ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 27
    2011/08/26
    تهران
    219
    2

گرایش الکترونیک دیجیتال

سلام
    دوستان گرامی من در مورد زمینه های کاری ،دروس و... گرایش الکترونیک دیجیتال در مقطع ارشد اطلاعات میخاستم.
    ممنون
    تقدیر تقویم انسانهای عادی ، تغییر تدبیر انسانهای عالیست.
    2010/04/22
    سبزوار
    886
    34

پاسخ : گرایش الکترونیک دیجیتال

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_6910
    سلام
    دوستان گرامی من در مورد زمینه های کاری ،دروس و... گرایش الکترونیک دیجیتال در مقطع ارشد اطلاعات میخاستم.
    ممنون
    سلام
    لیست درساش و میخوای ؟
    اگر اینو میخوای برو به این آدرس
    eec.blogfa.com
    توی سایت ای سی آ هم هست اگه سرچ کنی
    مولا علی (ع) میفرمایند : آسوده باش , آستین هارا بالا بزن , بر خدا توکل کن , آنگاه خدا را خواهی دید که زودتر از تو دست به کار شده است .
    2010/06/10
    583
    56

پاسخ : گرايش الکترونيک ديجيتال

نقل قول نوشته اصلی توسط سيد مصطفي طبسي
    سلام
    ليست درساش و ميخواي ؟
    اگر اينو ميخواي برو به اين آدرس
    eec.blogfa.com
    توي سايت اي سي آ هم هست اگه سرچ کني
    سلام . منم سوال دوستمون رو دارم . چيزي تو اين سايت نبود . من به شدت از انالوگ و محاسبت خازن داخل ماسفت بيزارم !! (نمره الکترونيک هميشه 13 12 ديجيتال درساي اين مدلي نمرات بالاي 19 البته بگم تو طراحي انالوگ کارم بدک نيست اما محاسباتش فکر ميکنم بي خوده من که نميخوام ترانزيستور بسازم به من چه خازن داخلش از چه فرمولي بدست مياد اوناييم که تو بازاره داخل ديتا شيت هست که فکر نميکنم اصلا نياز هم بشه !!آون فرمولاي که واسه طراحيه مدار خوبه اما داخل قطعات به من ربطي نداره ) با اين وضعم بخوام ميکرو الکترونيک بخونم هم علاقه ندارم هم معدلم به شدت مياد پايين
    و به همون اندازه عاشق ديجيتال . ميکروکنترلر fpga و اين جور سيستمام . از ميکرو الکترونيک خوشم نمياد و الکترونيک کاربردي رو ترجح ميدم به جاي ياد گرفتن اين که اي سي رو چه جوري ميسازن ساخت مدار رو ياد بگيرم بهم پيشنهاد دادن برم سراغ ديجيتال واسه ارشد اما تو نت هيچ مطلب بابتش نيست حتي نميدونم چه جوري انتخابش کنم توي دفترچه کنکورم ...!
    اصلا چه جوري ميشه رفت ؟
    يکي ميگه بايد يه ترم بخوني بعد گرايش بزني يکي ميگه نه اول کار بايد دييتال بزني . کدوم دانشگاها داره ؟ خواهشا راهنمايي کنيد اگه اين رشترو نتونم برم ديگه حتي ادامه نميدم
    دليل اينکه اين همه چيز نوشتم هم دقيق نميدونم اما شايد به اين خاطر که ميخوام کارمم هم توجيه کنم باشه :smile: و اینکه اگه برم دیجیتال واقعا از دست اینا راحت میشم ؟ و میتونم به برنامه نویسی میکرو کنترلر fpga کار با پروتکلها و .... برسم ؟ یا بازم همین اشو همین کاسه ؟
    اشکهايي که پس از هر شکست ميريزيم همان عرقيست که براي پيروزي نريخته ايم.
    هيتلر
    2010/06/10
    583
    56

اگه اشتباه نکنم اين چارتشه :
    دروس جبراني(6 واحد)
    - ميکروپروسسور i
    - پردازش علائم ديجيتال i

دروس اجباري(9 واحد)
    - طراحي vlsi
    - ميکروپروسسور ii
    - مدارهاي واسطه کامپيوتري

يکي از دو درس
    - انتقال داده و شبکه هاي کامپيوتر
    - برنامه نويسي کاربردي شيء گرايي

سمينار کارشناسي ارشد(2 واحد)

پايان نامه کارشناسي ارشد الکترونيک(9 واحد يا 6 واحد)

