اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

روش اتصال نر و مادگی پورت RS232

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

روش اتصال نر و مادگی پورت RS232

سلام دوستان
    من یک نری ومادگی پورت سریال گرفتم همراه با کابل 9 رشته، حا میخوام ببینم در کانکتور نری و مادگی پورت RS232 ، باید سیم ها رو متناظر به پایه های نری ومادگی اتصال بدم یا اینکه پایه RDX رو به TDX متصل کنم ؟
    برای تغییر دادن در زندگی اول باید خودم تغییر کنم نه دیگران!
    یک اشتباه جدید در زندگی بهتر از تکرار اشتباه قبلی است .

پاسخ : روش اتصال نر و مادگی پورت RS232

اتصالات رابط بین پورت rs232 و دستگاههای که با این پورت کار میکنه استاندار سخت و واحدی نداره ولی معمولا اینطوره که اگه کابل رابط مورد نیاز به اتصال به اون دستگاه یکسرش نری و سر دیگش مادگی باشه پینهای اونا باید یک به یک باشه

دیدگاه

پاسخ : روش اتصال نر و مادگی پورت RS232

این تصویر سیگنالینگ مربوط به پورت سریال (COM port) روی کامپیوترهای شخصی است که معمولا یک یا دو سوکت 9 پین نری با نام DB9 پشت کیسشون دارند. در کامپیوترهای قدیمی این پورت 25 پین داشت.
      از بین همین 9 سیگنال هم شما برای یه ارتباط دو طرفه فقط نیاز به سه پین 2و3و5 دارین.
      در طرف دیگه اگه یه کامپیوتر باشه مجبورین پینهای 2 و3 رو ضربدری و 5 رو مستقیما متصل کنید.
      ولی اگه طرف دیگه مثلا ممیکرو بود هر جور دوست داشتین (یعنی هر سوکتی که خواستین و هر پینی که دلتون خواست. ) کار کنین فقط بیاد توجه داشته باشین که RX یکی به TX اونیکی وصل باشه و TX اولی به RX دومی وصل بشه یعنی ضربدری. همچنین پین 5 باید به GND طرف مقابل وصل بشه تا زمینها یکی بشند. این که گفتم هرجور دوست داشتین وصل کنین برای این بود که در شرایط طراحی ممکنه مجبور به استفاده از سوکتها یا پینهای خاصی باشن .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X