اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل رسیور

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل رسیور

با سلام و عرض خسته نباشید.من یه رسیور kain مال سال 2004 دارم که دیگه کار نمیکنه.دقت کردم دیدم خازن 1000میکرو فارادیش باد کرده(سوخته).عوضش کردم ولی بازم رسیور روشن نمیشه.به ورودی ها ولتاژ 12 ولت دادم.تو یکیشون سون سگمنت های جلو پنل روشن شد.میشه راهنماییم کنید

پاسخ : مشکل رسیور

معمولا روی برد پاور تک تک ولتاژهای پاور نوشته شده. شما این ولتاژها رو چک کنید و ببینید کدوم درست نیست. بعد مسیر رو چک کنید و قطعات خراب رو تعویض کنید.
    موفق باشید.

دیدگاه

به ورودی ها ولتاژ 12 ولت دادم.
      اینکار شما اصلا اصولی نبوده و همین کار خودش آسیب زننده هست.همونطور که دوستمون فرمودند ولتاژهای هر پایه نوشته شده .این ولتاژها رو از خروجی برد تغذیه چک کنید بعد به ورودیهای برد اصلی تک به تک ولتاژ خودش رو بدید اگر یکی از ورودیها آمپر بالایی کشید مسیر اون رو چک کنید.ضمنا اینکه خازن معیوب رو تعویض کردید در اکثر موارد جواب میده ولی باید در نظر داشت که خازنها بدلیل جریان نشتی بالا و بخار شدن ماده الکترولیت عایقش باد میکنه،ممکنه این جریان نشتی به قطعات بعد از خازن هم صدمه بزنه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط SimorghIran نمایش پست ها
        با سلام و عرض خسته نباشید.من یه رسیور kain مال سال 2004 دارم که دیگه کار نمیکنه.دقت کردم دیدم خازن 1000میکرو فارادیش باد کرده(سوخته).عوضش کردم ولی بازم رسیور روشن نمیشه.به ورودی ها ولتاژ 12 ولت دادم.تو یکیشون سون سگمنت های جلو پنل روشن شد.میشه راهنماییم کنید
        سلام.باد کردن خازن خود می تواند نشانه ای از درست کار
        نکردن قسمت های دیگر مدار باشد.
        خازن هایی که عوض کردید چند ولت چند میکرو فاراد بود؟

وقتی سون سگمنت روشن شد ،آیا چیز منظمی (مانند عدد)نشان داد
        یا همینجوری قاطی پاطی روشن شد؟
        مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
        https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X