دروس اختياري(9 واحد يا 12 واحد)
    - معماري کامپيوتر پيشرفته
    - الکترونيک ديجيتال پيشرفته
    - شبکه هاي کامپيوتري ii
    - پردازش تصوير
    - برنامه نويسي اينترنت
    - شبکه هاي عصبي و کاربردهاي آن
    - طراحي توسط زبان هاي سخت افزاري

و تا دو درس از ساير گرايش ها به توصيه استاد راهنما

دوستاني که اين رشته اند مي شه نظر بديد ؟
    هيتلر
    2010/04/22
    سبزوار
    886
    34

گرایش دیجیتال بی نظیره
    بهترینه
    به جرات میتونم بگم علاقه ی من به این گرایش از همه ی رشته ها و گرایش های دیگه ی برق بیشتره .
    ولی فقط دیجیتال شریف من شنیدم واقعا دیجیتاله
    دیجتیال دانشگاه های دیگه که شنیدم البته نشنیدم توی همین اینترنت یک بار خوندم دیجیتال دانشگاههای دیگه اصلا مثل شریف نیست حالا نمیدونم منظورشون درس های ارائه شده بود یا سطح علمی بود .
    ولی خوب به شرطی که قبول بشی . که کار آسونی نیست
    ولی خوب من خودم بعید میدونم بتونم قبول بشم حتی سخت میدونم بتونم زیر 2000 بشم به هر حال امسال هم یه کنکوری میدیم دیگه . انشالله یه رتبه ای بیارم که یه جا قبول شم .

عاشقان گرایش دیجیتال هم انشالله شریف قبول شند . اگه قبول نشدید امیر کبیر هم داره . دانشگاه تهران نداره .
    مولا علی (ع) میفرمایند : آسوده باش , آستین هارا بالا بزن , بر خدا توکل کن , آنگاه خدا را خواهی دید که زودتر از تو دست به کار شده است .
    2010/06/10
    583
    56

گرايش ديجيتال بي نظيره
    بهترينه
    به جرات ميتونم بگم علاقه ي من به اين گرايش از همه ي رشته ها و گرايش هاي ديگه ي برق بيشتره .
    ولي فقط ديجيتال شريف من شنيدم واقعا ديجيتاله
    ديجتيال دانشگاه هاي ديگه که شنيدم البته نشنيدم توي همين اينترنت يک بار خوندم ديجيتال دانشگاههاي ديگه اصلا مثل شريف نيست حالا نميدونم منظورشون درس هاي ارائه شده بود يا سطح علمي بود .
    ولي خوب به شرطي که قبول بشي . که کار آسوني نيست
    ولي خوب من خودم بعيد ميدونم بتونم قبول بشم حتي سخت ميدونم بتونم زير 2000 بشم به هر حال امسال هم يه کنکوري ميديم ديگه . انشالله يه رتبه اي بيارم که يه جا قبول شم .

عاشقان گرايش ديجيتال هم انشالله شريف قبول شند . اگه قبول نشديد امير کبير هم داره . دانشگاه تهران نداره .
    من بيشتر دانشگاه گيلان مد نظرمه
    دليلش اينکه کنکور رو خوب نميدم به همون دلايلي که بالا گفتم که کلن از انالوگ زده ام و اصلا نميتونم بخونم . نميتونم اصلا تحملش کنم محاسبات چرتيرو که داره و خداييشم تا حالا تو عمل به کارم نيومده . حتي اگرم بياد قطعات اينقدر تلرانس داره که اصلا نميشه روش حساب کرد . اما ديوونه FPGA ميکرو پروتکلهاي مختلف و برنامه نويسي و چيزايي از اين قبيلم . به نظرتو برم ديجيتال بهتر نيست ؟
    من شنيدم يه ترم بايد دروس رو بخونيم بعد انتخاب گرايش ميکنيم درسته ؟
    هيتلر
    2010/04/22
    سبزوار
    886
    34

