ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 26
    2012/01/21
    1,133
    11

دزدگير ليزري

سلام
    خوبيد ؟
    خسته نباشيد !

دوستان عزيز من بايد براي يه دامگاه به به اندازه 500 متر در 500 متر بايد يه دزدگير بسازم که نوي شب دور تا دور اين دامگاه رو بشه ازش محافظت کرد !

يعني يه دزدگير ليزري که 500 متر برد داشته باشه و هر موقع که نور قطع شد آژير بزنه !

حالا به کمکتون نياز دارم !

من خودم نظرم اينه که يه فتوسل بزارم که با ترانزيستور تقويت ميشه و بعدش رله و ....

و روبروي فتوسل در فاصله 500 متري يه ليزر با فاصله 500 متر و با توان مناسب باشه !

و وقتي که هر چيزي از جلوي اين ليزر قطع بشه دزدگير شروع به صدا دادن بکنه !!

تقريبا بايد 16 تا هم ازش ساخته بشه تا هر 4 طرف اين دامگاه 4 تا نصب بشه با ارتفاع هاي مختلف و همه توي يه جايي کنترل بشه يعني طوري باشه که وقتي نور هر کدوم قطع بشه توي ميرکز يه لامپ و آزير روشن بشه !

حالا من چند تا سئوال دارم !

1- با فتوسل و ليزر شدنيه ؟؟؟
    2- سرعت فتوسل جواب ميده ؟؟
    3- ميشه کاري کرد که فتوسل بر عکس بشه ؟؟ يعني وقتي نور قطع شد فتوسل مدار آزير رو وصل کنه ؟ آخه تو حالت معمولي بر عکسه !
    4- ميشه کاري کرد که وقتي نور قطع شد رله وصل بشه و وصل بمونه تا وقتي که مثلا يه کليدي زده نشده يا برق قطع نشه ؟؟
    5- ميشه يه مدار براش طراجي کرد که وضعيت مدار اصلي رو کنترل کنه و تو مرکز اعلام بشه و وقتي برق مدار اصلي قطع شد يه لامپي يا آزيري تو مرکز زوشن بشه ؟؟

خودم هم نفهميدم چي شد !!

با تشکر
    [size=18pt]ميشه به جاي امضا انگشت بزنم ؟؟؟[/size]
    2012/03/31
    لیبدرا
    107
    0

پاسخ : دزدگير ليزري

می شه اینو ساخت تمام کارهایی هم که می خواهی انجام بدی رو به راحتی می تونی بیاده سازی کنی

چیزی که نظرم رو جلب کرد اینه که باید مقدار فتوسل رو که خوندی دقیق باشه می دونی که چی می گم
    مثلا جوری نباشه که با چراغ قوه های دستی بشه دورش زد

هر چند که بیشتر سیستم های دزد گیر یه جاهایی ضعف دارن
    ندن ساقی صفا اهلی ، غم دنیادن آیریلماز ** گتیر دولدور گینه جامی ، بالیخ دریادن آیریلماز
    غنیمتدیر بو دم ساقی ، گتیر دولدور گنه جامی ** جهاندا رسمدور عاشق ، می و مینادن آیریلماز
    2012/01/21
    1,133
    11

من مي خوام با قرار دادن فتوسل توي يه لوله مانع اينکار از اطراف بشم و اينکه هر جايي که اين دستگاه نصب ميشه 4 تا ازش هست با ارتفاع مختلف !

با تشکر از راهنمايي تون !
    2010/10/29
    اصفهان
    199
    3

سلام خدمت دوستان
    آقا کيان فتوسل دقت زياد جالبي نداره شما 1بار رو 10متر تست کن ببين چه جوابي ميگيري
    موفق باشيد
    Regards,
    Foad.R
    2010/03/05
    3,251
    67

سلام
    تو 500 متر تنظیم دقیق فرستنده و گیرنده خیلی سخت میشه
    استفاده از التراسونیک عملی تر به نظر میرسه فقط باید توان فرستنده بالا باشه ، تنظیمش هم نسبتا اسون تره
    نقل قول نوشته اصلی توسط ele_sav
    مثلا جوری نباشه که با چراغ قوه های دستی بشه دورش زد
    میشه با مدوله کردن دیتا این مشکل رو بر طرف کرد
    با سپاس
    2009/09/25
    اصفهان
    814
    46

به نظر من شاید مادون قرمز هم بشه استفاده کرد یه چیزی تو مایه های چشمی های راه پله اما برا 500 متر گمانم جالب نباشه
    هميشه به ياد خدا باش !
    2012/03/31
    لیبدرا
    107
    0

پاسخ : پاسخ : دزدگير ليزري

نقل قول نوشته اصلی توسط علی علی پور ریکنده
    با مدوله کردن دیتا این مشکل رو بر طرف کرد
    می شه کمی در این باره توضیح بدید

