ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 14
    2011/08/26
    تهران
    219
    2

از کار افتادن میکروکنترلر PIC16F73 بعد از خواندن اطلاعات توسط پروگرامر!!!

سلام
    من یک دستگاهی که یک میکروکنترلر PIC16F73 کنترل کنندش بود رو باز کردم و به پروگرمر متصل کردم که برنامش رو از روش بخونم، همونطوری که حدس زده بودم برنامه قفل بود و کدی برداشت نکردم و بعد از این کار بطور کلی میکرو از کار افتاد و برنامه رو اجرا نمیکنه.
    بنظر شما آیا PIC این قابلیت رو داره که تعریف کرد که بعد از خوندن کار نکنه؟ ضمنا آی سی رو Erase نکردم و سخت افزار رو دست نزدم.
    پیشاپیش ممنون.
    تقدیر تقویم انسانهای عادی ، تغییر تدبیر انسانهای عالیست.
    2007/11/22
    تبریز
    2,483
    492

پاسخ : از کار افتادن ميکروکنترلر PIC16F73 بعد از خواندن اطلاعات توسط پروگرامر!!!

سلام.

مدل پروگرامرتون چيه؟ ( بعضي از پروگرمرها با فعال کردن تنظيماتشون ميکرو رو اتوماتيک Erase ميکنن)

جسارته، اما خب بعضا اين اتفاقها ميفته؛ بعد از تست ، ميکرو رو درست قرار دادين؟ مدار فيوز داره؟ اگه آره فيوزش رو چک کردين؟

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

2011/08/26
    تهران
    219
    2

پاسخ : از کار افتادن ميکروکنترلر PIC16F73 بعد از خواندن اطلاعات توسط پروگرامر!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط شاهرخ
    سلام.

مدل پروگرامرتون چيه؟ ( بعضي از پروگرمرها با فعال کردن تنظيماتشون ميکرو رو اتوماتيک Erase ميکنن)

جسارته، اما خب بعضا اين اتفاقها ميفته؛ بعد از تست ، ميکرو رو درست قرار دادين؟ مدار فيوز داره؟ اگه آره فيوزش رو چک کردين؟
    سلام
    آقا ممنون
    پروگرمرم TNM1000+، نه میکروکنترلر رو به صورت دستی فقط read کردم یعنی از گزینه ی auto استفاده نکردم، میکرو رو از روی برد جدا نکرده، smd بود و با سیم از روی برد وصلش کردم، قبل از وصل به پروگرمر اتصالات PGC,PGD رو از روی برد جدا کردم، نه مدار فیوز نداره و مدار روشن هم میشه و همون جریانی رو میکشه که وقتی سالم بود میکشید.
    ممنون از توجهتون
    2007/11/22
    تبریز
    2,483
    492

غير از اينها کار ديگه اي انجام ندادين؟ مطمئن؟ مدار چي هست حالا؟

2011/08/26
    تهران
    219
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط شاهرخ
    غير از اينها کار ديگه اي انجام ندادين؟ مطمئن؟ مدار چي هست حالا؟
    فقط چندتا مقاومت smd که پايه هاي PGC,PGD رو به LED وصل ميکرد رو از مدار خارج کردم و بعد از خوندن دوباره لحيم کردم، برد يک دستگاهه که دوربين روش نصب ميشه و ميچرخونتش.
    2008/10/29
    2,098
    219

پاسخ : از کار افتادن میکروکنترلر PIC16F73 بعد از خواندن اطلاعات توسط پروگرامر!!!

سلام
    پروگرمرتون چی هست؟ و می تونین با کامپیوتر یه نمونه نقشه ساده از مدار موجود قرار بدین؟

ولتاژ روی پایانه های بایاس میکرو به صورت صحیح قرار دارند؟میکرو روی مدار داغ نمی کنه؟
    هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.
    2011/08/26
    تهران
    219
    2

پاسخ : از کار افتادن میکروکنترلر PIC16F73 بعد از خواندن اطلاعات توسط پروگرامر!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط baby_1
    سلام
    پروگرمرتون چی هست؟ و می تونین با کامپیوتر یه نمونه نقشه ساده از مدار موجود قرار بدین؟

ولتاژ روی پایانه های بایاس میکرو به صورت صحیح قرار دارند؟میکرو روی مدار داغ نمی کنه؟
    آقا ممنون از توجهتون
    پروگرمرم TNM1000+ و پروگرمرم سالمه ، ولتاژهای مدار همه درسته و میکرو روشن میشه چون جریانی که مدار میکشه با جریانی که سالم بود میکشید برابره.

