اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

گیرنده مادون قرمز برای ریموت کنترل های NEC (کدویژن)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

گیرنده مادون قرمز برای ریموت کنترل های NEC (کدویژن)

سلام به همه

بعد از یه هفته چرخیدن توی مطالب سایت بلاخره تونستم اینو بسازم. :applause: :nice:
    از اونجا که اکثر کنترل ها پروتکولشون NES هست نمونش مثل کنترل های Xvision و کنترل فرستنده های رادیوی ماشین که عکسش رو هم گذاشتم ، به همین خاطر از این پروتکل استفاده کردم.
    توی برنامه از وقفه خارجی و تایمر استفاده کردم . وقفه ی تایمر هر 10us باید اجرا بشه برای همین چون از کریستال 12 مگ استفاده کردم رجیستر OCR0 رو 120 که هگزش 78 هست گذاشتم . اگر از کریستال دیگه ای استفاده می کنید حتما رجیستر OCR0 رو متناسب با کریستالتون تغییر بدید مثلا برای کریستال 16Mhz رجیستر OCR0 میشه 160.
    اینم بگم که هر کار کردم نتونستم با بسکام و پروتکلاش این گیرنده ی HS0038 رو راه بندازم همش یه عدد 255 بهم نشون میداد!

اساتید ببینید اگه خطایی از ما سر زده یا برنامه بهینه تر میشه راهنمایی کنند. با [glow=red,2,300]تشکر[/glow]
    لینک دانلود : http://s3.picofile.com/file/75092504...eiver.zip.html

زكات علم، بذل و آموزش آن به طالب و مستحق دانش است كه شايستگي آموزش و آموختن را داشته باشد، و تلاش و كوشش نفس در عمل به علم و دانش است. امام علی (علیه السلام)

پاسخ : گیرنده مادون قرمز برای ریموت کنترل های NEC (کدویژن)

با سلام
    در مورد روش کار یه توضیحی میدید ؟!
    چون من کدویژن بلد نیستم میخوام با بسکام بنویسمش !
    با تشکر
    مفید بود ؟ بجای اسپم میتونید از دکمه ی تشکر استفاده کنید.
    [img width=405 height=100]http://eros8631.persiangig.com/image/pp.png[/img]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط jervis
      با سلام
      در مورد روش کار یه توضیحی میدید ؟!
      چون من کدویژن بلد نیستم میخوام با بسکام بنویسمش !
      با تشکر
      سلام

پروتکل NEC

پالس های 1 و 0 در پروتکل NEC

همون طور که از شکل ها مشخصه کار اصلی که باید انجام بشه پیدا کردن زمان بین لبه هاست .
      لبه ها با یک وقفه ی خارجی و زمان بینشون هم با یک تایمر 1 یا 10 میکرو ثانیه ای مشخص میشه.
      اگر زمان بین دو وقفه ی اول دور و بر 9000 میکرو ثانیه و وقفه ی دوم تا سوم نزدیکای 4500 بود مشخص میشه که یک کد با پروتکل NEC داره دریافت میشه بعد از این باید زمانهای بین وقفه ها رو تا 63 وقفه ی بعدی محاسبه کنیم تا با توجه به زمان ها (شکل بالا) صفر ها و یک ها رو پیدا کنیم. به همین سادگی :nice:
      زكات علم، بذل و آموزش آن به طالب و مستحق دانش است كه شايستگي آموزش و آموختن را داشته باشد، و تلاش و كوشش نفس در عمل به علم و دانش است. امام علی (علیه السلام)

دیدگاه

پاسخ : گیرنده مادون قرمز برای ریموت کنترل ها&

سلام جناب میرزایی توضیح می فرمایین در مورد برنامه اتون؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mirzaee
          سلام به همه

بعد از یه هفته چرخیدن توی مطالب سایت بلاخره تونستم اینو بسازم. :applause: :nice:
          از اونجا که اکثر کنترل ها پروتکولشون NES هست نمونش مثل کنترل های Xvision و کنترل فرستنده های رادیوی ماشین که عکسش رو هم گذاشتم ، به همین خاطر از این پروتکل استفاده کردم.
          توی برنامه از وقفه خارجی و تایمر استفاده کردم . وقفه ی تایمر هر 10us باید اجرا بشه برای همین چون از کریستال 12 مگ استفاده کردم رجیستر OCR0 رو 120 که هگزش 78 هست گذاشتم . اگر از کریستال دیگه ای استفاده می کنید حتما رجیستر OCR0 رو متناسب با کریستالتون تغییر بدید مثلا برای کریستال 16Mhz رجیستر OCR0 میشه 160.
          اینم بگم که هر کار کردم نتونستم با بسکام و پروتکلاش این گیرنده ی HS0038 رو راه بندازم همش یه عدد 255 بهم نشون میداد!

اساتید ببینید اگه خطایی از ما سر زده یا برنامه بهینه تر میشه راهنمایی کنند. با [glow=red,2,300]تشکر[/glow]
          لینک دانلود : http://s3.picofile.com/file/75092504...eiver.zip.html

سلام بخاطر اینه که بسکام فقط rc-5 و rc-6 پشتیبانی میکنه....

میگم منم ی مشکلی دارم ولی تو فرستنده میتونید کمکم کنید توی همین انجمن با عنوان

مشکل با ساخت فرکانس 30KHz

دیدگاه

سلام
            من مدار رو بستم ولی جواب نمیده.
            باید چند بار دکمه ریموت رو بزنم تا بگیره.بعد که نشون میده هر بار عدد عوض میشه.
            کریستالم 11.0592 هست عدد تایمر رو 91 گذاشتم.

دیدگاه

سلام جناب میرزایی عزیز
              حقیقتش من با تایمرها و وقفه ها زیاد اشنایی ندارم و قراره بین یکی ازاین ریموتها و میکرو atmega8 در بسکام ارتباط برقرار کنم همونطور که فرمودین /با دستور getrc5 و با کریستال ۱۶ خارجی و مقدار bayd برابر ۹۶۰۰ مقدار command و address رو مساوی ۲۵۵ دریافت میکنم و در واقع هیچ دیکدی انجام نمیشه میشه در چند خط سورس با فعال سازی تایمر و مواردی که عنوان کردید راهنمایی بفرمایید.ممنون??????

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X