اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

دزدگیر لیزری

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

دزدگیر لیزری

سلام
    خوبید ؟
    خسته نباشید !

دوستان عزیز من باید برای یه دامگاه به به اندازه 500 متر در 500 متر باید یه دزدگیر بسازم که نوی شب دور تا دور این دامگاه رو بشه ازش محافظت کرد !

یعنی یه دزدگیر لیزری که 500 متر برد داشته باشه و هر موقع که نور قطع شد آژیر بزنه !

حالا به کمکتون نیاز دارم !

من خودم نظرم اینه که یه فتوسل بزارم که با ترانزیستور تقویت میشه و بعدش رله و ....

و روبروی فتوسل در فاصله 500 متری یه لیزر با فاصله 500 متر و با توان مناسب باشه !

و وقتی که هر چیزی از جلوی این لیزر قطع بشه دزدگیر شروع به صدا دادن بکنه !!

تقریبا باید 16 تا هم ازش ساخته بشه تا هر 4 طرف این دامگاه 4 تا نصب بشه با ارتفاع های مختلف و همه توی یه جایی کنترل بشه یعنی طوری باشه که وقتی نور هر کدوم قطع بشه توی میرکز یه لامپ و آزیر روشن بشه !

حالا من چند تا سئوال دارم !

1- با فتوسل و لیزر شدنیه ؟؟؟
    2- سرعت فتوسل جواب میده ؟؟
    3- میشه کاری کرد که فتوسل بر عکس بشه ؟؟ یعنی وقتی نور قطع شد فتوسل مدار آزیر رو وصل کنه ؟ آخه تو حالت معمولی بر عکسه !
    4- میشه کاری کرد که وقتی نور قطع شد رله وصل بشه و وصل بمونه تا وقتی که مثلا یه کلیدی زده نشده یا برق قطع نشه ؟؟
    5- میشه یه مدار براش طراجی کرد که وضعیت مدار اصلی رو کنترل کنه و تو مرکز اعلام بشه و وقتی برق مدار اصلی قطع شد یه لامپی یا آزیری تو مرکز زوشن بشه ؟؟

خودم هم نفهمیدم چی شد !!

با تشکر
    ميشه به جاي امضا انگشت بزنم ؟؟؟

پاسخ : دزدگیر لیزری

می شه اینو ساخت تمام کارهایی هم که می خواهی انجام بدی رو به راحتی می تونی بیاده سازی کنی

چیزی که نظرم رو جلب کرد اینه که باید مقدار فتوسل رو که خوندی دقیق باشه می دونی که چی می گم
    مثلا جوری نباشه که با چراغ قوه های دستی بشه دورش زد

هر چند که بیشتر سیستم های دزد گیر یه جاهایی ضعف دارن
    ندن ساقی صفا اهلی ، غم دنیادن آیریلماز ** گتیر دولدور گینه جامی ، بالیخ دریادن آیریلماز
    غنیمتدیر بو دم ساقی ، گتیر دولدور گنه جامی ** جهاندا رسمدور عاشق ، می و مینادن آیریلماز

دیدگاه

من می خوام با قرار دادن فتوسل توی یه لوله مانع اینکار از اطراف بشم و اینکه هر جایی که این دستگاه نصب میشه 4 تا ازش هست با ارتفاع مختلف !

با تشکر از راهنمایی تون !

دیدگاه

سلام خدمت دوستان
        آقا کیان فتوسل دقت زیاد جالبی نداره شما 1بار رو 10متر تست کن ببین چه جوابی میگیری
        موفق باشید
        Regards,
        Foad.R

دیدگاه

سلام
          تو 500 متر تنظیم دقیق فرستنده و گیرنده خیلی سخت میشه
          استفاده از التراسونیک عملی تر به نظر میرسه فقط باید توان فرستنده بالا باشه ، تنظیمش هم نسبتا اسون تره
          نوشته اصلی توسط ele_sav
          مثلا جوری نباشه که با چراغ قوه های دستی بشه دورش زد
          میشه با مدوله کردن دیتا این مشکل رو بر طرف کرد
          با سپاس

دیدگاه

به نظر من شاید مادون قرمز هم بشه استفاده کرد یه چیزی تو مایه های چشمی های راه پله اما برا 500 متر گمانم جالب نباشه
            هميشه به ياد خدا باش !

