اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مراحل ساخت انواع قالب با CNC

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مراحل ساخت انواع قالب با CNC

سلام دوستان
    جالبه توی بخش CNC فقط در مورد ساخت دستگاه و مشکلات بعد از ساخت صحبت می شه حالا مثلا اگه یه نفر یه دستگاه بسازه و یا داشته باشه و تجربه کافی برای کار با اون رو نداشته باشه باید به چه مرجعی رجوع کنه.دوستانی که با این دستگاه کار کردند اعم از حرفه ای ، نیمه حرفه ای ، مبتدی و تفننی لطفا در مورد مراحل ساخت یک قالب مثلا سمبه ماتریس یا هر قالب دیگری که تجربه ساخت اون رو دارن به صورت کامل (یعنی ابزار نرم افزاری و سخت افزاری مانند مته و غیره) توضیح بدن تا حداقل به صورت مجازی هم که شده (منظور توی رویا oo پیش خودمون یه قالب بسازیم.مسلما ساخت یک قالب ساده به بستن کار روی دستگاه و استارت آن ختم نمی شه و مراحل خاص خودش رو داره من توی نت گشتم چیز خاصی غیر از چند تبلیغ پیدا نکردم فکر می کنم اگه یه آموزش کامل بزارین مرجع خوبی بشه.

پاسخ : مراحل ساخت انواع قالب با CNC

خوب ساخت یک قالب مثلا تزریق پلاستیک یا دایکاست یا .... خیلی شبیه ساخت یک ساختمان است
    پروسه ساخت قالب از دو قسمت طراحی و اجرا تشکیل میشه .
    1- قسمت طراحی : این بخش از دو قسمت معماری و محاسبه تشکیل میشه
    2- قسمت ساخت : این بخش نیز از زیر بخشهای تکنولوژی تولید و علم مواد تشکیل میشه

کلا یک کار تر و تمیز مهندسی است . حتی نرم افزارهای مخصوص شبیه سازی تزریق هم هست که شکل نهایی و سردشده جسم رو پیش بینی میکنه
    مستحضر هستید که جسم بعد از سرد شدن یک تغییر شکل کلی میده
    تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
    داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

خوب تو ساخت یک قالب معمولی که یه طرح روشه باید بعد از مرحله طراحی با کامپیوتر چطور اونو اجرا کرد مثلا شماره مته از روی چی انتخاب می شه از روی باریک ترین بخش کار خوب جاهایی که کار پهن تر از مته بشه باز هم با همون مته کار می کنن بعد از این چگونه پرداخت و صاف می شه چطور دیواره ها و کف عمیق قالب صاف و سیقلی می شه غیر مته چه ابزار هایی به دریل بسته می شه می خوام مراحل رو بدونم فعلا شما فرض رو براین بگیرید که مثلا یه حرف انگلیسی رو روی یه جسم به اندازه قوطی کبریت به عمق فرو رفتگی تقریبا 5 میلی متر حک کنیم.با تشکر از جواب شما

دیدگاه

فکر میکنم شما منظورتون اینه که چطوری ماشین کاری کنیم
        البته اگر بیشتر در مورد کارتون توضیح بدید میشه بهتر کمکتون کرد...قالب سازی خیلی گسترده است و فکر میکنم شما اگر مورد کارتون رو بگید زودتر به نتیجه میرسید
        .....حالا در مورد این کارتون

بهتر بود که نوع متریال اون جسم اندازه قوطی کبریت رو هم میگفتید
        1 . اگر ابزار شما همونطور که گفتید بسته به باریکترین جای کارتون خیلی کوچک میشه اگر متریال شما مثلا غیر فلز باشه و سرعت حرکت ماشین کاری زیاد باشه که زیاد مهم نیست با همون انجام میدی ولی اگر فکر میکنی زمان بیشتر میشه با 2 یا بیشتر ابزار باید این کار رو بکنی. البته تناسب فاصله ابزار شما رابطه مستقیم با نوع متریال و شکل ماشیکاریتون داره.
        2 . وقتی میخواهید شروع به ماشین کاری کنید اول بهتره خشن تراشی کنید برای برداشتن بارهای بیشر ...بعد با استرتژیهای finishing کارتون رو کامل میکنید...بسته به نوع نرم افزار CAM خودتون
        3 . برای کیفیت بهتر برای دیواره ها و سطهای صاف و غیره استراتژهای گوناگونی هست باز اون بسته به نرم افزار شما ..ابزار شما ...و متریال شماو البته ماشین CNC شما میباشد

دیدگاه

من نه CNC دارم نه . ..
          ولی یه چیزی تو ذهنمه که پلاستیکی هست و یه نمه ریز توش پیچیده هست و تا دمای 150 درجه باید تحمل کنه
          حالا منکه نه طراحی بلدم نه. . .چطور نه نمونه بسازم و به چه نکاتی باید دقت کنم(کلا صفرم)

دیدگاه

جنس فلزی مس است و یک طرح مار پیچ
            منظور از خشن کاری یعنی طرح اصلی با جزئیات پایین؟
            این خشن کاری از توی نرم افزار تعیین می شه یا از ابزاری که به دریل بسته شده ؟
            بعد از خشن کاری چه ابزاری استفاده میشه آیا یه مته با نوک سوهان ماننده یا یه مته معمولی دیگه (منظور برای صاف کردن سطح)؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط behzadx
              جنس فلزی مس است و یک طرح مار پیچ
              منظور از خشن کاری یعنی طرح اصلی با جزئیات پایین؟
              این خشن کاری از توی نرم افزار تعیین می شه یا از ابزاری که به دریل بسته شده ؟
              بعد از خشن کاری چه ابزاری استفاده میشه آیا یه مته با نوک سوهان ماننده یا یه مته معمولی دیگه (منظور برای صاف کردن سطح)؟
              منظور از خشن تراشی یعنی برداشتن بار های اضافه با ابزار درشت تر که سرعت کار بالاتر بره ..البته بستگی باز به کارت داره نمیشه گفت ممکنه کارت اصلا احتیاج به خشن تراشی نداشته باشه و یا یک بار یا بیشتر احتیاج باشه

استراتژیهای حرکتی مثل انواع خشن تراشی و... در نرم افزار تعیین میشه

بستگی به کارت داره .....

شما اگر میخواهی زودتر به نتیجه برسی بهتره نقشه کارت و نوع دستگاهت رو بگی تا بشه بهتر کمک کنم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X