ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9
    2012/07/10
    يزد
    151
    9

قابليت روزديد براي تابلو روان

:applause:
    با عرض سلام
    يه تابلو روان ساختم!
    ابعاد 32*128 با ميكرو مگا32
    الان اينكه ميگن قابليت روز ديد براي نمايش بهتر در برابر نور مستقيم خورشيد رو كسي هست كه توضيح بده!
    من از لچ 74573 استفاده كردم تابلو نور معمولي داره! ولي نمونه هاي تجاري كه بعضي شركت ها ساختن عجيب نور خيره كننده داره!
    مصرف برقش مهم نيست! فقط ميخوام تكنيك افزايش نور ال اي دي براي تابلو روان رو بدونم و اون رو امتحان كنم!
    از اساتيد كسي كه ميتونه كمك كنه!
    با تشكر! :read:
    آنچه كه باعث موفقيت انسان ها مي شود سخت كوشي است و نه نخبه بودن! Porsche 911 Turbo S 181.000 $ USD
    جناب سعدی فرموده بودند: "بر احوال ان مرد باید گریست _ که دخلش بود نوزده، خرجش بیست!"
    که اگه الان بود باید میگفت: "بود حال و احوال آن مرد زار _ که دخلش ریال است ، خرجش دلار :|"
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=80472.msg489565#msg489565
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=82242.msg501926#msg501926
    2011/04/23
    822
    5

پاسخ : قابليت روزديد براي تابلو روان

نقل قول نوشته اصلی توسط افتخارالكترونيك
    :applause:
    با عرض سلام
    يه تابلو روان ساختم!
    ابعاد 32*128 با ميكرو مگا32
    الان اينكه ميگن قابليت روز ديد براي نمايش بهتر در برابر نور مستقيم خورشيد رو كسي هست كه توضيح بده!
    من از لچ 74573 استفاده كردم تابلو نور معمولي داره! ولي نمونه هاي تجاري كه بعضي شركت ها ساختن عجيب نور خيره كننده داره!
    مصرف برقش مهم نيست! فقط ميخوام تكنيك افزايش نور ال اي دي براي تابلو روان رو بدونم و اون رو امتحان كنم!
    از اساتيد كسي كه ميتونه كمك كنه!
    با تشكر! :read:
    از بحث کیفیت led و و طراحی درست و تغذیه که بگذریم، بحث مهم اسکن هستش
    تابلوهای روان عموما با اسکن کار میکنن، البته تابلوهای استاتیک هم داریم که اسکنی نیستند و نور خیره کننده ای دارند، که خب طبعا مصرفشون هم بالاست و تغذیه با آمپر بالایی نیاز دارند.
    منتهی همین تابلوهای اسکنی رو هم میشه با تغییراتی در طراحی نورشون رو تا حدی بالا برد.
    [size=10pt]اونچيزي که در دانشگاه ياد ميگيريد، "الفبايي" هست براي نوشتن يک "رمان" !! [/size]
    2012/09/22
    10
    0

سلام، :rolleyes:
    از درايور هاي ترانزيستوري يا آيسي استفاده مي کني يا نه؟
    من براي اين کار از دو آيسي ULN2804 براي سويچ زمين و UDN2981 براي سويچ VDD استفاده مي کنم.
    VDD رو حدود 9 تا 12 ولت ميدم و روي خروجي ULN2804 مقاومت هاي با اهم کم مثل 220 اهم و يا حتي کمتر ميذارم.
    البته بايد دقت کني که سرعت اسکنت کم نشه مگنه LED ها رو ميسوزونه.
    سرعت اسکنو روي 60 بار ريفرش در ثانيه بگير. کمترش پر پر ميکنه، بيشترشم نورو کم ميکنه.
    براي لچ کردن هم ديگه مهم نيست، من از 74374 استفاده کردم، از 74595 هم استفاده کردم مشکلي نداشتم، بنابراين با 74573 هم نبايد مشکلي پيش بياد.
    در ضمن آيسي UDN2981 يه کم گرونه! :cry:
    2010/11/14
    602
    2