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : دزدگیر لیزری

نوشته اصلی توسط علی علی پور ریکنده
              با مدوله کردن دیتا این مشکل رو بر طرف کرد
              می شه کمی در این باره توضیح بدید

نوشته اصلی توسط کیان
              من می خوام با قرار دادن فتوسل توی یه لوله مانع اینکار از اطراف بشم و اینکه هر جایی که این دستگاه نصب میشه 4 تا ازش هست با ارتفاع مختلف !
              خوب برای مسافت 500 متر اگه از این لیزرهای معمولی استفاده کنید قطر نوری که در مقصد خواهید داشت 50 سانت (بسته به کیفیت لیزر کم و زیاد می شه ) خواهد بود یعنی اینجوری نیست که یه نقطه نوری سه میلیمتر در مبدا تولید بشه در فاصله 500 متری هم همین نقطه رو داشته باشین
              ندن ساقی صفا اهلی ، غم دنیادن آیریلماز ** گتیر دولدور گینه جامی ، بالیخ دریادن آیریلماز
              غنیمتدیر بو دم ساقی ، گتیر دولدور گنه جامی ** جهاندا رسمدور عاشق ، می و مینادن آیریلماز

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : دزدگیر لیزری

نوشته اصلی توسط علی علی پور ریکنده
                استفاده از التراسونیک عملی تر به نظر میرسه فقط باید توان فرستنده بالا باشه ، تنظیمش هم نسبتا اسون ترهمیشه با مدوله کردن دیتا این مشکل رو بر طرف کرد
                با سلام خدمت علی آقا
                امواج آلتراسونیک با افزایش فاصله از محل انتشارشون دارای شعاع بیشتری میشن و این ممکنه باعث ایجاد اختلال در عملکرد سنسور روبرویی بشه . ضمن اینکه نقاط کور هم داره . در حالی هست که در اینجا دید تقریبا خطی لازم هست .با فرض اینکه بشه این کار رو هم کرد آلتراسونیک های توان بالا برای 500 متر میشه سونار / که داخل آب بیشتر کاربرد داره و داخل کشور نیست و باشه هم به صرفه نیست .

نوشته اصلی توسط کیان

دوستان عزیز من باید برای یه دامگاه به به اندازه 500 متر در 500 متر باید یه دزدگیر بسازم که نوی شب دور تا دور این دامگاه رو بشه ازش محافظت کرد !
                محل کار گذاشتن این سیستم چطوری هست ؟ مسطح هست / فضای باز هست / و ...... . بسته به شرایط میشه کارهای مختلف انجام داد . اگه می تونی یک شکل ساده ازش بذار .

برای فضای به این بزرگی باید سنسورهای زیادی بذاری (از لحاظ تعداد) . شاید یکم هزینش بره بالا . در ضمن اگه زمین مسطح نباشه نمی تونی از لیزر استفاده کنی
                و در نهایت یک چیزه دیگه و اونم اینکه خود لیزر ها گیرنده دارن . نیاز به استفاده از فتوسل نیست .
                تاپیک جامع سیستم مدیریت ساختمان BMS و خانه هوشمند Smart Home
                دانلود مجموعه آموزشی شرکت Altium ا (Altium Training)
                مقالات و فایل های آموزشی نرم افزار Labview
                حل مشکل درایور و راه اندازی FT232 های غیراورجینال

دیدگاه

فکر کنم آلتراسونیک گرون باشه !
                  مادون قرمز هم فکر نکنم اینقدر برد داشته باشه !

آقا یه مربع هستش با ضلع های 500 متری و دور و برش یه سری ورودی داره مثل کوچه که توی هر کردوم از این کوچه ها چندتا در هستش که هرکدوم مال یه شخصی هستش و داخلش حیوانات اون شخص هست !

گاهی وقتی دزدی میشه با اینکه 2 تا نگهبان داره ! حالا ما می خوایم سر این کوچه ها از این دزدگیر لیزری ها با ارتفاع های مختلف مثلا 20 سانتی متر بعدش نیم متر بعدش 1 متر و بعد 1/5 متر و بعدش 2 متر از سطح زمین هست !

فضای باز هستش وسط بیایون و مسطح !

من این گیرنده لیزر ها که مثل ترانزیستور می مونه و شیشه ای هستش رو 2 تا خریدم اما اولش با راه اندازی اش مشکل داشتم بعدش هم سرعت تشخیصشون کم بود !

