اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

[گفتگو وتبادل نظر]پرقدرت ترین آی سی های کدامند ؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

[گفتگو وتبادل نظر]پرقدرت ترین آی سی های کدامند ؟

با سلام خدمت دوستان - امیدوارم تاپیک تکراری نباشه

میخواستم بدونم پرقدرترین آی سی های آمپلیفایر کدامند

حالا چه از دسته STK یا TDA و ....

و همچنین کدوم آی سی در عین پرقدرتی THD پایینی داره مثلا آی سی STK4231 قدرتی حدود 100W و THD 0.08 در دیتاشیت زده

@};-
    جدیدترین ویرایش توسط real_ahmadi; ۱۹:۴۷ ۱۳۹۵/۰۵/۲۸.
    --------------------------- --------------------------

پاسخ : پرقدرت ترین آی سی های کدامند ؟

سلام تو ای سی های stk ای سی stk412-150 که دو تا 150 وات هست و stk412-180 که دو تا 170 وات هست با %thd .8 و در کلاس کاری H و stk4050 که یک 200 وات هست رو میشناسم بیشتر از اینا ندیدم

دیدگاه

اینم پیدا کردم تو کامپیوترم بد نیست داشته باشید

دیدگاه

با سلام : من دیتاشیت stk4050 را دیدم به نظرتون میشه از نقشه داخلی این آی سی کمک گرفت و یه آمپلی فایر گسسته درست کرد ؟

از دوستان تا حالا کسی از این جور کارا انجام داده .... لطفا تجربه شا در اختیارمون قرار بده

دیدگاه

مثلا در مورد این دو نقشه که هر دو متعلق به STK4050 هستند نگاه کنید

نقشه داخلی آی سی

وقطعات جانبی

حالا اگر بیایم و این دو را مونتاژ کنیم (قسمت داخلی آی سی را به صورت تمام ترانزیسوری پیاده کنیم) و یه آمپلی فایر جدید درست کنیم ....... نظر تون چیه ؟

دیدگاه

خوب میشه همون مدارات گسسته با این طراحی. ای سی برا این اومده که این مدارات بزرگ گسسته رو کوچیکتر کنه

دیدگاه

حتی اگه مدار گسسته آی سی STK رو ببندی هیچ وقت کیفیتی شبیه اون آی سی بدست نمیاری .
              شرکت سانیو خودش تولید کننده نیمه هادیه . و مطمئنا برای کیفیت بالای آمپلی فایر از قطعات خاصی
              استفاده کرده . مثلا قطعاتی با نشتی کم - نویز فیگور مناسب برای آمپلی فایر و...
              یعنی اون ترانزیستوری که توی شماتیک میبینی ممکنه کلا یه چیز عجیب و خاص باشه :rolleyes:
              توانا بود هر كه دارا بود ز ثروت دل پير برنا بود

دیدگاه

راستش قرار نیست که کیفیتی مثله خود آی سی به وجود بیاد فقط هدف یه مدار ترانزیستوری قوی هست که در کنار طراحی های دیگر مدارات قرار بگیره

لطفا درباره آی سی های TDA هم اگر کسی اطلاع داره معرفی کنه (پرقدرت ها)

دیدگاه

با سلام

همین کار رو من با آی سی stk 439 انجام دادم و مدار گسسته اونو ساختم
                  فرق چندانی با هم ندارند هر دو کیفیتی در یه حد داشتند یا اختلاف به حدی متفاوت نبود که بشه متوجه شد حالا مگه با وسایل اندازه گیری دقیق و اسکوپ ....بشه فرقی بینشون پیدا کرد
                  البته خوب مدار آی سی اون بخاطر حجم خیلی کم و نزدیک بودن قطعات تا حد ممکن بهم صد در صد نویز کمتری داره
                  مدارات آی سی با tda خیلی پرقدرت نیستن و بیشتر برای ولتاژهای 12 ولت و استفاده در اتومبیل بیشتر مورد اسیتفاده قرار میگیره
                  البته در کلاس خودش پر قدرت ترینها هستن
                  البته چند مدل هم موس فت پر قدرت tda 7296=70w , tda 7294=100w زده
                  تا توانی رفع غم از چهره ای غمناک کن***در جهان گریاندن آسان است اشکی پاک کن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط SHAHRYAR52
                    با سلام

همین کار رو من با آی سی stk 439 انجام دادم و مدار گسسته اونو ساختم
                    فرق چندانی با هم ندارند هر دو کیفیتی در یه حد داشتند یا اختلاف به حدی متفاوت نبود که بشه متوجه شد حالا مگه با وسایل اندازه گیری دقیق و اسکوپ ....بشه فرقی بینشون پیدا کرد
                    البته خوب مدار آی سی اون بخاطر حجم خیلی کم و نزدیک بودن قطعات تا حد ممکن بهم صد در صد نویز کمتری داره
                    مدارات آی سی با tda خیلی پرقدرت نیستن و بیشتر برای ولتاژهای 12 ولت و استفاده در اتومبیل بیشتر مورد اسیتفاده قرار میگیره
                    البته در کلاس خودش پر قدرت ترینها هستن
                    البته چند مدل هم موس فت پر قدرت tda 7296=70w , tda 7294=100w زده
                    چجوری قطعات مناسب اون طرح رو پیدا کردی ؟ یعنی دونه دونه نشستی و ولتاژ ها و جریان های
                    مدار رو حساب کردی بعد ترانزیستور مناسب رو براشون گذاشتی ؟
                    واقعا کار مهندسی بزرگی انجام دادی . میشه یه نمونه از مدارها رو بزارید ؟ :-?
                    توانا بود هر كه دارا بود ز ثروت دل پير برنا بود

دیدگاه

با سلام : ضمن تشکر از دوستان که تجربه شونا در اختیار ما قرار میدن

LM4702 آی سی هست که در دیتا شیتش گفته شده توانایی قدرت 600 واتی را میتونه با قطعات جانبیش ایجاد کنه

و اگر درست متوجه شده باشم میتونه پیک 400 ولت روی بار ایجاد کنه که از خازن بلندگوش مشخص هست که البته از منبع تغذیه دوبل استفاده میکنه ولی به دلیل قدرت زیاد و جلوگیری از صدمه دیدن بلندگو از خازن استفاده کرده

دیدگاه

من 2 ساله پیش خیلی دنبال این آی سی گشتم ولی نیافتم.
                        خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ashk
                          من 2 ساله پیش خیلی دنبال این آی سی گشتم ولی نیافتم.
                          شاید العان دیگه تو بازار باشه رفتم طالقانی (بازار الکترونیک در اصفهان) از چند نفر که میرن ژاپن - چین و ... میپرسم اگه داشتن و خواستی برات میفرستم ولی اگه بشه خوب میشه چون هم توان بالایی داره و هم THD پایین .

دیدگاه

سلام

اگه قیمتش خوب باشه من هم میخوام.

البته اگه ممکن هست

دیدگاه

حرفما پس میگیرم :biggrin: :mrgreen:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X