اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راه اندازی کارت advantech با labview

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راه اندازی کارت advantech با labview

با سلام خدمت دوستان میخاستم باکارت4011 شرکت advantech ونرم افزار labview یه مقدار انالوگ رو بخونم ولی تو همون اول کار گیر کردم!! چه جوری میشه این سخت افزار رو تو labview تعریف کردهرکاری میکنم نمیشه چند تا کتاب هم خوندم ولی درست و حسابی و کاربردی توضیح ندادن لطفا راهنمایی کنید خیلی ضروریه :cry2:

پاسخ : راه اندازی کارت advantech با labview

شرکتهای معتبر تولید کننده کارت مثل Advantch همراه با کارت درایور اونرو بهمراه تعدادی برنامه آماده ؛ معمولا برای نرم افزارهای MATLAB, LabVIEW ارائه میکنن. همچنین تعدادی dll که حاوی توابع مورد نیاز برای کار با این کارتها در محیطهای برنامه نویسی مثل C# رو در اختیار کاربر میذارند چون عملا بدون این درایورها و توابع این کارتها کارایی ندارند
    http://www.advantech.gr/products/LabVIEW%20Driver.asp
    http://support.advantech.com.tw/Supp...20API%20Manual

دیدگاه

با تشکر از راهنمایی شما
      یعنی باید اول درایو این کارت رو نصب کرد ؟(البته من بدون نصب درایو خاصی باgeny daq از این کارتها استفاده کردم)
      حالا فرض کنیم این کار انجام شد LabVIEW چطور این کارت رو میشناسه؟
      این برنامه Measurement & Automation explorer به چه دردی میخوره؟
      برنامه NI-DAQmx این وسط چکاره است؟
      اصلا اینها همه چی هستن!!
      لطفا توضیحات لازم رو برای استفاده نهایی از این کارت ها بدین

دیدگاه

چشم
        شما اول کارت رو ببند رو سیستمت بعد نرم افزار نصب درایور رو اجرا کن. اگه داخل سی دی ملزومات لب ویو مثل همین DAQ هم بود نصب کن. معمولا داخل سی دی چند تا برنامه نمونه برای استفاده در متلب و لب ویو هست. در هر صورت استفاده از کارتها مخصوصا برای اولین بار یه کم کندوکاو لازم داره.
        داده های داخل سایت هم اصلیترین کمک هست. شرمنده همین قدر تونستم بنویسم. سواتم ته کشید

دیدگاه

من هم دارم روی یه پروژه شبیه مال شما ولی خیلی بزرگتر، کار میکنم. هنوز در مرحله تحقیقاتم اما تونستم از adam در labview سیگنال ورودی دیجیتال بگیرم. الان دارم روش کار میکنم.
          شما برای ارتباط ماژولهای سری 40 با labview نیاز به یک ماژول رابط بنام adam-4520 دارید که یک مبدل rs232 به rs422/485 هستش. چون که 4011 شما بوسیله پروتکل rs485 ارتباط برقرار میکند و باید برای اتصال به کامپیوتر به rs232 تبدیل شود. بعلاوه نیاز به یک کابل رابط سریال با یک سر male و سر دیگر female نیاز دارید که بصورت مستقیم بهم وصل شده باشند. یعنی 2-2 و 3-3 و5-5. ارتباط هم از طریق opc بین ماژول شما و labview برقرار میشود.

دیدگاه

با سلام
            من با این کارتها زیاد کار کردم.
            اول از همه باید اونو توی سیستم نصب کنی.
            با خود کارت سی دی نرم افزار هم هست. البته تا حدود 3-4 ماه پیش درایور همراه کارتها فقط توی ویندوز XP جواب میداد. اگه برای ویندوز 7 لازم داری باید DAQNavi را از خود سایت دانلود کنی.
            بعد که نصب شد یه سری فایل هم توی Labview میزاره برات. البته بعضی وقتا این Vi ها خودش توی Function Pallatte وارد میشه بعضی وقتها باید از User Lib. خودت واردش کنی. روشهای زیادی برای کار با این کارتها تو Labview هست. خود منتا حالا 4 روشو امتحان کردم. همشون خوبن. مثالهای خوبی هم داره که بعد از نصب میتونی استفاده کنی ازش.
            با تشکر

دیدگاه

زمانیکه به pc وصل کردید
              برید utility adam رو هم نصب کنید ، حالا ببینید دیتاهاتون میان ؟
              اگر اومدن پس کارتتون رو درست نصب کردید
              حالا با پورت سریال که با مبدل به adam وصل شده ، و به کمک لب ویو بهش وصل بشید
              یه سری کامند داره با اونا کار کنید
              من به یه نفر حرفه ای گفتم ، گفت باید با opc : کار کنید ، اما من نتونستم :cry:
              کسی با Opc بلد هستش ؟

دیدگاه

با سلام مجدد
                موردی که من گفتم در مورد کارتهای advantech بودش. به مدل ماژولی که گفته بودید دقت نکردم. شما بهتره که با استفاده از همون برنامه Advatech utillity اول چک کنید ببنید به کارت درست وصل شدید یا نه. بعد میتونید از طریق دستورهای مربوط به پورت سریال با ماژول ارتباط برقرار کنید.

دیدگاه

کسی به نکته خاصی تو این زمینه بر نخورده ؟
                  من خودم با سریال کار میکنم ، opc چطوره ؟

دیدگاه

با سلام
                    من با این کارتها زیاد کار کردم.
                    اول از همه باید اونو توی سیستم نصب کنی.
                    با خود کارت سی دی نرم افزار هم هست. البته تا حدود 3-4 ماه پیش درایور همراه کارتها فقط توی ویندوز XP جواب میداد. اگه برای ویندوز 7 لازم داری باید DAQNavi را از خود سایت دانلود کنی.
                    بعد که نصب شد یه سری فایل هم توی Labview میزاره برات. البته بعضی وقتا این Vi ها خودش توی Function Pallatte وارد میشه بعضی وقتها باید از User Lib. خودت واردش کنی. روشهای زیادی برای کار با این کارتها تو Labview هست. خود منتا حالا 4 روشو امتحان کردم. همشون خوبن. مثالهای خوبی هم داره که بعد از نصب میتونی استفاده کنی ازش.
                    با تشکر

با سلام
                    اگه میشه مشخصات و قیمت و نحوه ی تهیه این کارت ها رو بزارید .ممنون میشم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X