اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

قلم صوتی هوشمند کتابخوان چگونه کار میکند ؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

قلم صوتی هوشمند کتابخوان چگونه کار میکند ؟

با سلام به همه

شاید دیده باشید که جدیدا کتابهایی وجود دارند ( مخصوصا قرآن ) که به همراه آنها یک قلم هوشمند عرضه میشود .
    کار این قلم این است که وقتی آن را روی قسمتی از صفحه آن کتاب قرار می دهید از آن محلی که با قلم اشاره شده شروع به خواندن می کند .

سوال من این است که روش شناسایی محل اشاره شده چطور است؟
    توضیح اینکه درون نوک این قلم یک دیود فرستنده مادون فرمزی وجود دارد که مثل یک فلشر چشمک میزند و در کنار آن یک لوله باریک قرار دارد که ته آن مشخص نیست .

باتشکر از همه

اضافه شده در تاریخ :
    یعنی کسی ایده ای هم نداره؟

پاسخ : قلم صوتی هوشمند کتابخوان چگونه کار میکند ؟

من امروز توجه کردم به قران دیدم در قرانش یکسری نقطه هست که اگه توجه بکنید پیداست و اون نقاط رو باید بزارم زیر اسکوپ ببینم چیزی هست کدی هست چه جوری ولی چه سنسوری هست که می تونه این ها رو بخونه
    قم الکترونیک

دیدگاه

سلام

ممنون از پاسختون

ولی یسری مسائل هست که اگه بخوایم اونا رو بحساب بیاریم یخورده کار سخت میشه :

مثلا در نظر بگیرید که یه کتاب مثل قرآن که اینهمه صفحه داره و تو هر صفحه هم چقدر آیه داره و هر کدوم هم یکتا هستند . حالا اگر بسته داده ای در نظر بگیریم که بخوایم به هر آیه یک کد اختصاص بدیم میشه بسته ای که بتونه عدد 6236 رو ذخیره کنه ، علاوه بر اون امکانات دیگری مثل انتخاب قاری ، میزان صدا ، ترجمه و ... رو هم 100 دستور فرض کنیم حدود 6300 دستور متفاوت میشه . پس بسته داده نگه دارنده این اطلاعات باید حداقل 13 بیت باشه .
      حالا وقتی این قلم رو روی مثلا اول یه آیه نگه میداریم بدون اینکه جاش رو مثل اسکن کردن تغییر بدیم موقعیت شناسایی میشه !!!!!!؟؟؟؟؟
      یعنی تمام این 13 بیت توی یه محل قابل شناساییه . و همچنین تمام محل یک آیه هم یک کار رو انجام میده .

من صفحه رو با دوربین مادون قرمز نگاه کردم ، یک صفحه کاملا سفید بود و اثری از نوشته ها و رنگها توی اون حالت نبود !!؟؟

خلاصه یکم عجیبه...

دیدگاه

اگه با ذربین نگاه کنی معلوم نقاط ریزی روی صفحه ها هست و روی صفحاتی که قرار نیست بخونه رو توجه بکن هیچ نقطه ای نداره توش رونگاه کردی با چی دیتا رو می خونه
        قم الکترونیک

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X