اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

با چه ماژولی صدا رو میشه بهتر ارسال کرد؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

با چه ماژولی صدا رو میشه بهتر ارسال کرد؟

سلام

من میخام از یک جا صدا رو به جای دیگه به صورت بیسیم انتقال بدم ولی محدودیت هایی دارم

۱- مشکل کمبود فضا دارم به ماژول خیلی کوچک مثل ماژول بلوتوث AUBTM-22 یا RFM12 نیاز دارم
    ۲- مصرف باتری برام مهمه میخام تا جایی که میشه خیلی مصرف باتری پایین باشه چون بازم به خاطر محدودیت فضا امکانش نیست باتری بزرگی به کار ببرم
    ۳- با avr میخام راه بندازم نه آرم
    ۴- کیفیت صدا واسم مهمه خیلی خیلی زیاد

با توجه به این موارد شما چه ماژولی رو به من پیشنهاد میکنید؟ بردش ۵۰ مترم باشه واسم کافیه

من پروژه ۳-۲۸ کتاب پروژه های عملی با AVR که با RFM12bp بود رو اجرا کردم ولی با اینکه باودریت ماژول روی 172000 بود ولی بازم کیفیت بسیار پایین بود

------------

سوال دیگه من اینه که ۲ تا ماژول بلوتوث AUBTM22 میتونن با هم ارتباط بر قرار کنن؟ یا که فقط باید با کامپیوتر باشه ؟

پاسخ : با چه ماژولی صدا رو میشه بهتر ارسال کرد؟

بادریت رو زیاد کردی؟
    البته باید فاصله رو کمتر کنی.

یا اینکه اطلاعات رو ذخیره کنی و بعد از دریافتِ کامل، اونو پخش کنی.
    ?Why not

دیدگاه

نوشته اصلی توسط b3hrouz
      سلام

من میخام از یک جا صدا رو به جای دیگه به صورت بیسیم انتقال بدم ولی محدودیت هایی دارم

۱- مشکل کمبود فضا دارم به ماژول خیلی کوچک مثل ماژول بلوتوث AUBTM-22 یا RFM12 نیاز دارم
      ۲- مصرف باتری برام مهمه میخام تا جایی که میشه خیلی مصرف باتری پایین باشه چون بازم به خاطر محدودیت فضا امکانش نیست باتری بزرگی به کار ببرم
      ۳- با avr میخام راه بندازم نه آرم
      ۴- کیفیت صدا واسم مهمه خیلی خیلی زیاد

با توجه به این موارد شما چه ماژولی رو به من پیشنهاد میکنید؟ بردش ۵۰ مترم باشه واسم کافیه

من پروژه ۳-۲۸ کتاب پروژه های عملی با AVR که با RFM12bp بود رو اجرا کردم ولی با اینکه باودریت ماژول روی 172000 بود ولی بازم کیفیت بسیار پایین بود

------------

سوال دیگه من اینه که ۲ تا ماژول بلوتوث AUBTM22 میتونن با هم ارتباط بر قرار کنن؟ یا که فقط باید با کامپیوتر باشه ؟
      با سلام
      http://yazdkit.com/transparent-wireless-data-link-module-hm-tr-2564.html
      کیفیت خوب ولی گرون !! :mrgreen:
      TS613A هم FM هست
      در کل فرستنده هایی که فقط برای صوت ساخته میشن کیفیت و دقت بالایی دارن و خب گرون هم هستن !!
      ماژول های بلوتوث تقریبا همگی هم برای ارسال هستن و هم دریافت
      تعداد ماژول هایی که فقط گیرنده هستن انگشت شماره
      KC-5190 هم من کار نکردم ولی از یکی از دوستام شنیدم که برای انتقال صوت هست و کیفیتش خوبه
      قیمت برای شما مهمه یا نه ؟
      اگه نه از گیرنده های صوتی RF استفاده کنید که فرکانس بالای 1 کیلو هرتز دارن
      ولی اگر قیمت پایین میخواید از گیرنده های دیتا استفاده کنید
      در کل همگی حجم کمی دارن ولی مصرفشون بالاست !
      راه های ارزونتر هم هست ولی کیفیت میاد پایین
      مثل ماژول های ASK که برای ریموت ها استفاده میشن(خطا بالا)
      برای 50 متر بلوتوث رو بیخیال شو !
      اگر هم خواستید RFM12B رو بگیرید مدل 915MHz رو بگیرید
      هرچند که کلا برای صوت مناسب نیست !
      مفید بود ؟ بجای اسپم میتونید از دکمه ی تشکر استفاده کنید.
      [img width=405 height=100]http://eros8631.persiangig.com/image/pp.png[/img]

دیدگاه

سلام

ممنون از پاسختون دوستان

من میخام ماژول مورد نظر کوچیک باشه و کم مصرف ماژولی مثل hmtr آنتن بزرگی لازم داره ماژولی که من میخام باید فرکانسش مثل RFM70 حدود 2.4 باشه تا نیاز به آنتن نداشته باشه

ببینید آیا میشه ۲ تا ماژول بلوتوث aubtm22 رو به هم متصل کرد؟ یکی slave اون یکی master باشه؟

ماژول KC-5190 ابعادش بزرگه واسه کار من

دیدگاه

درود دوستان عزیز.
          من میخوام یه متن صوتی رو به طور مداوم در یک محیط باز به شعاع 20 متر توسط فرستنده ارسال کنم و یه گیرنده هم میخوام که به محض وارد شدن به این شعاع متن رو در کوتاه ترین زمان دریافت کنه و برای پخش به میکرو بده. خیلی ممنون میشم اگه راهنماییم کنید و بیشتر ممنون میشم که اگه راهنمایی هاتون رو برام میل کنید اگه براتون امکان داره(sadegh_haj@yahoo.com).

دیدگاه

الان همه می گن شورش رو در آوردی هرچی میشه میگی این ماژول !

اما چون پاسخ هر نیازی رو میده واسه همین می گم این :

http://www.iran-module.ir/product_info.php/cPath/69_80/products_id/222/pname/%D9%85%D8%A7%DA%98%D9%88%D9%84-XTend-%D8%A8%D8%A7-%D8%AA%D9%88%D8%A7%D9%86-%D9%8A%D9%83-%D9%88%D8%A7%D8%AA-RPSMA-%D8%A8%D8%A7-%D8%A8%D8%B1%D8%AF-40-%D9%85%D8%A7%D9%8A%D9%84

موفق باشی
            ميشه به جاي امضا انگشت بزنم ؟؟؟

دیدگاه

آر اف ام 12 و اچ ام تی ها نیم فرستنده و گیرنده هستن و سرعت ارسالشون برای صوت خیلی پایینه و سرعت میکرو هم خیلی مناسب نیست خودمم درگیر همچین چیزی بودم تا اینکه اقای ملکی گفتن بیخیالش شو!!!!
              در جهان هرگز مشو مدیون احساس کسی - تا نباشد رایگان مهرت گروگان کسی
              گوهر خود را نزن بر سنگ هر ناقابلی - صبر کن پیدا شود گوهر شناس قابلی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X