2007/11/22
    تبریز
    2,483
    492

سلام.اين مدار درست ميتونه کار کنه؛به شرطي که همزمان سيگنالي ارسال نشه.در اصل هر ميکرو هر چيزي که بفرسته؛ همون رو خودش هم دريافت ميکنه و بايد تو برنامه اون رو ناديده گرفت.به نظر ميرسه صرفا جهت صرفه جويي در مصرف يک رشته سيم هست که اينکار رو کردن.ميکروي سمت راستي نقش Master رو بايد داشته باشه و اون دوتاي سمت چپي Slave . البته نکته ي جالبي که تو اين مد اتصال وجود داره اينه که Master واجب نيست که ميکروي خاصي باشه به خاطر نحوه ي کانکشن. چون تو شبکه کردن ميکرو ها با ارتباط سريال از طريق UART، پايه Rx ميکروي Master به Tx تمامي Slaveها وصل ميشه و پايه ي Tx ميکروي Master به Rx تمامي Slave ها. به اين ترتيب سيگنال ارسالي Master رو همه ي Slaveها دريافت ميکنن و فقط اون ميکرويي که آدرسش فرستاده شده باشه انتخاب ميشه.تو اين روش ديگه لازم نيست که Master تعيين بشه.با اينکه بار اولم هست که اينطور کانکشن رو ميبينم اما احتمالا نحوه ي عملکرد به اين صورت هست که اون ميکرويي که ميخواد ارسالي رو داشته باشه؛ اول به بافر دريافت سريال نگاه ميکنه ببينه داده اي دريافت شده يا داده اي درحال دريافت شدن هست؟ اگه آره؛ که خب صبر ميکنه تا تموم بشه.اگه نه؛ اطلاعات مورد نظر رو ميفرسته.اگه همزمان دوتا ميکرو بخوان ارسال کنن، اون موقع اطلاعات به هم ميخوره و چون بافرِ دريافتِ ميکرويِ ارسال کننده، داده اي غير مشابه با داده ي ارسالي، دريافت ميکنه؛ ارسال متوقف ميشه و بعد از مکثي جزئي، ارسال دوباره شروع ميشه.(باز هم احتمالاً )ميزان مکث به شکل تصادفي هست.
    البته اين چيزي هست که با ديدن اين نقشه به ذهنم رسيد و ممکنه درست يا غلط باشه.شما بيشتر تحقيق بکنين و نتيجه ش رو اگه به ما هم بگين که خيلي خوشحال ميشيم.

2008/10/29
    2,098
    219

سلام
    توضیحات آقا شاهرخ کامل بود
    فقط من بخوام نظر بدم یکی از نقشه های بد طراحی هست چون نه به ارتباط بین میکروها و نه ارتباط اسیلاتورها(یه جا طراحی ضعیف و جایی دیگه طراحی بهینه تر).

دیتاشیت این تراشه رو مطالعه کردم ، احتمال خیلی زیاد می دم که پروگرمرتون مثل اکثر پروگرمرها منبع کلاک ورودی رو تغییر داده و بابت همین هم میکروتون از کار افتاده
    چون یک میکروتون باید از میکرو دیگه تنها با یک پین تغذیه فرکانسی بشه ولی دو میکرو دیگر تنها باید کریستال قرار داده بشن از جهتی هم که میکرو نوسان ساز داخلی نداره احتمالا این تغییر فیوزبیت باعث از کار افتادن میکرو شده ، فیوز بیت میکرو غیر فعال شده رو بررسی کنین
    هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.
    2011/08/26
    تهران
    219
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط baby_1
    سلام
    توضیحات آقا شاهرخ کامل بود
    فقط من بخوام نظر بدم یکی از نقشه های بد طراحی هست چون نه به ارتباط بین میکروها و نه ارتباط اسیلاتورها(یه جا طراحی ضعیف و جایی دیگه طراحی بهینه تر).

دیتاشیت این تراشه رو مطالعه کردم ، احتمال خیلی زیاد می دم که پروگرمرتون مثل اکثر پروگرمرها منبع کلاک ورودی رو تغییر داده و بابت همین هم میکروتون از کار افتاده
    چون یک میکروتون باید از میکرو دیگه تنها با یک پین تغذیه فرکانسی بشه ولی دو میکرو دیگر تنها باید کریستال قرار داده بشن از جهتی هم که میکرو نوسان ساز داخلی نداره احتمالا این تغییر فیوزبیت باعث از کار افتادن میکرو شده ، فیوز بیت میکرو غیر فعال شده رو بررسی کنین
    سلام
    مگه با Read کردن از میکرو فیوزبیت ها تغییر میکنن؟
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 14