آره حق با شماست گرایش نمیه هادی و مدار چون بیشتر به سمت فیزیک و ساختمان آی سی ها و نحوه ی ساخت میره هم سخت میشه هم مقداری کسل کننده . دلیلش هم اینه که فایده ای نداره شما بخوای یاد بگیری که ای سی چه طوری ساخته میشه چون در ایران اصلا یک چنین فناوری ای وجود نداره اگرم وجود داشته باشه به صورت عمومی وجود نداره ولی اگر فناوریش میبود به نظرم فکر نکنم زیاد کسل کننده میشد شاید توی صنایع دفاع باشه شاید هم حتما باشه.
    ولی دنیای انالوگ و مدار سیستم و الکترونیک نوری هم اونقدر تلخ نیست میتونه شیرین هم بشه .
    ببینید من هم گفته های شما رو شنیدم ولی به شرطی که درسهایی که شما بعد یک ترم یا دو ترم انتخاب میکنید ارائه شوند و اصلا برگزار بشه تازه من شنیدم که بعد ترم دو شما گرایش تونو انتخاب میکنید که از ترم دو به بعد دیگه درسی نمونده تازه فکر نکنم دیگه بشه اونو دیجیتال گفت . ولی در هر صورت شما میتونید پایان نامه تونو دیجیتالی بردارید فکر نکنم دیگه توی این محدودیتی باشه
    ولی وقتی کسی در گرایش دیجیتال که خودش زده دیجیتال قبول بشه مسلما مسلما دروسی رو که اجازه ی انتخاب دارند یا میتونند بردارند دیجیتالی ترند یا اصلا مثل خود شریف درسها دیجیتالی ارائه میشوند .

دیجیتال بهترین انتخاب واسه شماست شک نکنید .
    به قول شما اگه دوستانی که خودشون ارشد قبول شده اند بیانو راهنمایی کنند خیلی بهتره .
    2010/06/10
    583
    56

آره حق با شماست گرايش نميه هادي و مدار چون بيشتر به سمت فيزيک و ساختمان آي سي ها و نحوه ي ساخت ميره هم سخت ميشه هم مقداري کسل کننده . دليلش هم اينه که فايده اي نداره شما بخواي ياد بگيري که اي سي چه طوري ساخته ميشه چون در ايران اصلا يک چنين فناوري اي وجود نداره اگرم وجود داشته باشه به صورت عمومي وجود نداره ولي اگر فناوريش ميبود به نظرم فکر نکنم زياد کسل کننده ميشد شايد توي صنايع دفاع باشه شايد هم حتما باشه.
    ولي دنياي انالوگ و مدار سيستم و الکترونيک نوري هم اونقدر تلخ نيست ميتونه شيرين هم بشه .
    ببينيد من هم گفته هاي شما رو شنيدم ولي به شرطي که درسهايي که شما بعد يک ترم يا دو ترم انتخاب ميکنيد ارائه شوند و اصلا برگزار بشه تازه من شنيدم که بعد ترم دو شما گرايش تونو انتخاب ميکنيد که از ترم دو به بعد ديگه درسي نمونده تازه فکر نکنم ديگه بشه اونو ديجيتال گفت . ولي در هر صورت شما ميتونيد پايان نامه تونو ديجيتالي برداريد فکر نکنم ديگه توي اين محدوديتي باشه
    ولي وقتي کسي در گرايش ديجيتال که خودش زده ديجيتال قبول بشه مسلما مسلما دروسي رو که اجازه ي انتخاب دارند يا ميتونند بردارند ديجيتالي ترند يا اصلا مثل خود شريف درسها ديجيتالي ارائه ميشوند .

ديجيتال بهترين انتخاب واسه شماست شک نکنيد .
    به قول شما اگه دوستاني که خودشون ارشد قبول شده اند بيانو راهنمايي کنند خيلي بهتره .
    ممنون پس با اين اوصاف ما دو تا ديجيتال داريم . يکي شاخه رشته ديجيتال که همچيش ديجيتاله يکي گرايش ديجيتال که همون الکترونيکه اما يه تعدادي دروس ديجيتال اضافه داره . رشته ديجيتالم اگه واقعا فقط چند تا دانشگاه تاپ دارن خيلي بده :cry2: :cry2:
    با اين وضع ليسانسه ميمونم . خودم بايد ازاد رو موضوعات ديجيتال کار کنم که اخرم بدون مدرکش اصلا قبول نميکنن من حتي گيت اند و اور رو بدونم!!
    هيتلر
    2010/06/10
    583
    56

هر جا ميگردم اطلاعات در اين مورد خيلي کمه . حتي جايي ننوشته که از الکترونيک ميشه رفت به اين رشته يا نه و اين که ليست کاملي از دانشگاهاش ارائه بده
    هيتلر
    2011/09/20
    بجنورد
    973
    47

این رشته تو کدوم مجموعه مهندسی هست توی برق که نیست :eek:

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

خداوند بی نهایت است اما به قدر نیاز تو فرود می آید ، به قدر آرزوی تو گسترده می شود و به قدر ایمان تو کارگشاست.
    [hr]
صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 27