نقل قول نوشته اصلی توسط کيان
    من مي خوام با قرار دادن فتوسل توي يه لوله مانع اينکار از اطراف بشم و اينکه هر جايي که اين دستگاه نصب ميشه 4 تا ازش هست با ارتفاع مختلف !
    خوب برای مسافت 500 متر اگه از این لیزرهای معمولی استفاده کنید قطر نوری که در مقصد خواهید داشت 50 سانت (بسته به کیفیت لیزر کم و زیاد می شه ) خواهد بود یعنی اینجوری نیست که یه نقطه نوری سه میلیمتر در مبدا تولید بشه در فاصله 500 متری هم همین نقطه رو داشته باشین
    ندن ساقی صفا اهلی ، غم دنیادن آیریلماز ** گتیر دولدور گینه جامی ، بالیخ دریادن آیریلماز
    غنیمتدیر بو دم ساقی ، گتیر دولدور گنه جامی ** جهاندا رسمدور عاشق ، می و مینادن آیریلماز
    2012/02/14
    1,185
    72

پاسخ : پاسخ : دزدگير ليزري

نقل قول نوشته اصلی توسط علی علی پور ریکنده
    استفاده از التراسونیک عملی تر به نظر میرسه فقط باید توان فرستنده بالا باشه ، تنظیمش هم نسبتا اسون ترهمیشه با مدوله کردن دیتا این مشکل رو بر طرف کرد
    با سلام خدمت علی آقا
    امواج آلتراسونیک با افزایش فاصله از محل انتشارشون دارای شعاع بیشتری میشن و این ممکنه باعث ایجاد اختلال در عملکرد سنسور روبرویی بشه . ضمن اینکه نقاط کور هم داره . در حالی هست که در اینجا دید تقریبا خطی لازم هست .با فرض اینکه بشه این کار رو هم کرد آلتراسونیک های توان بالا برای 500 متر میشه سونار / که داخل آب بیشتر کاربرد داره و داخل کشور نیست و باشه هم به صرفه نیست .

نقل قول نوشته اصلی توسط کيان

دوستان عزيز من بايد براي يه دامگاه به به اندازه 500 متر در 500 متر بايد يه دزدگير بسازم که نوي شب دور تا دور اين دامگاه رو بشه ازش محافظت کرد !
    محل کار گذاشتن این سیستم چطوری هست ؟ مسطح هست / فضای باز هست / و ...... . بسته به شرایط میشه کارهای مختلف انجام داد . اگه می تونی یک شکل ساده ازش بذار .

برای فضای به این بزرگی باید سنسورهای زیادی بذاری (از لحاظ تعداد) . شاید یکم هزینش بره بالا . در ضمن اگه زمین مسطح نباشه نمی تونی از لیزر استفاده کنی
    و در نهایت یک چیزه دیگه و اونم اینکه خود لیزر ها گیرنده دارن . نیاز به استفاده از فتوسل نیست .

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

2012/01/21
    1,133
    11

فکر کنم آلتراسونيک گرون باشه !
    مادون قرمز هم فکر نکنم اينقدر برد داشته باشه !

آقا يه مربع هستش با ضلع هاي 500 متري و دور و برش يه سري ورودي داره مثل کوچه که توي هر کردوم از اين کوچه ها چندتا در هستش که هرکدوم مال يه شخصي هستش و داخلش حيوانات اون شخص هست !

گاهي وقتي دزدي ميشه با اينکه 2 تا نگهبان داره ! حالا ما مي خوايم سر اين کوچه ها از اين دزدگير ليزري ها با ارتفاع هاي مختلف مثلا 20 سانتي متر بعدش نيم متر بعدش 1 متر و بعد 1/5 متر و بعدش 2 متر از سطح زمين هست !

فضاي باز هستش وسط بيايون و مسطح !

من اين گيرنده ليزر ها که مثل ترانزيستور مي مونه و شيشه اي هستش رو 2 تا خريدم اما اولش با راه اندازي اش مشکل داشتم بعدش هم سرعت تشخيصشون کم بود !

در ضمن فکر نکنم ليزر نورش توي فاصله زياد پخش بشه !

اينم لينک گيرنده ليزر که خريدم :

http://roboeq.com/modules.php?op=modload&name=Web_Links&file =index&req=viewlinkeditorial&lid=346

اينم لينک فرستنده ليزر که مي خوام بخرم :

http://roboeq.com/modules.php?op=modload&name=Web_Links&file =index&req=viewlinkeditorial&lid=1235

با تشکر از راهنمايي همه ي دوستان !

موفق باشيد
    2012/02/14
    1,185
    72

به غیر از سنسورهایی که بالا اشاره شد دیگه سنسوری نمیمونه جز PIR که اونم بردش محدوده . نهایتا 6 متر توی دید مستقیمش هست .
    به غیر از سنسور هم باید دنبال روش ها ابداعی باشی که فعلا من ذهنم به چیزی نمی رسه تا ببینیم بقیه دوستان چه نظری دارن .

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 26