یکی از مهمترین گزینه ها در روز دید بودن قرار دادن ابرویی بالای ال ای دی هاست
    هر چقدر نور خیره کننده هم باشه تو روز دیدش به مشکل میخوره و نیاز به ابرویی هست
    **** k i n j ****
    2012/07/10
    يزد
    151
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط ☺بابابرقی☺
    از بحث کیفیت led و و طراحی درست و تغذیه که بگذریم، بحث مهم اسکن هستش
    تابلوهای روان عموما با اسکن کار میکنن، البته تابلوهای استاتیک هم داریم که اسکنی نیستند و نور خیره کننده ای دارند، که خب طبعا مصرفشون هم بالاست و تغذیه با آمپر بالایی نیاز دارند.
    منتهی همین تابلوهای اسکنی رو هم میشه با تغییراتی در طراحی نورشون رو تا حدی بالا برد.
    ببخشيد بحث استاتيك رو ميشه بيشتر توضيح بديد!؟ اساس كار تابلو روان استاتيك پس چي جوريه!؟
    مثلا براي همين تابلو هاي اسكني نميشه ولتاژ مثلا 2 ولت ولي آمپر بيشتر از مثلا 20 ميلي رو به ال اي دي ها بديم!؟
    يكم اگه راهنمايي كنيد ممنون ميشم!
    آنچه كه باعث موفقيت انسان ها مي شود سخت كوشي است و نه نخبه بودن! Porsche 911 Turbo S 181.000 $ USD
    جناب سعدی فرموده بودند: "بر احوال ان مرد باید گریست _ که دخلش بود نوزده، خرجش بیست!"
    که اگه الان بود باید میگفت: "بود حال و احوال آن مرد زار _ که دخلش ریال است ، خرجش دلار :|"
    2012/07/10
    يزد
    151
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط محمد احمدزاده
    سلام، :rolleyes:
    از درايور هاي ترانزيستوري يا آيسي استفاده مي کني يا نه؟
    من براي اين کار از دو آيسي ULN2804 براي سويچ زمين و UDN2981 براي سويچ VDD استفاده مي کنم.
    VDD رو حدود 9 تا 12 ولت ميدم و روي خروجي ULN2804 مقاومت هاي با اهم کم مثل 220 اهم و يا حتي کمتر ميذارم.
    البته بايد دقت کني که سرعت اسکنت کم نشه مگنه LED ها رو ميسوزونه.
    سرعت اسکنو روي 60 بار ريفرش در ثانيه بگير. کمترش پر پر ميکنه، بيشترشم نورو کم ميکنه.
    براي لچ کردن هم ديگه مهم نيست، من از 74374 استفاده کردم، از 74595 هم استفاده کردم مشکلي نداشتم، بنابراين با 74573 هم نبايد مشکلي پيش بياد.
    در ضمن آيسي UDN2981 يه کم گرونه! :cry:
    بايد بگم كه من هر هشت ستون رو به لچ 74573 دادم! بعد هر هشت سطر رو هم به يك ULN2803 و ورودي هاي آي سي 2803 رو دوباره به لچ 74573 دادم! از اسكن سطري استفاده مي كنم! تأخيرم 200 ميكروثانيه براي هر سطر هست! با اي سي UDN اصلا آشنا نيستم! لطفا معرفي كنيد چيه!؟
    با تشكر
    2012/07/10
    يزد
    151
    9

يه سوالي كه از افراد باتجربه دارم اينكه اگر بخوام براي هر ستون يه ترانزيستور بزارم:
    1- ترانزيستور رو قبل از لچ 74573 بزارم يا بعد از لچ 74573
    2- اگه دوتا ترانزيستور رو موازي كنم ال اي دي هام ميسوزه!؟ اصلا كار اصولي هست!؟
    3- بايد براي هر ال اي دي يه مقاومت بزارم!؟ ميشه براي هر سطر و هر ستون فقط يك مقاومت بزارم!؟
    :read: :nerd:
    2012/09/22
    10
    0

سلام،
    با اي سي UDN اصلا آشنا نيستم! لطفا معرفي كنيد چيه!؟
    آيسي ULN زمين رو سويچ ميکنه، يعني اگه صفر منطقي بدي پايه خروجي تو هواست و اگه يک منطقي بدي پايه خروجي به زمينه.
    آيسي UDN هوا رو سويچ ميکنه! منظورم اينه که مثلا 12 ولتو سويچ ميکنه، اگه صفر بدي، خروجي تو هواست و اگه يک بدي خروجي ميشه VDD.
    در ضمن پايه هاي VDD و GND آيسي ULN و UDN با هم فرق ميکنن هواستون باشه. (تو ULN2803 گراند و تغذيه به ترتيب 9 و 10 هست ولي تو UDN2981 ميشه 10 و 9 oo
    1- ترانزيستور رو قبل از لچ 74573 بزارم يا بعد از لچ 74573
    حتما بايد بعدش باشه.
    2- اگه دوتا ترانزيستور رو موازي كنم ال اي دي هام ميسوزه!؟ اصلا كار اصولي هست!؟
    3- بايد براي هر ال اي دي يه مقاومت بزارم!؟
    يه دونه ترانزيستور کافيه، 2 تا وقتي نيازه که حساسيت ورودي (تقويت کنندگي ترانزيستور) مد نظر باشه که نيازي نيست.
    در ضمن سوختن LED ها به مقاومت اونا بستگي داره و ميزان زمان روشن بودن.
    راستي يادتون باشه حتما مقاومت براي LED ها بذاريد حتي اگه کم اهم باشه. چون از لحاظ تئوري حتما بايد وجود داشته باشن و تو عمل هم اگه نباشن عمر LED ها کم ميشه.
    انا لله و انا اليه بروبريم! oo:
    ميشه براي هر سطر و هر ستون فقط يك مقاومت بزارم!؟
    اگر براي يک سطر يه مقاومت بذاري شدت نور LED ها ربط پيدا ميکنه به تعداد LED هايي که تو اون سطر روشن ميشه! يعني اگه تو يه سطر، يه LED روشن باشه شدتش خيلي ميشه و اگه همشون روشن باشن شدتشون خيلي کم ميشه. اين کار درست نيست.
    ولي براي هر ستون شما يه مقاومت بذار، يعني خروجي ULN و با يه مقاومت سري کن و بده به LED هاي ستون. دليلش اينه که چون اسکن سطري انجام ميشه در هر لحظه جريان هر LED از يک مقاومت ميگذره.
    علت سطري اسکن کردن هم اينه که معمولا تابلو هاي LED ارتفاع کمتري نسبت به طول دارن.
    در کل به نظر بنده به جاي ترانزيستور از UDN استفاده کنيد، هم بورد شکيل تري داريد، هم لحيم کاريش راحت تره، هم دونسته تره، دردسر انتخاب ترانزيستورو هم نداره.

2012/09/22
    10
    0

اين عکسه گوياي همه چيز هست.
    کاملا اصولي. :nice:
    .

.
    .
    البته عکسو تو ذهنتون 90 درجه به راست بچرخونيد تا سطر و ستونش معني پيدا کنه.
    ممنون از اين همه تشکر! :mrgreen:
نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9