اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

گرفتن خروجی از پرت کام با استفاده از مطلب

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

گرفتن خروجی از پرت کام با استفاده از مطلب

سلام دوستان. خسته نباشید.
    میشه بگید چطور میشه با مطلب خروجی به پرت کام یا یو اس بی داد؟ البته پرت کام اگه باشه بهتره

پاسخ : گرفتن خروجی از پرت کام با استفاده از مطلب

به هلپ تابع serial تو متلب یه نگاه بنداز

دیدگاه

حقیقتش من نگاه انداختم اما متوجه نشدم دقیقا باید چیکار کنم. اگه میشه یه توضیح مناسب بدید. آخرین دستوری که پیدا کردم این بودs = serial('COM1','BAUD',4800); که متوجه نشدم دقیقا چطور کار میکنه

دیدگاه

شما بهتره با مفاهیم ارتباط سریال یه کم آشنایی پیدا کنید مثلا baud چی هست ؟ (در باره ارتباط سریال UART یا USART البته قسمت آسنکرونش در کتابهای میکرو کترلرها میتونی مطلب پیدا کنی)

اینم مثال خود متلب برای ارتباط با یه دستگاه (اسیلوسکوپ محصول تکترونیکس از طریق پورت سریال)

s = serial('COM1'
        fopen(s)
        fprintf(s,'*IDN?&#039
        out = fscanf(s)
        out =
        TEKTRONIX,TDS 210,0,CF:91.1CT FV:v1.16 TDS2CM:CMV:v1.04

در این مثال در خط اول پورت در اختیار گرفته میشه
        بعد اون رو باز میکنه
        بعد کامپیوتر از طریق برنامه متلب یه کامند به اسیلوسکوپ میفرسته
        جواب اسیلوسکوپ رو میخونه
        و اونو چاپ میکنه
        * در خط اول میزان باود تنظیم نشده (همینطور چیزای دیگه) در نتیجه از مقادیر پیش فرض استفاده شده که در اینجا باود=9600 ؛ بیت پایان=1 بیت ؛ تعداد بیت داده=8 بیت و ....

دیدگاه

من قسمت ارتباط سریال کتاب علی کاهه رو خوندم اما چیز قابل توجهی توش نبود.
          طبق اون چیزی هم که شما گفتید با دستور fprintf(s,'*IDN?&#039 میشه یه خروجی داد.اما این خروجی چیه من نمیدونم؟
          من میخوام با استفاده از این خروجی به یک میکرو دستور بدم که یک موتور رو حرکت بده. کار با میکرو رو بلدم. فقط باید بدونم که خروجیی که این میده چطوریه؟

دیدگاه

سلام دوباره خدمت دوستان. من یه مدتی گرفتار بودم نتونستم دنبال این پروژه ام برم. الان دوباره پرقدرت به میادین برگشتم و میخوام تا 4 شنبه تمومش کنم و چهارشنبه ارائه اش بدم. آخرین مهلت ارائه پروژه ام هم همون 4 شنبه است.لطفا تا اونجایی که میتونید کمکم کنید.
            اول پروژه ام رو میگم و بعد مشکلی که توش برخوردم.
            پروژه ی کارشناسی من پردازش تصویر با مطله. به این ترتیب که من یه دوربین رو به مطلب وصل میکنم و یه جسم رو از جلوی دوربین عبور میدم. مطلب بایدتشخیص بده که دوربین از کدوم طرف میاد و الان کجای تصویر قرار داره.بعد با استفاده از پرت سریال به میکرو دستور بده و میکرو هم به موتورها(که من اینجا از استپ موتور استفاده میکنم ،البته موتورهای بهتری مثل سرووو موتور هم هستندد که من به خاطر هزینه اش و این که این رو در دسترس داشتم از این استفاده میکنم.) دستور بده که چپ و راست و پلا و پایین بشن. حالا من قسمت پردازش تصویرش رو انجام دادم و کاملا و دقیق هم واب گرفتم. با قسمت میکروش هم مشکلی ندارم(چون اصلا چیزی نداره)تنها مشکل من الان اینه که از مطلب به میکرو دستور بدم.
            برای این کار هم یه پرت سریال گرفتم و پایه های 2و3و5 اون رو وصل کردم. اما هر کاری میکنم نمیتونم خروجی بدم به میکرو.
            حتی یه برنامه ساده رو هم که مینویسم ارور میده.
            برای تست برنامه خروجی رو به یه led دادم و پایه پنجش رو هم به کاتد اون دادم. بعد این برنامه رو نوشتم
            function test1
            s = serial('COM1&#039
            fopen(s)
            fwrite(s,1)
            end
            اما led من روشن نمیشه. نمیدونم چرا.این اطلاعات رو هم مینویسه. بعدش اگه خواستم دوباره از اون پورت استفاده کنم میگه هیچ پرتی در دسترس نیست.باید یک بار متلب رو ببندم و دوباره باز کنم تا دوباره اجرا بشه.

دیدگاه

بچه ها اینها رو هم مینویسه

Serial Port Object : Serial-COM3

Communication Settings
              Port: COM3
              BaudRate: 9600
              Terminator: 'LF'

Communication State
              Status: closed
              RecordStatus: off

Read/Write State