در ضمن فکر نکنم لیزر نورش توی فاصله زیاد پخش بشه !

اینم لینک گیرنده لیزر که خریدم :

http://roboeq.com/modules.php?op=modload&name=Web_Links&file =index&req=viewlinkeditorial&lid=346

اینم لینک فرستنده لیزر که می خوام بخرم :

http://roboeq.com/modules.php?op=modload&name=Web_Links&file =index&req=viewlinkeditorial&lid=1235

با تشکر از راهنمایی همه ی دوستان !

موفق باشید

دیدگاه

به غیر از سنسورهایی که بالا اشاره شد دیگه سنسوری نمیمونه جز PIR که اونم بردش محدوده . نهایتا 6 متر توی دید مستقیمش هست .
                    به غیر از سنسور هم باید دنبال روش ها ابداعی باشی که فعلا من ذهنم به چیزی نمی رسه تا ببینیم بقیه دوستان چه نظری دارن .

دیدگاه

من خودم یه همچین چیزی ساختم. کاری نداره.
                      شما به راحتی میتونید با یک لیزر (که خردید) و یه گیرنده (که شما مایه گذاشتی مخصوصش گرفتی.) :mrgreen:

فقط گیرنده بذار داخل یک چیزی که نور بهش نخوره و نور مستقیم لیزر بتابون توش 100% حله
                      شمر ۱۴۰۰سال پیش مُرد؛شمر زمانت بشناس.
                      [img width=400 height=100]http:///uploads/140623781981451.png[/img]
                      [glow=green,2,100]یاحسین تشنه لب[/glow]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط i4man12
                        من خودم یه همچین چیزی ساختم. کاری نداره.
                        شما به راحتی میتونید با یک لیزر (که خردید) و یه گیرنده (که شما مایه گذاشتی مخصوصش گرفتی.) :mrgreen:

فقط گیرنده بذار داخل یک چیزی که نور بهش نخوره و نور مستقیم لیزر بتابون توش 100% حله
                        سلام
                        میشه بگید خروجی گیرنده رو چطوری تقویت کردید ؟ چون خروجی در هنگام سنس لیزر در حد 150 میلی ولت هست البته بدون در نظر گرفتن اثر نور محیط.

دیدگاه

سلام.....اقا این روش جواب میده فقط چیزایی که به ذهن معیوب من واسه کامل کردنش میاد ایناس :

- شما با لیزرت یه رمزی رو با سرعت بالا واسه گیرنده بفرست ( با usart ) که مشکل اینکه اگه کسی لیزر انداخت حل بشه ( عجب جمله بندیی کردما :mrgreen: )

-واسه اینکه تو تنظیم به مشکل بر نخوری یه ذره بین کوچولو بزار جلو گیرنده تا نور جذب شده رو متمرکز کنه...اینجوری محدوده ی دید گیرنده بیشتر میشه
                          موفق باشید
                          (من خیلی وقت پیش همین کارو کرده بودم....تا حدود 50 - 60 متری جواب میداد البته بدون لنز)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Behnam Omran
                            شما با لیزرت یه رمزی رو با سرعت بالا واسه گیرنده بفرست ( با usart )
                            راه حل جالبی رو گفتید .
                            میشه بگید چطوری میشه لیزر رو به صورت کددار (یا همون رمزگذاری شده) فرستاد؟ من این سیستم رو فقط توی فیبر نوری دیدم .

دیدگاه

من مشکلی با تنظیم ندارم یه جوری تنظیم می کنم !

حالا میشه در مورد رله ها توضیخ بدید چکار کنم ؟؟

راستی نمیشه بقیه سنسور ها رو با لیزر تحریک کرد ؟ مثلا تحریک مادون قرمز یا pir یا ... با لیزر !

فتوسل رو هم گرفتم از این بزرگ ها قطرش 1/5 سانته ! که با bd139 تقویتش کردم و بعدش وصل کردم به یه رله و موتور !

وقتی دستم رو از 20 سانتی از روش رد می کنم موتور روشن میشه !

فکر کنم حساسیتش خوب باشه !

راستی رنگ فتوسل هم تاٍثیر داره تو اینکار ؟ یه نفر می گفت فتوسل مشکی حساس تر و قوی تره !

موفق باشید !

با تشکر

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X