش لودر قابل تعویض نیست پورت کام مجازیم که FTDI می سازه تغیر دادم و با برنامه ست کردم .هم گراندم کردم.
                            ارور زیر میده فقط

دیدگاه

ردیف شد :biggrin:
                              اگر کسی مشکل داشت این راه بره دکمه ریست برد نگه دارید دیپ سویچ دومی بزنید بالا(boot0 pull down)کنید همون طوری که دستتون رو ریست دیپ سوییچ برگردونید پایین(boot0 pull UP) کنید دستتون از ریست بردارید و next بزنید
                              ممنون

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X