اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

وقتی سیم 900 بعد از چند دقیقه کار کردن تو شرایط خوب پیام cpin not ready میده!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

وقتی سیم 900 بعد از چند دقیقه کار کردن تو شرایط خوب پیام cpin not ready میده!

سلام
    امروز به یه مشکل جدید برخوردم!
    ماژول خیلی خوب روشن میشه و کار میکنه .. اس ام اس و کال و جی پی آر اس خوب جواب میده ولی یه دفه مینویسه cpin not ready!!
    بعد که خواموش روشن میکنمش یا مینویسه cpin not ready یا مینویسه not inserted! بعضی وقتا روشن میشه و کار ردی رو میده .. ولی آخرش بعد از دو دقیقه به این مشکل میخوره ...
    کارهایی که کردم :
    1- مسیر جداگانه برای گراند سیم کارت -- جواب نداد
    2- گزاشتن خازن بزرگ و کوچک بر روی sim vdd -- جواب نداد
    3-استفاده از یه تغذیه که باهاش یه سیم 900 دیگه رو روشن میکنم -- جواب نداد
    4-گزاشتن چند میلی فاراد خازن در vbat -- جواب نداد
    5-ریست ماژول -- جواب نداد
    6- تست اتصالات سوکت سیم کارت -- جواب نداد
    7-حذف کردن مقاومت های 22 اهم از سیم دیتا و ... -- جواب نداد
    8-دوباره لحیم ها رو گرم کردم -- جواب نداد
    9- تست ولتاژ روی سیم وی دی دی -- که وقتی ماژول روشن میشه روی ولتاژ خودش که الان یادم نیست قرار میگیره و سیم کارت کار میکنه .. .لی بعد از چند ثانیه کار کردن تو حالت درست ( cpin ready ) ، این ولتاژ صفر میشه و روی پورت سریال ( cpin not ready ) میزنه!
    10-سیم کارت رو روی یک موبایل سالم امتحان کردم که سالم سالم بود
    11- اتصال آنتن رو قلع اندود کردم - نتیجه نداد
    12 - تمامی لحیم کاری ها رو دوباره تجدید کردم که بی نتیجه بود.

---

-- مهم -- >> ماژول پایه های ورودی سیم کارتش نسوخته! وگرنه اصلا جواب نمیداد و من نمیتونستم کال بزنم به جایی !
    -- ارتباطم با میکرو کاملا درسته و برنامه کاملا داره کار میکنه ... ولی این مشکل خیلی عجیبه
    -- توی فروم خارجی ها خیلیها به این مشکل خورده بودن ولی بحث به جایی نرسیده بود
    -- توی این فروم هم یه نفر با 908 به این مشکل خورده بود که وقتی به جواب رسیده بود نوشته بود " جواب گرفتم " و هیچی به هیچی .. البته توصیه دوستان تو اون تاپیک رو هم عملی کردم که به نتیجه نرسیدم!!
    خب ..
    از دوستا ن کسی هست که به این مشکل برخورده باشه و راه حل رو پیدا کرده باشه؟؟؟ ممنون میشم کمک کنید

پاسخ : وقتی سیم 900 بعد از چند دقیقه کار کردن تو شرایط خوب پیام cpin not ready میده!

یه بار همچین مشکلی برخورد کردم
    یه خازن 4000 میکروفاراد گذاشتم
    ورودی رگولاتور هم 12 ولت دادم
    درست شد !

دیدگاه

پاسخ : وقتی سیم 900 بعد از چند دقیقه کار کردن تو شرایط خوب پیام cpin not ready میده!

ممنون تست میکنم بعد نتیجه رو میگم باز هم ممنون

دیدگاه

این کار رو هم امتحان کردم ! باز هم اول شبکه رو میشناسه و همه چیز اوکی هست ولی بعد از یک دقیقه همون cpin not ready رو بر میگردونه :|
        :cry2:

دیدگاه

سلام
          تونستید این مشکل رو حل کنید؟
          من هم دقیقا همین مشکل رو دارم.
          البته بعضی اوقات ماژول کاملا درست کار میکنه و حتی توی یکی دو ساعت هم اصلا این اتفاق نمیفته
          با این حال توی کد نویسی نوشتم که اگر این پیام از طرف ماژول اومد ماژول رو خاموش و روشن کنه. با این کار مشکل برطرف میشه. هر چند ممکنه این اتفاق بارها بیفته.
          ولی نمیدونم اشکالش واقعا چیه.
          از ماژول sim808 استفاده می کنم و بار ها در پروژه های مختلف از این ماژول استفاده کردم.
          ولی توی این پروژه اولین بار هست که چنین اتفاقی برام میفته.
          لطفا اگر کسی میدونه دلیل این اتفاق چیه به منم بگه.
          ممنون میشم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط kavous نمایش پست ها
            سلام
            تونستید این مشکل رو حل کنید؟
            من هم دقیقا همین مشکل رو دارم.
            البته بعضی اوقات ماژول کاملا درست کار میکنه و حتی توی یکی دو ساعت هم اصلا این اتفاق نمیفته
            با این حال توی کد نویسی نوشتم که اگر این پیام از طرف ماژول اومد ماژول رو خاموش و روشن کنه. با این کار مشکل برطرف میشه. هر چند ممکنه این اتفاق بارها بیفته.
            ولی نمیدونم اشکالش واقعا چیه.
            از ماژول sim808 استفاده می کنم و بار ها در پروژه های مختلف از این ماژول استفاده کردم.
            ولی توی این پروژه اولین بار هست که چنین اتفاقی برام میفته.
            لطفا اگر کسی میدونه دلیل این اتفاق چیه به منم بگه.
            ممنون میشم
            دلیلش احتمال زیاد از تغذیه هست
            برای رفعش بدون ریست ماژول یکبار دستور AT+CFUN=0 رو ارسال کنید بعد از وقفه کوتاه دستور AT+CFUN=1 رو بفرستید
            بهتره مثلا هر یک دقیقه اتصال شبکه چک بشه و اگه متصل نبود با استفاده از این دستورات اتصال به شبکه رو انجام بدید, یک مزیتی که این روش داره اینه که هر دفعه که سیمکارت داخل ماژول قرار بگیره به شکبه وصل می*شه یا اگه مقدار
            کد:
            +CPIN: NOT READY
            به هر دلیلی* گم شد اتصال به شبکه مجددا برقرار می*شه

دیدگاه

می توانید پاسخ سوال های اتوماسیون صنعتی خود را از انجمن اتوماسیون صنعتی اف سی بای بپرسید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X